Индийският премиер Моди отказва посредничество на САЩ за проблема с Кашмир

18 Юни, 2025 08:39 1 563 28

  • нарендра моди-
  • сащ-
  • кашмир

В телефонен разговор с Тръмп Моди подчерта, че разрешаването на спора с Пакистан е двустранен въпрос

Индийският премиер Моди отказва посредничество на САЩ за проблема с Кашмир - 1
Снимкa: БГНЕС

Индийският премиер Нарендра Моди проведе телефонен разговор с президента на САЩ Доналд Тръмп, в който подчерта, че Ню Делхи не се нуждае от посредничество за разрешаване на проблема с Кашмир с Пакистан. Това съобщи пред журналисти първият заместник-министър на външните работи на Индия Викрам Мисри.

Разговорът между Моди и Тръмп е продължил 35 минути и се е провел по искане на американския президент. Според Мисри индийският премиер е казал на президента на САЩ, че Индия не се нуждае от посредничество на трета страна за разрешаване на проблема с Кашмир с Пакистан. „Премиерът Моди подчерта, че Индия никога не се е съгласявала на посредничество, не го приема сега и никога няма да го направи. Има пълно политическо единодушие по този въпрос“, подчерта Мисри.

Индийският външен министър припомни, че именно Пакистан е поискал прекратяване на огъня по време на операцията „Синдур“ на индийските военни, която беше извършена след терористичната атака в туристическия град Пахалгам в индийската съюзна територия Джаму и Кашмир. „Преговорите за прекратяване на военните действия бяха проведени директно между Индия и Пакистан чрез съществуващи канали, установени между двете въоръжени сили, което беше направено по искане на Пакистан“, каза Мисри.

По-рано Тръмп обяви намерението на САЩ да се опитат да намерят решение на териториалния спор между Индия и Пакистан. Той също така твърди, че администрацията му е успяла да предотврати ядрена война между двете страни. Индийските дипломати подчертаха, че разрешаването на спора за Кашмир е двустранен въпрос между Индия и Пакистан и не изисква посредничество от трети страни.


Поставете оценка:
Оценка 4.8 от 20 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Един

    27 0 Отговор
    Браво! Американците да си стоят в техния краварник!
  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Опа

    3 22 Отговор
    Индия е най-голямата заплаха за Китай. Затова Китай се опитаха да направят война чрез Пакистан. Индия ще замести Китай, което означава че Китай ще се свива в следващите десетилетия.

    Коментиран от #8

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 ИНДИЯ 80 ПРОЦЕНТА

    15 3 Отговор

    До коментар #4 от "Опа":

    Е В ПЪРВОБИТНО ОБЩИННИЯ СТРОЙ..САМО ПЪТИЩАТА ,МОСТОВЕТЕ .,ВЛАКОВЕТЕ СА ХИЛЯДА ГОДИНИ НАПРЕД КАТАЙЦИТЕ.

    Коментиран от #13, #21, #27

  • 9 Иван

    14 2 Отговор
    Моди знае, че ционистките билдербергски САЩ са на страната на Пакистан......и на страната на Ан Нусра, и на страната на Боко Харам, и на страната на Босна, и на страната на Азербайджан, и на страната на уйгурите
  • 10 Ха-ха-ха 🤡 🇺🇲 🤡 🇺🇲 🤡 🇺🇲

    16 2 Отговор
    Всички отсвирват дядо Дончо!
  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Факт

    21 0 Отговор
    И там се опитаха да спретнат конфликт.
  • 13 Иван

    23 2 Отговор

    До коментар #8 от "ИНДИЯ 80 ПРОЦЕНТА":

    Индия не е под командването на овцата Урсула.
  • 14 Иван

    9 1 Отговор

    До коментар #11 от "Доктор Гълъбова":

    Нарича се Синагога.
  • 15 точно така

    18 1 Отговор
    Правилно, кравите никога не бива да се допускат до каквото и да било в държавата ти за да има мир и спокойствие. Индийците дипломатично са показали на Дончо среден пръст.

    Коментиран от #16

  • 16 Иван

    13 1 Отговор

    До коментар #15 от "точно така":

    Този път направо недипломатично! И така трябва! Овцата Доналд Тръмп не разбира от дирломация.
  • 17 Трол

    1 12 Отговор
    Англичаните трябва да посредничат, а не САЩ.
  • 18 Хохо Бохо

    15 0 Отговор
    И правилно е отказал. И там са намесени кравари и англета.
  • 19 РАПОН . КАКВО ИМА ДА ПРИЗНАВА ИЛИ ДА КРИ

    5 2 Отговор

    До коментар #3 от "Съветcкият пeниcc акр0o0o0oбат":

    ЕДВА ЛИ ИМА НЯКОЙ НА НЕГОВАТА ВЪЗРАСТ НА ,КОЙТО ДЯДО МУ И БАБА МУ ДА НЕ СА БИЛЕ НАЦИСТИ .ТОВА СА ЗЛАТНИ ГОДИНИ ЗА ГЕРМАНИЯ . И ВСИЧКИ СА ПОДКРЕПЯЛИ РЕЖИМА .
  • 20 Макс

    4 0 Отговор
    Правилно.
  • 21 Опа

    6 1 Отговор

    До коментар #8 от "ИНДИЯ 80 ПРОЦЕНТА":

    Точно. Както бяха Китай преди 30 години. Сега идва времето Индия да се развива и да стане новия Китай.

    Коментиран от #22

  • 22 ДААА А КИТАЙ ША СТОИ НА ЕДНО

    6 1 Отговор

    До коментар #21 от "Опа":

    МЯСТО НАЛИ......ТВА ДА НЕЕ БУЛГАРГЕТО.....ДЕТ ДАЖЕ ВЪРВИ НАЗАД НА ДЕСЕТА СКОРОСТ...
  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Доктор Гълъбова

    2 4 Отговор

    До коментар #7 от "Съветcкият пeниcc акр0o0o0oбат":

    Да наричаш другите фашисти, когато самият ти си фашист е основната практика на Путин. Нарича се шизофашизъм или рашизъм!
  • 27 Българските турци

    9 1 Отговор

    До коментар #8 от "ИНДИЯ 80 ПРОЦЕНТА":

    Индия и Пакистан са част от старата държава от преди дългокраките британци да са дошли там да сеят раздор и сатанизъм , и да им точат богатствата !...Махабхарата и Рамаяна е общ културен фундамент на Индия , Пакистан и Бангладеш !...Китай и Индия е Изтокът !...Те са цивилизациите които първи са започнали култивирано земеделие(подправки и прочие) , промишленост и технология (барут,целулоза , коприна ,керамика и пр.) , търговия и държавна икономика !!!... Те първи са установили , че за прогрес и развитие не са нужни да се завладяват територии !...За прогрес е нужен мир . труд със сигурност и охрана !!!...Войните между пастирите от тюркските племена които са скотовъдни и са завоеватели поради постоянна нужда от пасища и развитата Източна Китайска цивилизация , освен Великата китайска стена са довели до разпространяването на прогреса на Изтока към Западните земи !...Започнало е преселението на тюркските племена, които отблъснати от китайците, се насочват на запад и стигат до Стените на Рим(Атила начело на хуните) !... Така се създава и пътят на "Коприната , подправките , на търговията и техническия и културен трансфер от развития Изток към Варварския Запад и Разгулната Милитаризирана Римска Империя !...Днес западът продължава да си е Варварски , разгулен и милитаризиран и продължава да граби и колонизира богатствата на Изтока и да сее раздор и сатанизъм над много вековния стремеж за мир на източния манталитег!!!
  • 28 посредничество на САЩ?

    3 0 Отговор
    Тези освен да започват и продължават, колкото се може повече войни по света, друго не ги интересува. Е, какво посредничество тогава може да очкваш от тях?
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Русия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания