12 Февруари, 2023 13:50 1 225 14

Дендиас: Турция и Гърция не трябва да чакат земетресение, за да изгладят отношенията си

  • турция-
  • гърция-
  • земетресение-
  • отношения-
  • външен министър

Министърът на външните работи на Гърция пристигна днес в Адана

Дендиас: Турция и Гърция не трябва да чакат земетресение, за да изгладят отношенията си - 1
Източник: БГНЕС

Министърът на външните работи на Гърция Никос Дендиас пристигна днес в Адана в Турция, където бе посрещнат с топла прегръдка от турския си колега Мевлют Чавушоглу. Последва кратка среща между двамата министри на летището, след което те се качиха на хеликоптер, за да посетят пострадалите от земетресението райони в окръг Хатай, предаде агенция АНА-МПА.

Гръцкият външен министър обеща подкрепата на Гърция за Турция „за преодоляване на тези трудни дни да продължи“, съобщава Анадолската агенция.

Турският първи дипломат от своя страна изказа благодарност за подкрепата на Гърция след разрушителните земетресения в югоизточната част на страната.

Турция и Гърция не трябва да чакат земетресение, за да изгладят отношенията си, е заявил Дендиас, цитиран от Анадолската агенция.

Гръцкото външно министерство информира, че той ще се срещне с членове на гръцката мисия за помощ, която работи в районите, опустошени от земетресенията, и ще бъде придружаван от турския си колега през цялото време.

Дендиас ще посети оперативния център в Антакия и ще бъде информиран за последните събития, свързани с евакуацията и спасителните дейности, както и за възникналите хуманитарни нужди.

По време на визитата ще бъдат разгледани начините за по-нататъшно подпомагане от страна на Гърция за преодоляване на опустошителните последици от земетресенията, съобщиха от гръцкото МВнР.

Гръцкият първи дипломат е инструктирал Постоянното представителство на Гърция в Женева да предприеме действия, така че да бъде предоставена спешна хуманитарна помощ на Турция и Сирия чрез Службата на ООН за координация на хуманитарните въпроси, съобщава АНА-МПА.

Освен това заместник-министърът на външните работи Андреас Кацаниотис е поел координацията на агенциите и лицата, които желаят да съдействат за събирането на хуманитарна помощ за засегнатите райони в Турция и Сирия.


Поставете оценка:
Оценка 4 от 4 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Бай Дън

    12 4 Отговор
    Гърция може да си отдъхне.Погрижих се.

    Коментиран от #2

  • 2 Балканци бате

    21 3 Отговор

    До коментар #1 от "Бай Дън":

    Трябва да им паднат къщите на главите за да седнат на маса под лозата и да се разберат Иначе не става

    Коментиран от #4

  • 3 да де

    2 9 Отговор
    Хехе данайците са готови с подаръците само нЕкой трябва да им се върже.

    Коментиран от #7

  • 4 Бай Дън

    17 2 Отговор

    До коментар #2 от "Балканци бате":

    Няма да се разберат, просто сега на Ердоган не му е до Гърция.
  • 5 муцунка

    1 4 Отговор
    Никос Дендиас пристигна днес в Адана в Турция, където бе посрещнат с топла прегръдка от турския си колега Мевлют Чавушоглу. ТОПЛА ПРЕГРЪДКА ТРЯБВА ДА Е МЕЖДУ МЪЖ И ЖЕНА. ТАКА-ДА! АМА МЕЖДУ ДВАМА МЪЖЕ НЯКАК СИ НЕ ВЪРВИ ДА Е ТОПЛА. КОЛЕГИАЛНА ПО-МОЖЕ ДА Е ТАЯ ПРОСЛОВУТА ПРЕГРЪДКА.
  • 6 историята казва

    4 14 Отговор
    Хатай е поредната заграбена територия от Сирия, разбира се с помощта на "Великите сили" . Тук Франция прави "политика" от типа" Щом няма да съм аз, няма да сте и вие"! Съдбата на Сирия ще бъде като на Палестина-ще си я разделят Турция, Израел и новосъздадената държава Кюрдистан. Вив ла Франс! Мейк Америка дъ грейт! Зѝа да им вземат и петрола 100%.

    Коментиран от #9

  • 7 Едуард Петров

    17 1 Отговор

    До коментар #3 от "да де":

    Да де, да де, напиши си името, идиот, та да те види целия свят, че не си стока! При тая огромна трагедия на КОМШИИТЕ, да ми говориш глупости за някакви си данайци...еее, отиде прекалено далеч...!

    Коментиран от #10

  • 8 Опа опа

    5 8 Отговор
    Дано да се помирят комшиите но ми се струва че всичко е временно и Доброто бьрзо се забравя.Двуногата маймуна е Неблагодарна тя бьрзо забравя.Помнете ми думата след пет шестьмесеца Ердоган пак ще почне да заплашва Гьрция.

    Коментиран от #11, #12

  • 9 Едуард Петров

    6 2 Отговор

    До коментар #6 от "историята казва":

    Много си ЧЕРНОГЛЕД! Ама се пишеш на голям разбирач, но всъщност си ЕДНО ЧОВЕШКО НЕДОРАЗУМЕНИЕ!
  • 10 да де

    1 2 Отговор

    До коментар #7 от "Едуард Петров":

    Абе отпадък не аз съм го измислил това за данайците направи си сметка откога знаят, че лъжат.
  • 11 право на отговор

    6 6 Отговор

    До коментар #8 от "Опа опа":

    След 6 месеца Ердо няма да е на власт
  • 12 Aнонимен

    2 0 Отговор

    До коментар #8 от "Опа опа":

    Що се отнася за маймуна съгласно е,но при ХОРА е съвсем различно даже с разсъдъка и съвестта още повече...
  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Серсем

    9 2 Отговор
    Турците плашеха че ще дойдат една нощ ама се оказа че Гърците прибиагаха да помогнат през деня. Изводът е че с съседите трябва винаги да си в добри отношения
Новини по държави: