Тема: Украйна

Една хипотетична война между Русия и НАТО не би приличала на тази в Украйна

24 Юни, 2025 22:05 5 210 95

  • русия-
  • украйна-
  • нато-
  • владимир путин

Макар Москва да постига през последната година известни тактически успехи, за момента няма каквито и да било признаци за военен пробив в скоро време

Една хипотетична война между Русия и НАТО не би приличала на тази в Украйна - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Една хипотетична война между Русия и НАТО съвсем не би приличала на тази в Украйна. Мащабите на противника и потенциалните цели просто са различни.

Според редица западни представители Русия е планирала пълномащабната си инвазия в Украйна през февруари 2022 г. като решителна, тридневна кампания за бързо сваляне на властите в Киев. Сега, повече от три години по-късно, този сценарий изглежда като нереалистичен блян, обобщава сп. "Форин Полиси". Американското издание се аргументира, че понастоящем руските въоръжени сили търпят ужасяващи загуби на хора и техника и са затънали на статична фронтова линия на стотици километри от украинската столица. Макар Русия да постига през последната година известни тактически успехи, за момента няма каквито и да било признаци за военен пробив в скоро време.

Още новини от Украйна

Въпреки че Владимир Путин, както изглежда, продължава да смята, че страната му ще спечели една война на изтощение срещу Украйна. Или поне така показват публичните му изявления, както коментира Институтът за изследване на войната.

Базираният във Вашингтон мозъчен тръст отбелязва, че Западът не е успял да убеди през последната година Путин да преосмисли теорията си за бъдеща победа в Украйна. Публичните му изявления показват, че той продължава да смята, че руските въоръжени сили ще могат да спечелят една война на изтощение, като поддържат постепенно настъпление по фронтовата линия за неопределено време, аргументират се американските анализатори.

Първата голяма конвенционална война в Европа от осем десетилетия обаче събуди европейските съюзници от НАТО от блажената илюзия, че такива конфликти вече са останали в миналото, и те започнаха да предприемат мерки, за да се превъоръжат. Това стана на фона на предупрежденията, отправени от няколко високопоставени представители на страни от алианса, че Русия може да нападне някоя страна от пакта след три до седем години, отбелязва "Форин Полиси".

Американското списание коментира, че тези две представи за Москва на първо четене са трудни за съвместяване. От една страна, тя не успява да постигне целите си в Украйна, но от друга, представлява екзистенциална заплаха за НАТО и по-конкретно за източноевропейските страни от алианса. Ключът към разбирането на този явен парадокс е в осъзнаването на това, че една хипотетична война между Русия и НАТО би била много различна от тази в Украйна. Главната цел на Москва би била не да превземе територия, а да унищожи Северноатлантическия съюз като политическа и военна организация, способна да ѝ се противопостави, аргументира се "Форин Полиси" и прави уговорката, че нейното постигане не изисква победа в открито сражение или влизане на руската армия в Берлин, подобно на 1945 г.

Противно на войнствената си пропаганда, руският политически и военен елит е наясно, че страната вероятно би загубила една пълномащабна конвенционална война срещу НАТО, дори без намесата на САЩ, пише американското издание. Затова, според "Форин Полиси", за Москва би било от първостепенно значение да избегне една продължителна война на изтощение и вместо това да си осигури бърз и благоприятен за нея изход.

Една руска атака срещу НАТО все пак вероятно би започнала с ограничено навлизане в някоя съседна държава от алианса, по-конкретно в някоя предполагаема "слаба точка", предполага списанието. Затова е необходимо алиансът да укрепи своя източен фланг.

Едно такова хипотетично нападение би се основавало не толкова на баланса на силите, който явно е в полза на НАТО, а на предполагаемата нерешителност на алианса да се намеси, коментира "Форин Полиси". Затова изданието призовава страните от пакта да се подготвят за война във военен план, включително в областта на съвременните оръжия и на ядрения арсенал, но и да не оставят съмнение, че са решени да противодействат.

В това отношение, започващата утре среща на върха на НАТО предоставя отлична възможност на алианса да изпрати ясен сигнал на Москва.


Поставете оценка:
Оценка 2.5 от 68 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Делю Хайдутин

    52 32 Отговор
    Дядо Иван е на Дунава! Месете погачите!Така ще бъде.

    Коментиран от #3, #4, #39

  • 2 К.О.Т.а.р.А.К 🐱

    37 29 Отговор
    такава война наистина би траяла 3 дня/ познайте за кого

    Коментиран от #21, #26

  • 3 Хаха

    32 57 Отговор

    До коментар #1 от "Делю Хайдутин":

    Ти не разбра ли, че дядо Иван се удавил в Дунава. А погачите на копейките отдавна мухлясаха🤣

    Коментиран от #23, #30

  • 4 К.О.Т.а.р.А.К 🐱

    28 45 Отговор

    До коментар #1 от "Делю Хайдутин":

    дядо ти РАЗПРАН утешава Аятолаха в бункера

    Коментиран от #66

  • 5 Вие сте луди

    69 25 Отговор
    Войната ще е ядрена.нато изчезва

    Коментиран от #22

  • 6 Факт

    51 7 Отговор
    Пълни глупости.
  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Хипотетично

    34 10 Отговор
    Войната с Русия на руска територия не би била конвенционална, а ужасяващо ядрена. От сталиново време това е основна доктрина за отечествена война.

    Коментиран от #13, #15

  • 9 истината

    24 62 Отговор
    Каквото и да си говорим, вече е ясно, че Русия нищо съществено не може да направи. На практика Русия е жив труп. Американците и израелските военни показаха дефакто как се унищожава руската ПВО за една нощ, целия свят видя, че руската военна техника не струва пукната пара. Русия е тотално изостанала страна във всяка област! Затова режима в Кремъл се крепи само на пропаганда,репресии и лъжи, с които заливат целия свят. Резултата от войната е огромно унижение, загуби на руски войници и подигравки по адрес на Русия.

    Коментиран от #20, #86, #93

  • 10 По вероятно е да прилича на тази между

    31 4 Отговор
    САЩ и Иран. Едни те казват ще ви думнем еди къде си изнесете са от там а другите ще ви пратим няколко бракувани ракети някъде си да не се притеснявате и ако имате нещо го изнесете.
    Става все по-смешно с тези прокси войни.
    Даже не съм сигурен дали ще бъде и така защото между двете сили пълни с ядрено оръжие рискът е прекалено голям а тези които са По върховете ни имат много пари и искат да си ги харчат.
  • 11 Мишел

    20 34 Отговор
    Честно казано не вярвам ,че Федерацията ще издържи 3 ДНЯ срещу ИЗРАЕЛ!
    Какво НАТО , федерацията е Втора сила и в Украйна

    Коментиран от #24

  • 12 Аз съм веган

    20 39 Отговор
    Нато може да превърне Бензиностанцията в пепелища и то без ядрени оръжия.

    Коментиран от #89

  • 13 споменато

    34 9 Отговор

    До коментар #8 от "Хипотетично":

    "За какво да го има светът без Русия?" - е риторичен въпрос формулиран от В.Путин.

    Коментиран от #88

  • 14 123

    34 6 Отговор
    В Украйна е сво, а не война.

    Коментиран от #17, #19, #58

  • 15 Видехме в Белгородска и Курска

    11 18 Отговор

    До коментар #8 от "Хипотетично":

    Народни републики
    АааааааХахахаха
    Още си ги връщат
    АааааааХахахаха
  • 16 Със сигурност не би приличала

    41 11 Отговор
    Като на тази в Украйна. Защото Путин изобщо не искаше да започва тази война срещу славянския братски народ и прави всичко възможно за запазването на украинското цивилно население с възможно най-малък брой цивилни жертви. Но при вас Псевдо-войнолюбци такива нека да кажем Хипотетично че ако дръпнете Лъва за опашката буквално нищо няма да остане от вас.
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Кресна

    44 10 Отговор
    Вярно е ,ще бъде ядрена и ще свърши за 72 часа .От Русия ще остане нещо ,но от Европа няма да остане нищо .Всичко друго е бля бля .

    Коментиран от #87

  • 19 С милион и половина москали Фира?

    9 25 Отговор

    До коментар #14 от "123":

    Ту пой, ДА?
  • 20 Сомчето

    13 30 Отговор

    До коментар #9 от "истината":

    Абсолютно вярно.Пропаднала държава,
    която ограбва собственото си население за да живеят царски едни 0,5% от хората плюс някаква минимална средна класа.
    Другите талибани ги видяхме...за една пералня са готови на зверства.
    Видяхме и прехвалените им оръжия.
    При една хипотетична война без ядрени оръжия само европейските армии, които отдавна не наблягат на военното си развитие ще размажат пиянките за една седмица.
  • 21 Кресна

    36 8 Отговор

    До коментар #2 от "К.О.Т.а.р.А.К 🐱":

    За никого ,но от Русия ще остане от територия ,от Европа нищо .

    Коментиран от #29

  • 22 Глупости

    15 14 Отговор

    До коментар #5 от "Вие сте луди":

    Има ли такива глупаци, които вярват в ядрена война :) Използването на ЯО е преди всичко самоубийствен акт за държавата, която от безпомощност е решила да прибегне до ЯО. Тя ще бъде брутално заличена от ответни удари.
  • 23 Смотльо,

    8 5 Отговор

    До коментар #3 от "Хаха":

    Удавила се е тази която е виновна да те има.

    Коментиран от #27

  • 24 Атина Палада

    9 19 Отговор

    До коментар #11 от "Мишел":

    Два часа.От русия течна лава.
  • 25 Хайо

    33 11 Отговор
    То и Израел говореше как щял да унищожи Иран ,а всичко е в развалини в Израел .В Европа ще е още по зле положението от колкото в Израел .
  • 26 Хохи Бохо

    22 2 Отговор

    До коментар #2 от "К.О.Т.а.р.А.К 🐱":

    За целото човечество и даже няма да е 2 дни, по-скоро ден дан и половина. Оцелели няма да има
  • 27 Тихо бе простак!

    8 3 Отговор

    До коментар #23 от "Смотльо,":

    Нямаш право да коментирашМаршот тук!
  • 28 Мак Кавели

    27 7 Отговор
    Не ви ли писна да публикувате ЮК дивотии? Едно и също - Русия щяла да нападне натовските държави. Дъвкано и предъвквано. Наскоро клоунът зеленски даде 5 години за това и всички флигорни днес му припяват.
  • 29 Не е така

    15 28 Отговор

    До коментар #21 от "Кресна":

    Всички ще останат, само Русия ще изчезне завинаги, защото САЩ ще ги заличат за отрицателно време. при това само с конвенционални удари.
  • 30 Делю Хайдутин

    4 1 Отговор

    До коментар #3 от "Хаха":

    Ще е си омеся и главата.
  • 31 Уса

    10 5 Отговор
    Свалянето на власта в Киев за 3 дена не премахва укрофашизма.Почвате отново старата песен
  • 32 Хохи Бохо

    20 2 Отговор

    До коментар #7 от "Така е":

    Моли се да не изчезнат щото стратегическите мегатонни и морско, шахтно и мобилно базиране автоматично ще се активират, После и американските ще се активират автоматично и ще си пуцат дори и след като жалкият ти мозък се е изпарил, дори и след като всичко живо се е изпарило.....няколко пъти

    Коментиран от #33, #40

  • 33 Механик

    9 21 Отговор

    До коментар #32 от "Хохи Бохо":

    Абе и на мен ми бяха надули главата, че Русия била голяма сила.

    Коментиран от #38, #64

  • 34 Жоро

    17 6 Отговор
    НАТО се опозориха..... смешен съюз основана на добри пожелания.....🤣🤣🤣
  • 35 ЦИРК

    10 1 Отговор
    "Затова изданието призовава страните от пакта да се подготвят за война във военен план, включително в областта на съвременните оръжия и на ядрения арсенал, но и да не оставят съмнение, че са решени да противодействат"

    Ми хайде, България да излиза от пакта за неразпространения на ядрени оръжия и да почваме да си правим ядрена бомба, а после може да правим ядренни изпитания в центъра на София под НС ! Също така да връщаме задължителната военна служба ! Всички записани безработни на борсата под 25 години да ги приемат в армията за срок от 3 години, след което да им се предложи договор за 20 години ! Парламентът да отмени изборите и да въведе военно положение (имаме само 2 до 5 години преди Русия да ни нападне). Държавата да национализира обратно цялата комуникационна инфраструктура от А1, Виваком и Йетел, както е по закон при военно положение ! Да се създадат лагери в които цивилните ще са задължени да преминават минимум 1 седмица в месеца военна подготовка. Да се национализира всички видове цивилни бизнеси които могат да произвеждат части за военни цели.

    Няма време да се мотаем 2 години само според датчани и до 5 според германци ни остават преди да ни атакуват !!!
  • 36 Кико

    19 9 Отговор
    НАТО загуби тази прокси война с Русия и в момента се опитва да излъска разсмиващия си имидж с лавина от пропагандни себехвалебствия.
    Тотален смях 😂😂😂

    Коментиран от #43

  • 37 az СВО Победа80

    14 5 Отговор
    Гледам, че са ме изтрили, та казвах, че такава война ще трае не повече от три часа и няма да струва нищо на Москва, т.к. ядрените бойни глави за такава война отдавна са произведени и са на бойно дежурство.

    В НАТО, някой наивно си мисли, че руснаците ще използват FPV дронове, а не ТЯО и СЯО.... 🤣🤣🤣🤣

    Коментиран от #41

  • 38 Като е куха главата ти

    8 1 Отговор

    До коментар #33 от "Механик":

    Ще я надуват. Като балон.
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 55555

    0 5 Отговор

    До коментар #32 от "Хохи Бохо":

    Въх,въх,въх,колко сте се развили!!!!Все едно че не ви познаваме какви сте
  • 41 Варненец

    7 22 Отговор

    До коментар #37 от "az СВО Победа80":

    Да бе, като орешника, имаше два само единия обезлеси една горичка, другия си падна в раша. Орешниците не могат да носят ядрени глави, а другите ги прехващат. Капейките сте смешни.
  • 42 Глупава пропаганда

    19 8 Отговор
    Четох до тридневната. Днес яко тъпа пропаганда от запада. Явно болката от Иран си казва думата.

    Коментиран от #44

  • 43 Варненец

    9 14 Отговор

    До коментар #36 от "Кико":

    Смеха е за блатото, нищо не постигнаха, освен пълни гобища и доставка на скрап за Украйна.

    Коментиран от #65

  • 44 Варненец

    7 13 Отговор

    До коментар #42 от "Глупава пропаганда":

    Болката е за Иран, яко ги боли.

    Коментиран от #50

  • 45 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 46 Ей, тука

    9 1 Отговор
    Олигофрени ли пишат или оишат за олигофрени??
  • 47 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Видях

    15 1 Отговор

    До коментар #44 от "Варненец":

    Ти и другите като теб изкарани да показват падението на запада да се занимава с лъжи и глупава пропаганда казва всичко.
  • 51 В В.П.

    17 1 Отговор
    Евреите са юдеи.не са християни..Да знаят подлогите им..като оня с коня .или Стоян Георгиев.
  • 52 В В.П.

    19 9 Отговор
    Хипотетични войни няма .Има истинска, в Окрайната ..частната армия на САЩ и Англия...Там има 2,5 млн ликвидирани окропа.+120000 наемници ,сериозна денацификация ..като се вземе на пред вид че,Руските се бият с лопати ..Ахахаха ..Прости бушмени..
  • 53 Сега разбрахте, ЛИ

    15 1 Отговор
    Защо сме им нужни !?.!?.!..?.. Хипотетично да им сърбаме и духаме попарата дето я дробиха 😂👋
  • 54 естествено

    20 3 Отговор
    Затова НАТО се опитва да неутрализира ядреният потенциал на Русия и да си говори само за конвенционална война! Ама те са на границите с Русия и не трябва да очакват само обикновени ракети, както Иран отговори на наглите ционисти! Засега само Путин може да им гарантира, че няма да прати ядрени бомби срещу Лондон, Париж и Берлин! Ако искат друг лидер на негово място - ще ги попилее, както правят западните ционисти!
  • 55 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 56 Хипотетично

    17 7 Отговор
    НАто се оказа едно крадлива недоносче
  • 57 604

    6 6 Отговор
    ми ръгайте се в раша ве рептили ко чакате, пхахахахаххахя....тая статия намирисва на памперси!
  • 58 Хахахаха

    8 4 Отговор

    До коментар #14 от "123":

    В Иран беше СВО! В Украйна е война!

    Коментиран от #59

  • 59 Ами не е

    11 5 Отговор

    До коментар #58 от "Хахахаха":

    При война няма да си ходят на работа и по заведения. Глупава опорка. Запада удари яко дъно.

    Коментиран от #61

  • 60 Механик

    10 8 Отговор
    Козлодуйският ми каза че от руснак войник не става. И е прав!

    Коментиран от #67, #68

  • 61 Тихо!

    0 2 Отговор

    До коментар #59 от "Ами не е":

    Рядка кал.

    Коментиран от #63

  • 62 гошо

    3 0 Отговор
    Прозренията на един Идиот
  • 63 Кой ти пречи

    3 2 Отговор

    До коментар #61 от "Тихо!":

    Да не е пропадналият запад дето оопростачва евтини глупачета и им е тъпо, че лазят в краката ми и ги подритвам сополанковците ?
  • 64 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 65 Кико

    6 3 Отговор

    До коментар #43 от "Варненец":

    Да счупиш целокупното НАТО от бой пред очите на целия свят малко трудно може да се определи като "нищо".
  • 66 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 67 абе той баща ти за г@ей

    3 2 Отговор

    До коментар #60 от "Механик":

    не е ставал ама чупи пи@@@ш@@ки
  • 68 Механик

    5 0 Отговор

    До коментар #60 от "Механик":

    за едно кафе давам да ме ,,,,, а за парче пица правя всичко
  • 69 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 70 Патравата руска армия

    8 3 Отговор
    Тия са патрави и оръжията са им патрави , 2 Орешника са гръмнали ,а те мълчат като аслани навръщане .
    Щото да не се разбере и Орешника колко струва .
  • 71 Доктор

    5 1 Отговор
    Как е възможно да се публикуват подобни глупости.
  • 72 Тъпото

    3 7 Отговор
    Всички сте глупаци Русия ще издумка САЩ първо
  • 73 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 74 мирният атом

    5 1 Отговор
    Колко процента искаха Тръмп и НАТО от БВП на застрашените от руската агресия, на всяка суверенна държава членка, всяка година до 2032, по 5% ли колко беше.
    5% от БВП на България, което е 10.4 милиарда лева годишно, и се равнява на 5.32 милиарда евро.
    Та... се чудя, ще има ли и за атомни боНби, или само за Фки?
  • 75 Мани ма

    3 1 Отговор
    Не си приличат изобщо войните по принцип.
  • 76 цялото фалшиво натУ

    7 4 Отговор
    се бие с Русия !Ами Русия бие натУтУ ,като маче у дерек !Видя се колко са усрайни натУтУ !
  • 77 az СВО Победа80

    7 2 Отговор
    Появи се информация, че на Източния фронт е демилитаризиран българинът Велислав Цветанов Младенов с позивна "Дракула" от Дупница бил се е в редиците на нацистите от Киев.

    Дали има нещо общо с българската армия, дали е пратен на фронта от Тагаренко или Запрянката и дали няма, и други като него предстои да научим!

    Коментиран от #79, #80, #81, #83

  • 78 Тия зорлем си търсят боя

    8 2 Отговор
    Вмвсто да оставят Русия на мира и да имат нормални търговски отношения с нея, което ще им върне икономиката, индустрията и конкурентността те продължават да се самоубиват. Еввопейските държави заедно с Русия биха били голяма икономическа и геополитическа сила. Но някой има против това и ръчка непрекъснато
  • 79 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 80 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 81 Мишел

    0 4 Отговор

    До коментар #77 от "az СВО Победа80":

    И на мен ми казаха да пиша същото.

    Коментиран от #82

  • 82 az СВО Победа80

    4 1 Отговор

    До коментар #81 от "Мишел":

    Сега разгледах профила във ФБ на зануления на Източния фронт българин Владислав Цветанов Младенов от Дупница. Бил е в Афганистан.
    Със сигурност е военен.

    Очаквайте тези дни да гръмне скандала!
  • 83 ,,,,.

    1 1 Отговор

    До коментар #77 от "az СВО Победа80":

    Маймуна 🐒 що лъжеш?
  • 84 Евроджендър

    5 2 Отговор
    Много соросоид в този сайт,а бе хора защо така са промили мозъците ,ако въобще имате,не виждате ли че запада и сащ са фалирали ,пандемията и войните са за оцеляването на долара ,а относно дъно военната мощ на Русия ,разберете в момента Русия е поне 20г напред ,ако не беше така досега щяха да са я разграбили ,смене те дилъра
  • 85 Под НАТО

    2 0 Отговор
    разбирайте,Естония !
  • 86 Омбре

    4 0 Отговор

    До коментар #9 от "истината":

    Доста безсмислено написано.
  • 87 Омбре

    3 0 Отговор

    До коментар #18 от "Кресна":

    Много точен коментар,ама козяците решили,че от руската армия не ставало нищо,и от Русия като цяло. Само дето не се замислят, коя държава ще устои сама срещу толкова държави и пари, които помагат на Украйна,и в същото време е с 18 пакета санкции и пак побеждава. Иначе нищо не ставало...ахахаха.
  • 88 Омбре

    3 1 Отговор

    До коментар #13 от "споменато":

    Спомням си тази реплика,но козяци не я помнят или не им изнася.... ахахаха
  • 89 Омбре

    3 0 Отговор

    До коментар #12 от "Аз съм веган":

    Може,ама руснаците ще отговорят с ядрено,или викаш да е честно,с каквото едните, с такова и другите. Ахахаха при такава война си чао и ти и близките ти и всички като цяло. Колкото до нато и федерацията, Путин им каза че там в тия държави градовете са много гъсто населени и това по подразбиране ще дават в пъти повече жертви. Ама кой да мисли за тия неща.
  • 90 резервист

    3 0 Отговор
    Да оставим на страна чувствата и да видим реално как стоят нещата. Какви са целите на Русия? Да завладее Европа? Да я използва за какво? Никой не е успявал да го направи до сега. Няма изгледи и за напред. На Русия и трябва Европа, която може да използва за своя изгода. Технологии, наука култура срещу суровини и пазари. Както беше. Но с по-добри условия. Русия иска уважение и безопасност за себе си. Въпросът е какво иска Европа.
  • 91 ДОБРО УТРО ВИЕТНАМ

    3 0 Отговор
    ПОРЕДНИТЕ ЕДЕОТИ
    РУСКАТА ГРАНИЦА БЕШЕ И Е НА 60 ШЕСТДЕСЕТ КИЛОМЕТРА ОТ КИЕВ
    ТА СТОТИЦИТЕ КИЛОМЕТРИ СИ ГИ ЗАВРЕТЕ ЗНАЕТА КЪДЕ
  • 92 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 93 Имам лоша новина за теб!

    1 0 Отговор

    До коментар #9 от "истината":

    70 % от ПВО на Иран е от САЩ от края на 70 г. на миналият век. Така че всичкото ти бръщолевене е изсмукани от пръстите ти успокоение за твоите политически симпатии...
  • 94 🇷🇺РУСИЯ ПОПИЛЯ НАТО И ЗАПАДА ! ФАКТИ :

    6 0 Отговор
    СПОРЕД ЧЛ.106,107 ОТ УСТАВА НА ООН🇷🇺РУСИЯ ЗАПОЧНА -СВО,СРЕЩУ ПОВТОРНО ЗАРОДЕНИЯ ФАШИЗЪМ В УКРАЙНА ,ПРЕЗ 2014Г, СПОНСОРИРАН ОТ ЗАПАДА.ЕС- влезе в криза на всички нива.(Само в Герм.25 000 фирми са във фалит за 2024 ).Загубите на САЩ( за 3 г) възлизат на = 7 трил.$= 37 трил.$.Бюдж.дефицит=6% колкото Европейския,и Държ.дълг над 110% За Русия това са=1,2% Бюдж.дефицит,18% Държ.дълг, Ниска безраб (+2%),Икономика, с ръст (+4%),и увеличен Златен резерв = 188 млрд.$ само за 2024г. Гр.Москва(13 млн жит.) е определен от комисия в ООН за най-добър град в света по инфраструктура и стандарт (2022/23).Военната руска промишленост ,се оказа= 4-пъти по-голяма, от тази на НАТО.Потвърдено и в изказване на Ген.Сек.Рюте ! До момента са избити=2,2 млн. войнци на Фашисткия украински.режим,от 2014,и 6740 натовски офицери и консултанти.До момента загубите на НАТО са огромни и са унищожени оръжия за = 430 млр .$,а остатъч.ресурс на НАТО в момента е = за 3 седмици( дебатите в Америк.Конгрес потвърдиха това).Руските ракети станаха повече ( напр: Х-101 с обсег = 5500 км и КВО= 1 м !В момента в Украйна има =700 000 руска армия,от = 2,4 млн редовна -Потвърдено,от ГРУ, Н-к Г-н Щаба на Украйна,и Зеленски ! САМО ЗА 2023 Г.= 5,5 МЛН.УКРАИНСКИ
    ГРАЖДАНИ СА ПОТЪРСИЛИ УБЕЖИЩЕ В РУСИЯ.=3,3 МЛН.ВЕЧЕ СА С РУСКО ГРАЖДАНСТВО.
  • 95 9 МИНУТИ !......СПРАВКА:

    6 0 Отговор
    ПРИ ЗАДЕЙСТВАНЕ НА РУСКАТА АВТ. С-МА " ПЕРИМЕТЪР", САМО= 12 БР. 🇷🇺РУСКИ ХИПЕРЗВУКОВИ ТЕЖКИ ,РАКЕТН.БЛОКА,ОТ МЕГАТОНЕН КЛАС Х 20 МГТ.- SS-29 Sarmaт 15А28-РС-28,С ОБСЕГ = 18 000 КМ. , СКОРОСТ НАД 33М !!!, ЗА 9 МИНУТИ, СА ДОСТАТЪЧНИ -НАТО И САЩ ,ДА БЪДАТ ИЗПЕПЕЛЕНИ ! ТЕХНИЧЕСКО ПРОТИВОДЕЙСТВИЕ НЯМА !!! (ЗА БРИТАНИЯ Е НУЖНА= 1 БОЙНА ГЛАВА ,И 4 МИНУТИ), СЛЕД КОЕТО НЯМА ДА Я ИМА. В ПЕНТАГОНА ЗНАЯТ ЗА НОВИТЕ РУСКИ СИСТЕМИ, И НЕ ВЕДНЪЖ СА ГО КОМЕНТИРАЛИ, ВКЛЮЧИТЕЛНО И С ВИДЕО, ИЗЛЪЧЕНО ПО btv !!! РУСКИЯ ЯДРЕН АРСЕНАЛ ( вкл. и според СИПРИ ) Е НАЙ-ГОЛЕМИЯТ В СВЕТА, ИЗЦЯЛО ОБНОВЕН С НОВИ СИСТЕМИ, И ДОСТАТЪЧЕН ЗА= 20 КРАТНО УНИЩОЖЕНИЕ НА ПЛАНЕТАТА. ТЕХНИЧЕСКИ ШАНС СРЕЩУ 🇷🇺 РУСИЯ , НЯМА НИКОЙ !
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания