Преди около 20 години AMG обозначението при Mercedes се пазеше единствено за най-мощните модели от гамата на германската марка, а в последно време все повече екземпляри получават трите букви върху задния си капак още от завода. Именно поради тази причина от Mercedes обявиха, че портфолиото на спортния бранд ще претърпи промени към намаляване на предлаганите модели.
Това заяви новият шеф на компанията пред Autocar, като от изданието предполагат, че тази стъпка има връзка и с електрифицирането на марката, което също вече започна. Освен това, ръководителят на Mercedes заяви, че AMG версиите ще бъдат по-различни от стандартните модели, което може да има връзка с нова платформа за електромобили, която в момента се разработва.
Първите електрически AMG-та ще бъдат по-тежки от идентичните версии с бензинов двигател, но софтуера при окачването ще се погрижи това да не се забелязва. Той добави още, че с развиването на инфраструктурата и намаляването на времето за зареждане, автомобилите ще се сдобият с по-малки и по-леки батерии.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Бенц
14:54 09.09.2021
2 мерцедесаджия
Коментиран от #3, #4, #7
14:58 09.09.2021
3 AMG
До коментар #2 от "мерцедесаджия":
Редовия шестак е по-балансиран или V12. Но М113 V8 с компресор е най-здравият им и най-читав мотор доставящ голямо удоволствие и малко проблеми. Естествено с кутия 722.6Коментиран от #10
15:35 09.09.2021
4 рено ентусиаст🇫🇷🐓
До коментар #2 от "мерцедесаджия":
има нарича се Хеми и е на Крайслер.Коментиран от #5, #6, #11
16:01 09.09.2021
5 МВР
До коментар #4 от "рено ентусиаст🇫🇷🐓":
Хеми казваш, на Крайслер !16:20 09.09.2021
6 Хулиганчо
До коментар #4 от "рено ентусиаст🇫🇷🐓":
По скоро ЯМЗ v816:26 09.09.2021
7 сектант
До коментар #2 от "мерцедесаджия":
има - нарича се 1.3 тце и е на Дачия17:00 09.09.2021
8 Dimirest
19:17 09.09.2021
9 Зелено човече
08:30 10.09.2021
10 ⚜️Илюминат⚜️
До коментар #3 от "AMG":
Проблема на 12така е , че се обезценява много по бързо от 8мака! А някак си хубаво е да опазиш цената на машината си за по дълго време! Това явление е по характерно за италианските супер коли , но и немците биват засегнати! Просто търсенето е значително по ниско на 12ки ! Относно качеството ще се въздържа от коментар , тъй като нямам допир до такава машина !13:20 10.09.2021
11 един от стадото
До коментар #4 от "рено ентусиаст🇫🇷🐓":
и ти не позна. Осмака на Лексъс. Слагат го на яхти, дори на самолети23:41 11.09.2021