9 Септември, 2021 14:38 5 441 11

Mercedes ще спре да предлага някои AMG модели

  • mercedes-
  • amg

Портфолиото на спортно ориентирания бранд ще претърпи промени

Mercedes ще спре да предлага някои AMG модели - 1

Преди около 20 години AMG обозначението при Mercedes се пазеше единствено за най-мощните модели от гамата на германската марка, а в последно време все повече екземпляри получават трите букви върху задния си капак още от завода. Именно поради тази причина от Mercedes обявиха, че портфолиото на спортния бранд ще претърпи промени към намаляване на предлаганите модели.

Mercedes ще спре да предлага някои AMG модели

Това заяви новият шеф на компанията пред Autocar, като от изданието предполагат, че тази стъпка има връзка и с електрифицирането на марката, което също вече започна. Освен това, ръководителят на Mercedes заяви, че AMG версиите ще бъдат по-различни от стандартните модели, което може да има връзка с нова платформа за електромобили, която в момента се разработва.

Mercedes ще спре да предлага някои AMG модели

Първите електрически AMG-та ще бъдат по-тежки от идентичните версии с бензинов двигател, но софтуера при окачването ще се погрижи това да не се забелязва. Той добави още, че с развиването на инфраструктурата и намаляването на времето за зареждане, автомобилите ще се сдобият с по-малки и по-леки батерии.


Поставете оценка:
Оценка 2.6 от 5 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Бенц

    11 2 Отговор
    МЪКАА!
  • 2 мерцедесаджия

    14 6 Отговор
    зле ,много зле ...душата ми се къса....няма по добър и балансиран мотор от V8 на мерцедес !...жандарията и тях ги е ударила

    Коментиран от #3, #4, #7

  • 3 AMG

    11 3 Отговор

    До коментар #2 от "мерцедесаджия":

    Редовия шестак е по-балансиран или V12. Но М113 V8 с компресор е най-здравият им и най-читав мотор доставящ голямо удоволствие и малко проблеми. Естествено с кутия 722.6

    Коментиран от #10

  • 4 рено ентусиаст🇫🇷🐓

    4 9 Отговор

    До коментар #2 от "мерцедесаджия":

    има нарича се Хеми и е на Крайслер.

    Коментиран от #5, #6, #11

  • 5 МВР

    3 1 Отговор

    До коментар #4 от "рено ентусиаст🇫🇷🐓":

    Хеми казваш, на Крайслер !
  • 6 Хулиганчо

    2 0 Отговор

    До коментар #4 от "рено ентусиаст🇫🇷🐓":

    По скоро ЯМЗ v8
  • 7 сектант

    4 4 Отговор

    До коментар #2 от "мерцедесаджия":

    има - нарича се 1.3 тце и е на Дачия
  • 8 Dimirest

    2 1 Отговор
    Язък, таман щях да си поръчвам един!
  • 9 Зелено човече

    2 0 Отговор
    Ехее че то в България отдавна слагаме емблеми AMG на по-слаби и реално от завода на са излезли толкова, колко има в страната ни...
  • 10 ⚜️Илюминат⚜️

    0 0 Отговор

    До коментар #3 от "AMG":

    Проблема на 12така е , че се обезценява много по бързо от 8мака! А някак си хубаво е да опазиш цената на машината си за по дълго време! Това явление е по характерно за италианските супер коли , но и немците биват засегнати! Просто търсенето е значително по ниско на 12ки ! Относно качеството ще се въздържа от коментар , тъй като нямам допир до такава машина !
  • 11 един от стадото

    0 1 Отговор

    До коментар #4 от "рено ентусиаст🇫🇷🐓":

    и ти не позна. Осмака на Лексъс. Слагат го на яхти, дори на самолети