Робърт Ф. Кенеди-младши се отказа от кандидатурата си за президент на САЩ от Демократическата партия и пристигна във Филаделфия, за да обяви, че вместо това ще се бори за Белия дом като независим кандидат, предаде ДПА, цитирана от БТА.
В политическите прогнози вече бяха направили изчисления, преди още Кенеди да направи изявлението си пред тълпа поддръжници.
По-скоро се изчислява дали независимата кандидатура на Кенеди ще помогне или ще навреди на президента Джо Байдън, който се бори за втори мандат, или на бившия президент Доналд Тръмп, водещ претендент за номинацията на Републиканската партия. В ключови щати като Пенсилвания независимият кандидат може да окаже значително влияние върху резултата от президентската надпревара.
Кенеди обяви кампанията си за независима от Уолстрийт, големите технологични компании, големите фармацевтични компании, големите селскостопански компании, военните контрактори, лобистите, "наемните медии" и двупартийната система."
"В една поляризирана страна е лесно за корумпираните сили да манипулират, да контролират и да отнемат богатството, свободите, справедливостта, достойнството", каза той вчера, докато поддръжниците му аплодираха и държаха плакати "Кенеди 24?".
Кенеди може да очаква сериозно наблюдение и анализ от страна на Демократическата партия, докато се опитва да включи името си в бюлетината за президентските избори през 2024 г., посочва ДПА.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #3
06:00 10.10.2023
2 Знаещ..
06:01 10.10.2023
3 Да питам...
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Е, и кво от тва...06:02 10.10.2023
4 За протокола
06:21 10.10.2023
5 Мирсан
06:32 10.10.2023
6 Кенеди ще докара пак "демократите"
Надявах се че поне ще реформира ДП и ще я направи пак нормална!
Оставаше му цяла година да освести голяма част от заблудените подръжници на партията на баща му и чичо му!
С този си ход обаче, е сигурно, че е подставено лице!
Няма нормално мислещ човек, който да не знае, че само ще разпилее гласовете за Тръмп!
И нищо друго!
Коментиран от #8, #11
06:34 10.10.2023
7 Красимир Петров
06:43 10.10.2023
8 Ал Бунди
До коментар #6 от "Кенеди ще докара пак "демократите"":
Хм...има логика...06:48 10.10.2023
9 Звлен Демократ
06:59 10.10.2023
10 Артилерист
07:15 10.10.2023
11 Да!!
До коментар #6 от "Кенеди ще докара пак "демократите"":
Ако поне бе останал за дебатите при номинациите за кандидат на Демократическата Партия, дори и да не спечели, щеше да извади от комата, в която бяха вкарани от медиите, много свестни хора от ДП.А това сега е предателство и към тях. И към привържаниците на РП които иначе споделят всичко казано от него!
Дали е планирано?
07:21 10.10.2023
12 Владимир Путин (Шеломов)
Коментиран от #13
07:57 10.10.2023
13 Кенеди ще докара пак "демократите"
До коментар #12 от "Владимир Путин (Шеломов)":
Няма! И вече писах защо отърва кожата!Дали се уплаши или бе подставено лице- не знам
08:18 10.10.2023
14 Независим Кандидат
09:59 10.10.2023
15 Чекмедже бабаит
12:08 10.10.2023