Тема: Украйна

16 Ноември, 2023 18:35 3 111 122

Зеленски: Принудихме руския флот да се изтегли на изток, иззехме инициативата в Черно море

  • зеленски-
  • украйна-
  • руски флот-
  • черно море-
  • одеса-
  • дейвид камерън-
  • русия

Дейвид Камерън е посетил Одеса

Зеленски: Принудихме руския флот да се изтегли на изток, иззехме инициативата в Черно море - 1
Снимкa: БГНЕС

Президентът на Украйна Володимир Зеленски каза, че страната му е иззела инициативата от Русия в Черно море и е принудила руския флот да се изтегли на изток, предаде Ройтерс. "За първи път в света в Черно море започна да действа флот от военноморски дронове – украински флот“, написа Зеленски в "Телеграм“, цитирана от БТА.

Новият ръководител на ведомството Дейвид Камерън, който е на визита в Украйна, е посетил Одеса, съобщи британското външно министерство, допълва Ройтерс.

Камерън е първият британски министър, който посещава украинския пристанищен град след началото на пълномащабната руска инвазия, отбелязва Укринформ.

Той заяви в Одеса, че подкрепата за украинците е оказала пряко въздействие върху инвазията и обеща, че страната му ще предостави още помощ на Киев.

Това включва 10 млн. лири за Червения кръст на Украйна, като средствата са предвидени за лекарства и медицински консумативи за пряко засегнатите от руската агресия общности.

Великобритания ще дари над 7 млн. лири на консорциум от неправителствени организации, които предоставят хуманитарна помощ на опасни места по фронтовите линии.

Британското правителство предоставя и още 1,4 милиона лири на неправителствената организация "Корпус на милосърдието“, която работи в Украйна.


Поставете оценка:
Оценка 2.9 от 76 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 ХАХАХА

    133 36 Отговор
    Абе на този да не са му сменили белото с фентанил ? Руснаците ги бият като маче у дирек ,той фантазиите си за истина ги обявява пред света.

    Коментиран от #11, #109

  • 3 ген. Пацек

    76 30 Отговор
    Нова диагноза за Украйна: „синдром на ръцете надолу“

    Пенсионираният полски генерал Бохуслав Пацек даде глас на хора на „гр@.барите на Украйна“.
    Бившият генерал-майор, а сега директор на Института за сигурност и международно развитие, анализира ситуацията в Украйна част по част.
    "Руснаците ясно виждат какво се случва и се възползват от тази ситуация. Те все повече надигат глава в този конфликт. Украинците не съобщават за загубите си, но моите източници казват, че са много. Няма и достатъчно боеприпаси Добавя се и умора от военните действия – „синдром на ръцете“, отбеляза експертът.
    Според него дори и без да става драматично, за Киев се е развила много тежка ситуация.
    И една от причините за провала на украинските въоръжени сили е липсата на обучена армия. Ситуацията се влоши от изместването на вниманието на западните куратори на киевските власти към палестинско-израелския конфликт. Нараства разногласието между президента Владимир Зеленски и главнокомандващия Валери Залужни . Започва търсене на виновен, заключава наблюдателят.
  • 4 Слава на рода Дуло IYI

    33 118 Отговор
    Нашите братя украинци ежедневно унижават наследниците на монголската орда. Всеки ден разбиват на пух и прах набезите на московските орки.
    Слава !

    Коментиран от #9, #13, #83, #91, #117

  • 5 НОВО 20 - ФЛОТ ОТ ДРОНОВЕ ?!

    54 28 Отговор
    ОЧАКАНВАЙТЕ СКОРО И ТАНКОВЕ ИТ КАРТОН
  • 6 ХАХАХА

    67 25 Отговор

    До коментар #1 от "Спъндж боб скуеър пантс":

    Вервай си ,вервай си ,така ни казваше Ина нас един мошеник премиер.
  • 7 Кучето

    93 27 Отговор
    Куку ку, кукууууу ку.... Инициативата била тяхна... Тоя съсипа държавата па нека си има инициатива... Ма те всички нацисти са така, историята помни!
  • 8 КовидманЯк

    75 26 Отговор
    Tоз вече мозъка му съвсем се е изпарил от дрогата, водката и лепилото.🤣🤣🤣
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Флагмана на руския черноморски флот

    28 78 Отговор
    Гордостта Москва бе потопена от държава без флот и авияция, този факт ще е в учебниците по история и военно дело
  • 11 Така ще да е

    29 57 Отговор

    До коментар #2 от "ХАХАХА":

    Стигнаха ли Киев или още се борят със селото, в което се спънаха и атакуват от една година.

    Коментиран от #15, #20, #25, #89

  • 12 Простя КъСкопейкин

    24 70 Отговор
    Копейките никога няма да простят на Зеленckи, че вместо да избяга на Запад остана в Украйна и започна да воюва срещу Мордор, унижи Фторая, непобедимая и безаналоговая и я превърна в армия комикс....😂
    Никога няма да простят и на украинците, че не се уплашиха от монголската орда, че превърна любимата им Раша в държава фейлетон пред целия Свят.....
    Ето от тук идва и омразата на копейките, украинците са НАРОД и вместо украинците да наведат главици за да не ги посече руския ятаган, те ги изправиха толкова високо, че той не може да ги достигне....Факт!

    Слугата мрази свободния и смелия !

    Коментиран от #18, #40, #68

  • 13 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Ай ти пъ сега

    18 32 Отговор

    До коментар #11 от "Така ще да е":

    Киев знаеш ли къде е? На другия край на света, втараята в мире колко океани планини и джунгли трябва да премина да стигне до Киев? Тва да ти не е Ирак на един у.. място

    Коментиран от #28

  • 16 Реалност

    20 80 Отговор
    Катастрофалните загуби на Кремъл в Украйна могат да доведат до рухването на Руската федерация.
    Става все по-ясно, че Украйна печели войната.
    Кремъл е изправен пред историческа криза на доверието и е напълно възможно да наблюдаваме началото на края - не само на режима, но и на самата Руска федерация.
    Изгуби се доверието на руснаците по отношение на руската армия, която традиционно е централен елемент от легитимността на Кремъл.
    Унижението ѝ в Украйна сега е почти пълно, а гордият Черноморски флот все още се крие зад Крим, твърде изплашен да предприеме действия срещу една страна, която дори няма военноморски флот.
    Ударът, който бе нанесен на руската икономика, е поразителен и това ще доведе до ненормално съществуване на многомилионното разпръснато руско население.
    Тази особеност на разпръснатост е причина за слабо свързане помежду им, а сега, когато властовия център е в позиция нула, чувството за принадлежност към нацията може още повече да отслабне.
    Загубата на енергийните пазари, която компенсираше липсата на съвременни производства, не може да бъде компенсирана.
    Кремъл е изправен пред историческа криза на доверието и е напълно възможно да наблюдаваме началото на края - не само на режима, но и на самата Руска федерация.
    Пригответе се за разпадането на Русия!

    Коментиран от #22, #78, #79, #87

  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Иво

    9 31 Отговор

    До коментар #12 от "Простя КъСкопейкин":

    👏👏👏👏👏 кратко точно и ясно пич 👍👍👍👍
  • 19 ти да видиш

    52 11 Отговор
    Дребното мозъче на дребното човече на снимката бързо се е увредило от субстанциите с които го тъпчат господарите му от Америка! Хормони за растеж, стромби и бело е до това водят, халюцинации!
  • 20 КовидманЯк

    57 11 Отговор

    До коментар #11 от "Така ще да е":

    С контранаступа какво стана, взехте ли Крим?Мелитопол стигнахте ли?До Токмак добрахте ли се поне?Аааа, чакай, Работино не можахте да минете, заседнахте там...

    Коментиран от #31

  • 21 Русия най-могъщата

    61 9 Отговор
    Зеленю е загубил връзка с реалността. Ако не се свърже с Путин да договори примирие, с него е свършено.
  • 22 Нищо ново

    7 20 Отговор

    До коментар #16 от "Реалност":

    Сесесере номер две идва, тва беше плана
  • 23 После ще започнат

    34 7 Отговор
    Да обичат руснаците. После ще ги мразят. После пак ще ги обичат и така.... Стокхолм
  • 24 КОТарАК

    7 27 Отговор
    пия от няколко дена.бивш спортяга-борец бях. ек ек не ме е бил никой, ял съм бой от 2-3 харабии..искам да се сбия с ,,русофил,, да видим кво ще излезе

    Коментиран от #39, #42

  • 25 ХАХАХА

    44 5 Отговор

    До коментар #11 от "Така ще да е":

    Аре бе центаджио не ви ли смениха опорката от посолствоТО? От една година я въртите тази плоча спусната от тях ,а Путин никога не е искал да завзема Киев, аре писна ми от тъпизмите на козяците ,които ви спускат .
  • 26 ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ

    11 31 Отговор
    Славана Украйна

    Коментиран от #58

  • 27 За един приятел питам

    7 27 Отговор
    Да не би по руските пропаганди да дават че крайцера Москва гордо плава из морето, гледам тука тролетарията май не е съгласен че потъна?

    Коментиран от #54

  • 28 Русия най-могъщата

    45 9 Отговор

    До коментар #15 от "Ай ти пъ сега":

    Колко време мислиш западналите ще наливат десетки милиарди в Украйна? Русия може без проблем да държи фронта още 100 години. Да видим. Няма закъде да се бърза.

    Коментиран от #36, #71

  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 ХАХАХА

    36 7 Отговор

    До коментар #20 от "КовидманЯк":

    Е как бе ,пак въртят плочата за превземането на Киев, защото посолствоТО не им е спуснало нови опорки ,а пуска на дзеления пигмей фантазиите му.
  • 32 Гост

    31 7 Отговор
    Тоя да не се е смалил от нещо?
  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 хихи

    2 2 Отговор
    сйхскйхскйхс
  • 36 Хихихи

    9 17 Отговор

    До коментар #28 от "Русия най-могъщата":

    Трите дни до Киев станаха да удържаме фронта колкото си искаме... Добре тавариши добре

    Коментиран от #45

  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 Българка

    33 7 Отговор

    До коментар #33 от "КовидманЯк":

    Подпухнало изглежда Зеленото. Май е на автопилот като ментора си Мумията.
  • 39 Русофил

    21 6 Отговор

    До коментар #24 от "КОТарАК":

    Ние котараците ги хващаме за опашките, въртим ги над главата си и когато добият достатъчно скорост ги пускаме да летят с приятния звук миауу..ууу.
  • 40 Да изселим

    6 17 Отговор

    До коментар #12 от "Простя КъСкопейкин":

    Купейкин от България!
  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 Кондуктора

    17 3 Отговор

    До коментар #24 от "КОТарАК":

    Аз съм шахматист, не искаш ли една партия шах па да видим какво ще излезе?

    Коментиран от #55

  • 43 хахаха

    32 3 Отговор
    абе днес да не е Ден на хумора и вица? От сутринта само вицове на тема покрайна...:))))
  • 44 Зеленски

    8 25 Отговор
    Принудихме руския флот постоянно да се изтегли, на дъното на морето буахахахахахахахахаха

    Коментиран от #48

  • 45 Доротея

    35 5 Отговор

    До коментар #36 от "Хихихи":

    Защо да се бърза? Като секнат доларите и три дни ще са много. Зеленото ще го споходи съдбата на Чаушеску още на следващия ден.

    Коментиран от #88, #92

  • 46 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 47 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 48 Злати Минкова

    30 8 Отговор

    До коментар #44 от "Зеленски":

    Украйна губи територия, но това за теб е победа. Немаш грам мозък.

    Коментиран от #57

  • 49 Мдааа

    13 6 Отговор

    До коментар #41 от "Стойко":

    Никой фил не си обяснява защо запада дава бавно и по малко оръжия, и то старите от миналия век вече две години? Трудно им е да проумеят, няма да могат
  • 50 Ууууу

    3 4 Отговор

    До коментар #33 от "КовидманЯк":

    Ти си ебаххти супер як маняк
  • 51 Историк

    22 4 Отговор
    Единствената инициатива на укрите е запълване на новите гробищни паркове.Ужасно прав е бил дядо Даруин( Дарвин).
  • 52 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 53 Бен Уолас

    18 3 Отговор
    Единствената инициатива на укрите е запълване на новите гробищни паркове.Ужасно прав е бил дядо Даруин( Дарвин).
  • 54 ами

    17 3 Отговор

    До коментар #27 от "За един приятел питам":

    потъна, ама това беше миналата година...и ти като дядо ми, все вика на комшийката, че я...., ама е забравил, че е било преди 50 години...
  • 55 КОТарАК

    3 9 Отговор

    До коментар #42 от "Кондуктора":

    ще се затрудниш , кво може да излезе
  • 56 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 57 Победата е друга шефе

    6 20 Отговор

    До коментар #48 от "Злати Минкова":

    Мита за втараята в мире се срути в село бахмутово и адеевка, вече и гаргите не могат да сплашат рушистите, още им лежат отворените консерви по пътя за Киев, абе въобще всемогъщата фтарая в мире кога ще го плени и изправи на съд този страховит зеленски бе ?
  • 58 Слава ДЕ. БИЛИ

    16 7 Отговор

    До коментар #26 от "ИСТИНСКИЯ ГРАД КОЗЛОДУЙ":

    Слава урина
  • 59 Най-могъщата

    10 10 Отговор
    Черноморска държава скоро ще остане без излаз на Черно море.
  • 60 Швейк

    5 21 Отговор
    От един месец руските войски победоносно напредват като говеда към кланица.
  • 61 Урюрвкос

    14 5 Отговор
    Дейвид Камерън направи грешка че се здрависа със Зеленски. Очакванията за ефективна външна политика на Острова се оказаха силно преувеличени.
  • 62 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 63 Пха ха ха ха

    16 5 Отговор
    Тагаренко с нашия гумен флот ги е принудил
  • 64 az #СВО

    21 4 Отговор
    В чест на посещението на Камерън, руснаците устроиха заря в Полтавска и в Харковска област. :))
  • 65 Кобзон

    8 10 Отговор
    Концертната зала се пръсна !!!

    Коментиран от #82

  • 66 Мнение

    16 4 Отговор
    Доста ангажиращо изказване. След такова изказване някак не върви да излезе, че нищо не се е променило
  • 67 Хихихи..

    13 5 Отговор
    Тоя мишок може да направи като вятъра без навеждане..
  • 68 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 69 Българка

    13 5 Отговор

    До коментар #56 от "Путяроби ще ходите ли":

    Ние на зелевото ще ходим. Поканен си и ти. :))
  • 70 Мишел

    15 5 Отговор
    Украинцине са направили дупка в морето.
    От всяка точка на Черно море цяла Украйна е в обсега на ракетите на руския Черноморски флот.
  • 71 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 72 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 73 комик по душа ,комик по акъл,комик по вс

    13 3 Отговор
    Бори Русия постоянно и все побеждава хъ хъ хъ ....
  • 74 11111

    13 5 Отговор
    Мръсен евреин!
  • 75 Блекота

    4 5 Отговор
    Хаяско и Пишпунда
  • 76 Кирил Петков

    9 3 Отговор

    До коментар #68 от "Да МУ":

    Ами и аз искам ,къде да се запиша?
  • 77 Бен Уолас

    13 5 Отговор
    Единствената инициатива на укрите е запълване на новите гробищни паркове.Ужасно прав е бил дядо Даруин( Дарвин).
  • 78 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 79 Морски

    6 3 Отговор

    До коментар #16 от "Реалност":

    За теб реалността май само е виртуална
  • 80 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 81 асанчо

    11 3 Отговор

    До коментар #78 от "Тия мaлоумщини ги пишеш":

    Абе няква Галя все споменавате,чувам че била щедра и благосклонна.Дали се интересува от бърз неангажиращ а.а лен сеххх?За брачеда Леонсио питам.
  • 82 Янко Вия

    14 4 Отговор

    До коментар #65 от "Кобзон":

    Ако знаеш още колко укри чакат реда си.Чака се около месец за Телепорт при Сти Пешко.
  • 83 Слава на рода Кая iYi

    8 2 Отговор

    До коментар #4 от "Слава на рода Дуло IYI":

    Канят се да обявят война на Исраел.
  • 84 Лаврентий Берия

    12 4 Отговор
    Не знам руснаците как са пропуснали да телепортират ,англето ,продукт на кръвосмешение.
  • 85 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 86 А50

    15 6 Отговор
    Положението на ВСУ е критично и обрат вече е почти невъзможен. От тук на татук 404 ще губи още територия като с всички сили ще се старае да убие повече руснаци и нанесе тарористични удари по мирно население.

    Коментиран от #99

  • 87 Гъл гъл

    9 3 Отговор

    До коментар #16 от "Реалност":

    На колко ракии си бе брато
  • 88 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 89 А50

    15 5 Отговор

    До коментар #11 от "Така ще да е":

    Да не питаш за стратегическото село Работино за което укрите похарчиха 90 000
  • 90 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 91 Марш да се молиш

    6 12 Отговор

    До коментар #4 от "Слава на рода Дуло IYI":

    на Монголското куче Тангра не азиатец.
    Добре че княз Борис изби до девето коляно дуловците и извади очите на сина си Владимир за да ни цивилизова.Иначе с това племе България изчезваше

    Коментиран от #107

  • 92 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 93 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 94 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 95 Пак Урки фашиста пропаганда

    14 4 Отговор
    Питайте хората подкрепят ли урките
  • 96 Жони

    8 1 Отговор
    Айде бе както казва един преятел още малко и швепс
  • 97 дядо поп

    15 4 Отговор
    С водни колела ли иззехте инициативата бе смъркач противен и лъжлив?
  • 98 777

    15 4 Отговор
    Само не разбрах къде е флота на зеленски ...а за руснаците не е проблем да се истеглят и в Сибир ..и от там могат да бомбят Украйна . с техните далеко бойни ракети
  • 99 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ

    3 4 Отговор

    До коментар #86 от "А50":

    Не ти ли омръзна едни и същи простотии,ежедневно да пишеш?????
  • 100 ЗЕЛЕНСКИ Е ПРЪДЛЮ

    13 2 Отговор
    ЛЪЖЕ ДОСТА МИРИЗЛИВО !
  • 101 Бесен-_ Язовец

    17 3 Отговор
    Черноморския боен флот на РФ си е в Крим, а наркомана от Киев отново е някъде си, но не и на земята.

    Коментиран от #105

  • 102 Магарето на Стамат

    10 4 Отговор

    До коментар #52 от "СТAМАТ МАГAРЕТО":

    чудя се, дали да ни ти тегля едни магарешки в краварското трибуквие
  • 103 4️⃣4️⃣5️⃣5️⃣

    3 11 Отговор
    Гойдааа вати и копейки, по чувалите, Гойдаааа
  • 104 СтаМат Мага Рето

    3 11 Отговор
    Жужака с ботокса и токчетата одтавна е в хладилника, тия дни ще го карат от Валдай с катафалкята да го излагат на калния площад
  • 105 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 106 Последния Софиянец

    3 11 Отговор
    Зеленски унищожи втарая.
  • 107 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 108 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 109 Хахахаха

    11 2 Отговор

    До коментар #2 от "ХАХАХА":

    Украинските лодки еднодръвки, са господарите в Черно море! Водолази с папур плуват на дълбокото!
  • 110 А50

    2 11 Отговор
    Само от млатене разбира ватника пиян и гладната продажна копейка!
  • 111 Ццц

    11 2 Отговор
    Велик военен стратег и велик комик! Със защита прави офанзива, без кораби превзема море! Да се готви за покоряване космосът! Няма ракети, но какво от това? Дрога скачай от първия самолет без парашут и спонсорите ще финансират един помен.
  • 112 Защо на снимката

    10 2 Отговор
    украинеца Зелко е на колене?


    За какво ли се моли?

    Коментиран от #119

  • 113 Пешо

    6 2 Отговор
    Стига заеми, стига лъжи. Нали така се пееше в популярна песен?
  • 114 В.В.П.

    4 2 Отговор
    Всички се гаврят със Зелю..накрая ще го ликвидират .Със ,,Западът ,,шега не бива .
  • 115 Мъжа на урсула

    4 1 Отговор
    А спрете се бе. Сутрин ,,побеждавате,, Русия, вечер просите...
  • 116 Камерън

    7 1 Отговор
    Руснаците взеха Севастопол , Азовско море и
    Укр флота . Но Зеленски взел инициативата ?
    Добър комедиант е !
  • 117 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 118 Цензура

    1 1 Отговор

    До коментар #41 от "Стойко":

    Ще смачкат Русия с таралясници от 70-те години? Абе, вие русофобите така ли сте се родили - без главен мозък, или са ви го ампутирали оперативно? Още не са пратили самолети, защото и те ще станат за смях и на скрап, както танковете им, пейтриътите им и всичко останало. Цял свят видя, че остарялата западна техника е негодна за съвременна война.

    Влизам тук основно за да се смея на русофобите и писанията им - няма такива ментални дегенepaти, честно...
  • 119 Марш

    0 0 Отговор

    До коментар #112 от "Защо на снимката":

    Не е на колене, бе.... ппц си е жуженце.
  • 120 Пилотът Гошу

    2 1 Отговор
    Че то Зеления само за закуска не му стигат тея 7 милиона.... Човекът е свикнал на милиарди...
  • 121 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 122 Българин

    2 1 Отговор
    Време е русия да се изтегли от Европа.
Новини по държави: