Украйна разследва 260 случая на предполагаеми "нарушения" в центровете за набиране на военнослужещи, съобщава "Ройтерс", позовавайки се на Държавното бюро за разследване на Украйна, предаде News.bg.
През август президентът Володимир Зеленски уволни ръководителите на регионалните наборни центрове след обвинения в престъпни злоупотреби и корупция.
Киев се стреми да подобри набирането на военни на фона на продължаващото над четири месеца контранастъпление, целящо да отблъсне руските сили от източната и южната част на Украйна.
"Въпреки че по-голямата част от служителите изпълняват съвестно задълженията си, в много области има случаи на злоупотреба със служебно положение или превишаване на правомощия", посочва се в изявление на звеното.
Освен това Зеленски и правителството му искат да покажат, че Украйна се бори с корупцията, след като си поставиха за цел страната да се присъедини към Европейския съюз.
"Бюрото предупреждава служители, които възнамеряват да използват служебното си положение за лична облага по време на война: със сигурност ще бъдете разкрити и подведени под отговорност", подчертават от звеното.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Къде е Оленка ?
16:08 10.10.2023
2 шааа
16:08 10.10.2023
3 Хмммммм
16:09 10.10.2023
4 Обикновен
Че защо, с всичката тази техника на "топ" ниво, получена от "демократичния" свят трябваше отдавна да са в Москва?
Побързайте, че ако дядото от ФАЩ не го преизберат ще трябва с наште БТР-и да нападате!
16:12 10.10.2023
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 тоя още ли е жив ?
16:14 10.10.2023
7 ГАРГАМЕЛ
Коментиран от #13
16:15 10.10.2023
8 чи май фаче
ОТМЕНИЛ, бе.:)
РУМЪНСКИЯТ парламент ОТРЯЗАЛ Зеленото ШОУ;
Както направи БЪЛГАРСКИЯТ парламент.
16:16 10.10.2023
9 майор Петров
16:17 10.10.2023
10 Механик
Тия там май само с далвери се занимават. Не случайно Украйна се води най-корумпираната държава.
п.п.
Поправка- бивша държава.
16:21 10.10.2023
11 Българин
16:24 10.10.2023
12 Веселиев
16:24 10.10.2023
13 Гарга еле
До коментар #7 от "ГАРГАМЕЛ":
Защо не споменеш и за твоя идол,който за разлика от него не смее да си покаже носа от бункера,а изпраща и обрича на смърт толкова млади хора?16:35 10.10.2023
14 Последният руски диктатор
До коментар #5 от "Предпоследния xoxoл!":
Исках само нов световен ред,Руска световна империя,
Руски мир навсякъде
и руска кочина за цялата планета.
Защо никой не ме разбира ?
Коментиран от #17
16:35 10.10.2023
15 66 никolaos
17:04 10.10.2023
16 НЕ, не може да бъде!
18:04 10.10.2023
17 сега ИЧ не си в позиция
До коментар #14 от "Последният руски диктатор":
да се занимаваш с руския "диктатор"!!!! Темата е друга. Не я сменяй, защото говори, че си гузен и не ти изнася. Така ли ви учат от посолствоТО? .Дръж се за онзи на зеленилото.Зеленият е нарко, наци и просяк ! Потникът го е страх да стои в Окрайна и обикаля като пчеличката Мая по широкия свят.
Няма в историята друг главнокомандащ, който да не се свърта в държавата си, докато войниците поголовно гинат на фронта.
18:08 10.10.2023
18 Я па ти,
18:14 10.10.2023
19 стоян георгиев
22:45 10.10.2023