Руските войски в Украйна хвърлят десетки хиляди свои наемници от частната военна компания "Вагнер", които са били наети от затворите, в атака като пушечно месо.
Това съобщи Центърът за национална съпротива (ЦНС) към Силите за специални операции на украинските въоръжени сили.
"Окупаторите са набрали общо 23 000 затворници, които се използват като пушечно месо в атаките. Причината е, че смъртта им не намира отзвук в руското общество и затова руснаците не мислят за загубите си", се казва в публикацията.
Отбелязва се, че врагът всъщност "разменя живота на евтини бойци за живота на украинци".

Окупаторите формират щурмови групи от затворници и използват въздушно разузнаване, благодарение на което командирите на групи следят действията на подчинените си.
ЦНС обръща внимание на факта, че подобни загуби не деморализират ЧВК "Вагнер", тъй като квалифицираният персонал и ръководството не участват в нападенията.
Успоредно с това украинските партизани и нелегални бойци продължават да предоставят на украинските отбранителни сили данни за разположението на членовете на "Вагнер" във временно окупираните територии, което позволява на украинските въоръжени сили да нанасят удари по контролните пунктове на противника.
По-рано беше съобщено, че руската ЧВК "Вагнер" набира украински затворници в окупираните територии и ги агитира да се бият.
Ще ви припомним, че според говорителя на Източната група сили на украинските въоръжени сили промяната в тактиката на руските военни - разделяне на отделни щурмови групи, докато други са обхванати от огън - затруднява задачите на украинските защитници, но те все още не могат да пробият отбраната на ВСУ в Донбас.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Българин
Коментиран от #3, #27
07:56 14.12.2022
2 Ротшилд
Коментиран от #6
07:56 14.12.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 .......
Коментиран от #30, #31, #33
08:02 14.12.2022
5 БСП за България и Радев
Коментиран от #7, #10
08:03 14.12.2022
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Румен Радев
До коментар #5 от "БСП за България и Радев":
Коя е твоята родина майка, България или Русия?Коментиран от #29
08:06 14.12.2022
8 Наблюдател
Коментиран от #15
08:07 14.12.2022
9 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
Русия използва СВОИ наемници
и това е проблем 🤔🤔
Украйна ползва ЧУЖДЕСТРАННИ наемници, но това НЕ е проблем ❗
Коментиран от #16, #24
08:09 14.12.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
СА проблем 🤔
Когато Зеленски пускаше затворници и раздаваше автомати на улицата
ТОВА НЕ Е ПРОБЛЕМ 🤔
Коментиран от #12
08:11 14.12.2022
12 Българин
До коментар #11 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
стига рева на чужд гробКоментиран от #17, #34
08:12 14.12.2022
13 Цензура
И слепите вече виждат, че ВСУ е пред пълен колапс, само пропагандата ви остана !!!
Коментиран от #18, #25
08:14 14.12.2022
14 НЯМА ЛОШО
08:16 14.12.2022
15 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #8 от "Наблюдател":
Кой и кога определякое е режим ❗
/ за едно "куче, ама наше куче" питам/
Нориега ( агент на СеРеУ) бе добър законно избран Президент, докато САЩко не реши да влезе с оръжие в страната и с цената на 20 000 жертви да го арестува ❗
Садам ( вербуван от СеРеУ) бе добър , докато не се отказа от петродолара и САЩко не влезе в страната и с цената на СТОТИЦИ ХИЛЯДИ жертви , да го ликвидира ❗
Та КОЙ определя, САЩ ли 🤔
08:17 14.12.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #12 от "Българин":
Не аз рева ,а ЗАПАДНАлаТА пропаганда със
своите ДВОЙНИ СТАНДАРТИ ‼️‼️‼️
08:19 14.12.2022
18 Любопитен
До коментар #13 от "Цензура":
"И слепите вече виждат, че ВСУ е пред пълен колапс" Кога ще "колабира"? Вече чакаме 8 месеца.08:21 14.12.2022
19 Вагнер възкръснаха ли
Начело с Притожин -и той флейтист.
08:23 14.12.2022
20 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #16 от ".....":
Ти със сигурност все още мислиш ,че Слънцето изгрява от Запад , а залязва Изтокът ‼️
На мен пък ми е жал за такива заблудени , като женицата хвърляла съчки на кладата на инквизицията❗
От там са и думите
"О, свещена простота!"
Тя също се мислела за права 🤔
Коментиран от #21
08:26 14.12.2022
21 .....
До коментар #20 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
Не схващаш какво защитаваш, но със сигурност си имаа причина (и за двете - и за това защо не схващаш и за това, че го защитаваш). Става ми жал за такива като теб, но след това се сещам, че сте руски роби, и ми минава.Коментиран от #41
08:35 14.12.2022
22 И ТИЯ НЯМА ДА СПАСЯТ
08:35 14.12.2022
23 Запознат
08:41 14.12.2022
24 Само да допълня
До коментар #9 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
А като пушечно месо,нормалните украинци.08:48 14.12.2022
25 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #13 от "Цензура":
Попръцко мишел,с каква армия воюва русия в украйна???Ти постоянно тръбиш 100000 и нямало как да са загинали над 100000......Аз имам точни сведения и ви написах 240000 влязоха,като в първите 3дни бяха изстреляни над 70% от ракетите им Калибър,които са що годе точни.Защо вече на говориш за калибър ,а само за ирански дронове??????В момента в залата на кобзон са около 160000 орки и има място за още.Истината е,че в месомелачката са вкарани над 500000 руски И.Д.И.О.Т.А,а това не може да се признае официално от кремъл!Ще се разбере когато свърши войната!С оръжията които има ВСУ,очаквам Сватово да бъде взето до края на тази година,а по нататък по план на Изкуственият Интелект!Коментиран от #36
08:56 14.12.2022
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 пешо
До коментар #1 от "Българин":
Хасане да те е.. който те хване09:25 14.12.2022
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #7 от "Румен Радев":
крадеф е продаден на робсия и го държат на кайшка, видимо е от самолет‼️Коментиран от #40
09:49 14.12.2022
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 '''''''''''''''''
До коментар #4 от ".......":
Оная украинска т.в.а.р престъпник - къде та е родила е точно такава, независимо дали е з.а.т.в.о.р.н.и.ч.каили
р.е.д.о.в.а.ч.к.а.
"Наградата" й също ще бъде еднаква -
чувал с емблемата на Р. В. Сили
или
"ж.и.з.н.ь" като инвалид д.е.б.и.л
някъде в Сибир
09:55 14.12.2022
32 И какво от това?!
09:59 14.12.2022
33 Да ти имам
До коментар #4 от ".......":
примитивните, соросоидни помисли. Намали комиксите, влияят ти зле.10:05 14.12.2022
34 Дръж се
До коментар #12 от "Българин":
за спайдър мен, да не паднеш от покрива.10:08 14.12.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Не се вживявай толкова.
До коментар #25 от "ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ":
Тури едно валидолче под езика, да не стане белята. После кой щети вземе хонорара от козяк?10:16 14.12.2022
37 Механик
Предполагам, подобно е положението във всяка една наемна войска.
Така че се спрете вече с това Русия та Русия. Всички са маскари, както е казал един герой.
10:18 14.12.2022
38 Пугачов
10:34 14.12.2022
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 😈😈 Б А Й Х @ Й 😈👿
До коментар #29 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
А теб за какво те държат ,ЗА ТОПКИТЕ ЛИ ‼️
13:29 14.12.2022
41 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #21 от ".....":
Втори опит ‼️явно отведнъжНЕ ВДЯВАШ ❗
/или ти е мъка за изтритите
ГЛЮПОСТИ 🤔/
Ти със сигурност все още мислиш ,
че Слънцето изгрява от Запад , а залязва Изтокът ‼️
На мен пък ми е жал за такива заблудени , като женицата хвърляла съчки на кладата на инквизицията❗
От там са и думите
"О, свещена простота!"
Тя също се мислела за права 🤔
13:32 14.12.2022