Взривове бяха чути в ранните часове на днешния ден в украинската столица Киев, съобщава "Ройтерс", позовавайки се на двама очевидци.
Карти на службите за спешно реагиране показват, че в столицата и региона около нея са се задействали сирените за въздушна тревога около 20 минути преди взривовете.

Губернаторът на региона на Киев Олексий Кулеба потвърди, че противовъздушните системи са се задействали.
Вчера беше обявена въздушна тревога в цялата страна.
Украинският президент Володимир Зеленски твърди, че причиняването на масово прекъсване на тока в Украйна е "последната надежда" на Москва да спечели войната.
От октомври насам Русия нанася мащабни въздушни удари срещу електропреносната и отоплителната инфраструктура на Украйна - нещо, което Киев и съюзниците му определят като умишлена кампания за нараняване на цивилни.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Сменям си ник-а
Коментиран от #6
07:32 14.12.2022
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Мдаа..
07:35 14.12.2022
4 Новият генерал ще им разкаже играта,
Коментиран от #26
07:35 14.12.2022
5 Жеко
07:35 14.12.2022
6 Забелязъл Z
До коментар #1 от "Сменям си ник-а":
Сирените над Слънчев бряг ще вият но от радост тогава когато се изнесе от там и последният украинец.Коментиран от #29
07:37 14.12.2022
7 Ротшилд
Коментиран от #10, #12
07:37 14.12.2022
8 с всяка ракета по Украйна,
Коментиран от #44
07:38 14.12.2022
9 Теле
07:45 14.12.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 стоян георгиев
Коментиран от #14
07:56 14.12.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Проктолог
Коментиран от #36
07:56 14.12.2022
14 Проктолог
До коментар #11 от "стоян георгиев":
Всеки руски военопрестъпник го чака възмездие, включително тези, които помагат на руските военни да насочват ударите срещу украинската цивилна инфраструктура. Няма да има полза от лъжи като "ама аз не знаех".Коментиран от #17, #18
07:58 14.12.2022
15 Механик
И няма ток, няма газ! Мирише на зелени сделки и гей-паради. А на Путин му е зле. Ама много му е зле.
Коментиран от #16
08:03 14.12.2022
16 Проктолог
До коментар #15 от "Механик":
Руските слуги паднаха толкова ниско, че запонаха отрито да се възхищават на актове на терор и геноцид срещу мирно население. Смятай.08:06 14.12.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Проктолог
До коментар #18 от "стоян георгиев":
Жалки опити за "остроумничене" не ми правят никакво впечатление. Бягай да гледаш запис на прайда от 9 май на Розовия площад. Оня, в който Просия все още е "велика".Коментиран от #33
08:14 14.12.2022
20 Добро утро !
Наслушахме се на среднощните речи на ЗЕЛЕНИЯ - НАРКОМАН и за разгрома на Руската армия !!!! Нали имат хамерси да спират ракетите да не се друсат като вожда си !!!!!!
08:26 14.12.2022
21 Българин
Коментиран от #40, #41
08:27 14.12.2022
22 Хи хи хи !
08:27 14.12.2022
23 Зеления
Коментиран от #27
08:27 14.12.2022
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Хаха
До коментар #4 от "Новият генерал ще им разкаже играта,":
По голяма крава от теб, здраве му кажи!Коментиран от #52
08:32 14.12.2022
27 Историк
До коментар #23 от "Зеления":
Рашисткия режим е записан редом с хитлеристкия.Коментиран от #39
08:32 14.12.2022
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Лудия касапин
До коментар #6 от "Забелязъл Z":
Да,когато се приберат в Украйна,понеже войната ще е свършила,а джуджето с мания за величие ще виси на някое дърво полюшкван от сибирските ветрове.08:33 14.12.2022
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Искрици в огнището
08:35 14.12.2022
32 Всичко е свалено !
за Харков ! Разпиляла се е тоалетната хартия !
В момента я изпращат за Русия !
Коментиран от #43
08:36 14.12.2022
33 Дил Добегинс
До коментар #19 от "Проктолог":
Приятел в нужда винаги се познава.Мога да помогна.08:38 14.12.2022
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Ти за зимата
До коментар #13 от "Проктолог":
у нас ли говориш, защото там тя продължана помти до май месец,а това са близо 5 месеца.Коментиран от #38
08:43 14.12.2022
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Проктолог
До коментар #36 от "Ти за зимата":
"защото там тя продължана помти до май месец" Явно не си от най-наблюдателните, защото ако беше следил нападението на руските фашисти-то започна миналата година ФЕВРУАРИ и до април всичко там се беше стопило и беше станало кал.Коментиран от #45
08:46 14.12.2022
39 Зелен ски психар
До коментар #27 от "Историк":
Гориш масло ми се струва ? хи хи хи...Коментиран от #42
08:49 14.12.2022
40 Поледителите
До коментар #21 от "Българин":
съдят, а не са съдени, ли трябнало да го знаеш. А и ракетите попадат в обекти не населени а такива целящи да брокира икономиката на страната и да я доведе до колапс, което се и случва. Ако ти бяха верни простотийте за удари по жилищната част, то Украйта щеше да има ток, а тя именно от това изпитва недостиг. Сега е ред да се сринат пътища и ж п инфрастуктура, както и летищата, за да бъдат блокаж от всякъде и да не могат от никъде нищо да получат. Като не исщаха преговори ще им се наложи да веят бели килоти за байряци. Така и не разбрахте, че срещу Русия не става със сила.08:52 14.12.2022
41 А после нали
До коментар #21 от "Българин":
знаеш какво следва, конец света.08:53 14.12.2022
42 Историк
До коментар #39 от "Зелен ски психар":
Искаше да кажеш нещо умно, но не знаеш какво ли?Коментиран от #47
08:55 14.12.2022
43 Как е свалено
До коментар #32 от "Всичко е свалено !":
на компютърната игра или в желанията ви, не гранимещи с реалността. Виж кадри какво остана от укро пите в Артьомовск/Бяхмут/.08:57 14.12.2022
44 Отговор
До коментар #8 от "с всяка ракета по Украйна,":
Или...?Се ускорява гибелта на такива олигофрени като теб?
08:57 14.12.2022
45 За това ти написах
До коментар #38 от "Проктолог":
тъпчо почти до май месец, ама си чукча, та ти е простено. И април месец да е, гова са бризо 4 месеца и гопниза, а не два като твойте простотии. И ако те си бил в това време на годината в тези области е най-добре да си мълчиш.Коментиран от #48
09:01 14.12.2022
46 И все пак
09:03 14.12.2022
47 То за глупавите
До коментар #42 от "Историк":
и кпатките намеци им изглеждат глупаво, но това е логично, хпосто багажа ти е липсващ и за това гопиш маслото.Коментиран от #49
09:03 14.12.2022
48 Проктолог
До коментар #45 от "За това ти написах":
Аз ти написах "до април", но то трябва и да можеш да четеш. Явно сте толкова отчаяни руската терористична тактика да успее, че сте готови да игнорирате даже това, което знаете: не се притеснявай, зимата ще мине и Украйна ще е по-силна отколкото е сега.09:11 14.12.2022
49 Историк
До коментар #47 от "То за глупавите":
Жал ми е за теб, но нищо не мога да направя. Когато си руски роб, то е до живот.09:12 14.12.2022
50 ПЕТКО ЛИЛОВ ОССЕ български пед-ас
09:23 14.12.2022
51 Ушанките са безсилни !
Ще минат на метателни машини с
камънаци ! А може и с прашки !
Му ха, ха, ха, ха, ха, ха....
09:43 14.12.2022
52 Този коментар е премахнат от модератор.