Tesla Model S Plaid вече е най-бързата серийна електрическа кола на „Ринга“ след като подобри рекорда на Porsche Taycan Turbo с близо 12 секунди. Това разкри лично Мъск в официалния си профил в Twitter по-рано днес.
Model S Plaid успя да направи обиколка на 20.6-километровата отсечка на пистата за времето от 7:30.909 минути, докато 20.832-километровата конфигурация е отнела 7:35.579 минути. За сравнение, предишният рекордьор, Porsche Taycan Turbo, успя да измине по-малкото разстояние за 7:42.3 минути.
Tesla Model S Plaid just set official world speed record for a production electric car at Nurburgring. Completely unmodified, directly from factory. pic.twitter.com/AaiFtfW5Ht
Няма да е изненада, ако от Porsche се противопоставят и отидат на пистата с най-мощното Porsche Taycan Turbo S или пък изчакат и покажат подобрена версия, ориентирана към пистово каране, която да се пробва за нов рекорд.
Ако трябва да сравним постижението на Tesla с някои автомобили с конвенционален двигател, то постижението е с 1 секунда по-бавно от това на Porsche Panamera Turbo и с около 7 секунди по-бавно от Mercedes AMG GT 63 S.
Ако пък вземем резултати от други електрически автомобили, пробвали се на „Ринга“, можем да видим, че Volkswagen ID.R например успява да постигне време от 6:05.336 минути на по-дългата отсечка, а NIO EP9 да спре хронометъра на 6:45.90 минути, отново на по-дългата отсечка.
Видеото не е заснето по време на поставянето на рекорда.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 САНЯ МАРУЛЕВА
10:09 10.09.2021
2 БАЙ Х@Й ‼️
10:11 10.09.2021
3 Сър
Коментиран от #7, #16, #96
10:12 10.09.2021
4 Пилот на Ферари
10:13 10.09.2021
5 DrivingPleasure
Коментиран от #24
10:16 10.09.2021
6 bbб
Коментиран от #86
10:17 10.09.2021
7 Лъжете Сър!
До коментар #3 от "Сър":
Точно тази Тесла и всичките серийни тройки не прегряват!10:25 10.09.2021
8 Госあ
10:29 10.09.2021
9 авто
10:30 10.09.2021
10 Милен
Коментиран от #12
10:30 10.09.2021
11 DrivingPleasure
10:35 10.09.2021
12 Чакаме
До коментар #10 от "Милен":
Ккво не разбираш, първо клипа си е написано, че не е по-време на рекорда! Второ за момента имаме едно твърдение в туита на Мъск, и нищо официално. Няма как така да се поставя рекорд най-малкото всичко трябва да се провери дали колата наистина е стокова и да има видео от рекорда. Засега са само голи твърдения на Мъск. Когато рекорда излезе официално тогава може да коментираме, защото ще се разберат гумите, дали има модификация и т.н. Засега това са само голи твърдения, очакваме скоро потвърждение, едва ли някой вярва на Мъск вече!10:37 10.09.2021
13 Милен
Коментиран от #14
10:49 10.09.2021
14 Рекорд
До коментар #13 от "Милен":
E как ще правиш рекорд неофициално? Стига глупости, няма такова нещо неофициален рекорд. Човек по принцип се стреми да се похвали това е в природата му. Затова взема допинг и прави различни измами. Официално време означава че всичко е по правилата другото е рекламна кампания или предизборно студио!10:57 10.09.2021
15 Алфа Вълкът
10:58 10.09.2021
16 На тази писта
До коментар #3 от "Сър":
Всички производители пускат модифицирани модели / същите не се пускат в тъпговската мрежа/ и се различават доста от серийните. WV ги хванаха с модела ID R, но успяха да потулят скандала. Доста по напомпани версии с промени и в софтуера и окачването. Не вярвайте много много на тези реклами!Коментиран от #19
11:01 10.09.2021
17 Браво
Коментиран от #18, #21, #87
11:06 10.09.2021
18 Нюрбургринг
До коментар #17 от "Браво":
Къде е това в туита на Мъск ли?Доообре аз пък направих за 6:00 минути с моята тротинетка. Нека да видим в официалният сайт рекорда тогава ще говорим пак!
Иначе за кола от 1020 коня да се целиш 8 минути е смешно!!!
11:14 10.09.2021
19 Нюрбургринг
До коментар #16 от "На тази писта":
Мооооля що говориш глупости??? Ти виждал ли си на какво изглежда ID.R??? Та и децата могат да разберат че това не е сериен автомобл!!! Той направи рекорд за най-бърз несериен ел автомобил и подобри рекорда на НИОто. Не говори глупости да се излагаш!11:17 10.09.2021
20 Нюрбургринг
И сега внинамие за цялата писта от 20832 м официалният рекорд е 7:40:7. Сравнено с Тесла Плаид и 1020 коня е 7:35:6.
Та 5 сек разлика за коли от 400 и 1020 коня как ви звучи?????
Да не говорим че рекорда на Тесла още не е регистриран а е само в туита на Мъск!!!
11:28 10.09.2021
21 Гост
До коментар #17 от "Браво":
Това за 8 минути беше бас, който ти загуби още преди 2 години. Та ти какво направи тогава като загуби баса?11:30 10.09.2021
22 Нюрбургринг
11:37 10.09.2021
23 Милен
11:43 10.09.2021
24 Драго
До коментар #5 от "DrivingPleasure":
До колкото съм запознат официалният опит за поставяне на рекорд ще е на 21 септември, където ще се гони и още един рекорд за 7 местен автомобил.В момента се правят тестове и се настройва автомобила. Така, че това време най вероятно е постигнато и просто трябва да го повторят на 21ви, а защо не и да го подобрят. Ти да не си помисли, че поршето и всички други не ги подготвят, настройват и т.н. преди да ги пуснат за рекорд или викаш ги вадят от шоурума и ги пускат и каквото стане.12:28 10.09.2021
25 asd
Коментиран от #26, #28
12:38 10.09.2021
26 Значи
До коментар #25 от "asd":
Тайкана е по зле от алфата, какво да го коментираме повече.12:52 10.09.2021
27 РЗС
Коментиран от #29, #30, #31, #89
13:07 10.09.2021
28 Дрън-дрън
До коментар #25 от "asd":
Стига с тези коне. Конете са най-малката част от уравнението за каране на писта. Там теглото и размера са по-важни. Тази Алфичка не може да се сравнява нито по размер нито по тегло с Tesla модел S защото въобще не са в един клас. Ти още малко ще почнеш да им сравняваш времената с porsche 911. Алфата е компактен автомобил от сегмент D.13:28 10.09.2021
29 Ами....
До коментар #27 от "РЗС":
Да изкарат и да го унижи, ама и другите да унижи, не само теслата. Ех като го чуете това име и все едно ви го опират в кафявата точка хахаха13:30 10.09.2021
30 А задаваш ли си въпроса
До коментар #27 от "РЗС":
Защо няма серийни автомобили с ДВГ с 1000 коня, въпреки че развиват тази технология цял век, а технологията за електромобилите беше заровена преди век и само преди десетина години я изровиха и започнаха отново да я развиват, но въпреки това предлага по-голяма мощност още в началото на възкръсването си? Тоест оттук нататък мощността само ще расте, а теглото ще намалява.А относно rs3 с 1000 коня, отговорът на Tesla плейд плюс може да е четири двигателя, новите батерии 4680 които могат да намалят теглото с 200 кг и съответно 1500-2000 коня мощност сериен автомобил. Да видим кой кого ще унижи.
Коментиран от #32, #35
13:40 10.09.2021
31 Ахахаха
До коментар #27 от "РЗС":
Със сигурност унижение има, но то не за тесла. Мъск направо им се подиграва.Голям тежък 7 местен автомобил слага в малкия си джоб куп спортисти произведени с цел състезание. Все едно слон да бяга по бързо от гепард. Това ако не е подиграфка направо гавра му кажи хахахаКоментиран от #34
13:52 10.09.2021
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Четете между редовете
"Tesla Model S Plaid just set official world speed record for a production electric car at Nurburgring. Completely unmodified, directly from factory."
Тоест автомобилът е точно както излиза от фабриката в момента. Със същите гуми и спирачки. Тоест директно ви пуска по пързалката, а вие се вързахте и започнахте с плюнките. Само че ви очаква неприятна изненада, защото през есента се очаква новия състезателен пакет, който ще се предлага от Тесла. Той включва нови гуми, нови по-добри спирачки, твърде вероятно и аеродинамичен пакет, които да позволят отключването на пълния потенциал на мощността, ускорението и най-вече 320 километра в час максимална скорост.
Другото нещо което не видяхте е разликата във времето на втората обиколка. Само пет секунди по-бавно, което означава че дори след две обиколки автомобилът не е прегрял, а предишния модел S не можеше да завърши дори една обиколка без ограничаване на мощността. Порше тайкан също не може да завърши втора обиколка без ограничение на мощността. Тоест може да му се отключи още малко мощност, без това да доведе до прегряване.
Коментиран от #37
14:04 10.09.2021
34 Зомби
До коментар #31 от "Ахахаха":
Я пак я пак??? Плейд е спортен автомобил това е като АМГ, РС или М серия, като не знеш си мълчи!Коментиран от #36
14:12 10.09.2021
35 Зомби
До коментар #30 от "А задаваш ли си въпроса":
Защо няма сериен автомобил 1000 коня😊😊😊. Ти сериозно ли си бавноразвиващ се. Въпроса е обратното защо да има? Серииният автомобил е за пътя, иначе си има състезания има Е1 там Мъск да покаже какво НЕможе. Толкова сте зомбирани, че дори преставате да мислите адекватно.Коментиран от #38
14:14 10.09.2021
36 Зомбито си ти
До коментар #34 от "Зомби":
Правиш ли разлика между спортен автомобил и muscle car? А правиш ли разлика между различните сегменти като например двуврато спортно купе и 7-местен семеен седан, та пак тръгна да ги сравняваш двете? С напомпания семеен седан можеш да идеш на nurburgring, а след това да натовариш семейството си с багажа и да идете на море. Това второто можеш ли да го направиш с porsche 911?Коментиран от #39
14:17 10.09.2021
37 Питанка
До коментар #33 от "Четете между редовете":
И къде да видим този рекорд би ли ни осведомил? Иначе с аеро пакето и специални гуми може да прави каквото си иска там е друга класация.Коментиран от #40
14:18 10.09.2021
38 Пак се излагаш
До коментар #35 от "Зомби":
Защо тогава предлагат спортни автомобили за продажба, като не могат да им сложат 1000 коня? То не че не могат, ама никой няма да може да си ги позволи. Виж колко струва серийния автомобил bugatti veyron и колко струва Тесла. Колко му е времето на нюрбургринг?Коментиран от #41
14:20 10.09.2021
39 Зомби
До коментар #36 от "Зомбито си ти":
Зомби има си РС5, М5, Е АМГ, Панамера, кое не разбра? Ходи се образова малко.Коментиран от #43
14:21 10.09.2021
40 Ти да не си турбо изгубения във времето
До коментар #37 от "Питанка":
Хайде и този тръгна да търси рекорда от есента на 2021 година, без да си погледне календара, и да се сети, че в момента е лято, а есента не е billa преди лятото.Ако този пакет се предлага при покупката и автомобилът излезе така от завода, това е сериен автомобил, със серийни гуми и спирачки, сертифицирани за движение по обществените пътища. Ще влезе в рекордите за серийни автомобили.
Коментиран от #42
14:24 10.09.2021
41 Зомби
До коментар #38 от "Пак се излагаш":
И като Бугати е безмислен автомобил, с какво Плейд става смислен? Ааааа забравих щото е зомбиран като теб. Ти си някакво лапе на 15 години, когато бях на 10 години ходих да гледам през стъклата автомобилите и като виждах 200 кмч се радвах супер много та така и ти.Коментиран от #44
14:25 10.09.2021
42 Питанка
До коментар #40 от "Ти да не си турбо изгубения във времето":
Питам те за надтоящият рекорд къде да го видя не с пакета?14:26 10.09.2021
43 Нали това ти приказвам
До коментар #39 от "Зомби":
Как са времената на нюрбургринг на тези модели които си изброил, че нещо рязко се променя ситуацията ако тръгнеш да ги сравняваш тях с Тесла модел S, а не сравняваш с rs3 и porsche 911Коментиран от #45
14:27 10.09.2021
44 А какъв е смисълът
До коментар #41 от "Зомби":
На съществуването на нюрбургринг? Какво си се зомбирал в него и все за рекорда на Tesla на тази писта питаш? Нали там била истината, а не в старта на права отсечка? Май изведнъж и това спря да ти харесва и ще избягваш и тази тема и нюрбургринг стана напълно излишен и безсмислен. Кола над 100 коня блъска майки по пешеходните пътеки нали?Коментиран от #46
14:30 10.09.2021
45 Зомби
До коментар #43 от "Нали това ти приказвам":
E къде къде БМВ М5 7:35:90 срещу Тесла Плайд 7:35:58.ОК 3 десети по бърза с 1000 коня супер.
И ти ли мислиш че конете не са важни а?
И теглото е много важно ама като има 500 коня разлика извинявай какво да говорим???
И пак ти казвам защо някой нормален човек да създава 4врат седан с 1000 коня за пътя сериино би ли ми обяснил???
Коментиран от #47, #55, #57
14:37 10.09.2021
46 Зомби
До коментар #44 от "А какъв е смисълът":
Къде съм казал че е смислено, ти явно не можеш да мислиш с главата си. Казвам че е еталон, има няма смисъл никой не ме пита това е еталона това се взема като мерило. Все едно да ме питаш що Олимпиадата е най-важното състезание за лекоатлет или световното за футболист. Откде да знам така се е наложило по някаква причина и всеки ходи там, там има най-голяма кнкуренция там е истината. Дали има смисъл, не мяма смиисъл. Защо ли? Еми защото за сериен автомобил няма смисъл да имаш 1000 коня под капака да газих майките с деца и да се блъскаш по мантинелите а за спортни коли си има други състезания. Както и да е това е положението.Коментиран от #48
14:42 10.09.2021
47 Защо ли
До коментар #45 от "Зомби":
Ами защото ДВГ с 1000 коня е много трудно да се направи да върви с нормални скорости! Защото изпушват съединителни, палят се мотори и т. н.! За разлика от електричките, които и да са по 2 хиляди коня като Римак, могат да се движат с 2 км/ч без да има някакъв проблем по каквото и да било!14:44 10.09.2021
48 Аха
До коментар #46 от "Зомби":
И защо са направени АМГ, М5, РС и другите такива модели?Коментиран от #49
14:46 10.09.2021
49 Зомби
До коментар #48 от "Аха":
Ти кажи, а отговора е ясен само трябва да помислиш малко???Коментиран от #50
14:53 10.09.2021
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 Зомби
До коментар #50 от "Защо ли":
10 минути??? Не бе 20 мин писах😊😊😊. За 1020 коня и 1050 Нм 10 мин та аз с моята кола ще направя под 10 мин това ли ти е последната опорка електрика, че съм казал че Плаид ще направи 10 мин😊.14:59 10.09.2021
52 Едно време
Коментиран от #54, #58
15:06 10.09.2021
53 Гост
15:29 10.09.2021
54 Гост
До коментар #52 от "Едно време":
Проблема е, че ти избираш колата си според портфейла си. И затова още дълго ще се возиш на стар дизел.Коментиран от #56
15:29 10.09.2021
55 Нормален човек
До коментар #45 от "Зомби":
"И теглото е много важно ама като има 500 коня разлика извинявай какво да говорим??? И пак ти казвам защо някой нормален човек да създава 4врат седан с 1000 коня за пътя сериино би ли ми обяснил???"За нормалните хора е ясно, че 500 килограма и по-голяма челна площ ТРЯВВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да бъдат компенсирани с по-голяма мощност, за да постигнеш същите резултати като по-лек и по-малък автомобил. Няма да можеш да взимаш завоите със същата скорост, но пък после ще компенсираш с по-добро ускорение и по-висока скорост по правите.
И правят автомобили с такава мощност защото нищо не им коства. Реално добавянето на още един двигател струва по-малко отколкото намаляването на теглото на другите спортни автомобили с 20 кг, за което плащат десетки хиляди долари за олекотени елементи от карбон, защото покачването на мощността е трудно и нерентабилно, защото скъсява живота на двигателя, а и трябва да се подсили трансмисията. А както виждаш добавянето на 500 коня на електромобил е детска игра за без пари, което го могат и китайците които са гола вода в ДВГ.
Коментиран от #60
15:39 10.09.2021
56 Е така де!
До коментар #54 от "Гост":
За едни и същи пари купуваш автомобил с 500 коня повече, като нямаш пари за bugatti veyron или bugatti chiron. Кое му е лошото?15:41 10.09.2021
57 Научи се да четеш
До коментар #45 от "Зомби":
Рекорда на Тесла е 7:30.909 минути, което е пет секунди по-бързо от BMW тоКоментиран от #61
15:42 10.09.2021
58 Москвич
До коментар #52 от "Едно време":
Абе баща ми навремето имаше Москвич и никога не ми каза сине 160 кмч много бавно ех да имах едни 200 кмч. Та днешната младеж като видят на колометража 180 кмч и викат ееее мбого бавно бе аз като се кача на магистралата ще пълзя ли? Лапета какво да го правиш.Коментиран от #59
15:55 10.09.2021
59 Изгубеният във времето
До коментар #58 от "Москвич":
Турбо, пак ли го бърка ника? Пак ли се изгуби във времето? Годината е 2021 и времето на москвичите отдавна отмина.Коментиран от #62
16:05 10.09.2021
60 Цени
До коментар #55 от "Нормален човек":
Aбе да те питам между 90 000 долара и 130 000 долара викаш нищо рабата тъй ли? Щото това са цените за С лонг рейндж и С Плайд! И това са преди данъци нормално за по скъп продукт по големи данъци и ножицата се разтваря още!16:23 10.09.2021
61 Дълга писта
До коментар #57 от "Научи се да четеш":
Яяяяя мисли малко. Късата писта е за Тайкана БМВ рекорда е на дългата.Коментиран от #63
16:36 10.09.2021
62 Радар
До коментар #59 от "Изгубеният във времето":
И като е 2021 колко е макс скорост на Тракия 200???250???3000???. А колко е глобата за превишена скорост над 50 кмч???Коментиран от #64
16:45 10.09.2021
63 Дрън-дрън
До коментар #61 от "Дълга писта":
И двете времена на Тесла са на дългата 20.832-километрова писта. Ползвайте главите си по предназначение! Не виждаш ли, че на снимката го пише?Коментиран от #65, #67
17:01 10.09.2021
64 А у ваше село
До коментар #62 от "Радар":
Колко е максималната разрешена скорост? Значи ли че всички автомобили които се предлагат за продажба в световен мащаб трябва да се съобразяват с максималната скорост във вашето село и да не произвеждат по-бързи автомобили?Коментиран от #66
17:02 10.09.2021
65 Този коментар е премахнат от модератор.
66 Радар
До коментар #64 от "А у ваше село":
Ти кажи отворко освен Германия, където вече тече дебата за лимитиране на скоростта къде другаде е разрешено над 140 кмч хайде да чуем сигурно в Перник😊😊😊.Коментиран от #69
17:30 10.09.2021
67 Зомби
До коментар #63 от "Дрън-дрън":
Явно не можеш да четеш??? То го пише в статията в последният абзац. Хайде научи се да четеш а дотогава помоли тати да ти го прочете😊😊.17:32 10.09.2021
68 Неграмотните вярват на мисирки
До коментар #65 от "Зомби":
Четат статии и вярват, дори когато им покажат снимка на най-обикновен слон и им обясняват, че това е червена мишка, с крила и осем крака.На снимката ясно е написано че това са времена на две обиколки на дългата 20.832-километрова писта , а втората обиколка е само пет секунди повече от първата обиколка, за да се види че мощността не се ограничава дори след две обиколки и автомобила не загрява. Слушай се в съвета си и питай тате да ти обясни какво пише на снимката!
Коментиран от #70
17:33 10.09.2021
69 Какво предлагаш?
До коментар #66 от "Радар":
Да кажат на германците че няма да карат с повече от 90 км в час по магистралите си, защото от утре започват да произвеждат автомобили само за ваше село? В Париж ограничиха скоростта на 30 километра в час. Да не предлагаш да започнат да произвеждат и такива автомобили за да не нарушават правилата? А ако искаш да идеш да покараш на писта? Купувай останалите москвичи докато има и си карай в селото и недей да береш дърт какво ще карат германците по аутобаните си!Коментиран от #71
17:36 10.09.2021
70 Зомби
До коментар #68 от "Неграмотните вярват на мисирки":
Model S Plaid успя да направи обиколка на 20.6-километровата отсечка на пистата за времето от 7:30.909 минути, докато 20.832-километровата конфигурация е отнела 7:35.579 минути. Кажи на тати да ти го прочете😊.Коментиран от #72, #109
17:38 10.09.2021
71 Радар
До коментар #69 от "Какво предлагаш?":
И освен Германия къде другаде, кажи де?Коментиран от #73
17:39 10.09.2021
72 Пак ли мисирките цитираш?
До коментар #70 от "Зомби":
А какво пише на снимката?Коментиран от #74
17:40 10.09.2021
73 Какво да ти казвам
До коментар #71 от "Радар":
След като някъде може да се вдигат толкова километри, значи ще произвеждат и такива автомобили. Кой те кара да ги купуваш за ваше село та постоянно ни го вреш подноса наше село наше село наше село наше село наше село наше село стига с това ваше село, не всички живеят там!Коментиран от #75
17:41 10.09.2021
74 Зомби
До коментар #72 от "Пак ли мисирките цитираш?":
Аз на снимката не виждам метри а ти? А какво казва Мъск. Все още рекорда не е регистриран но Мъск казва че е на късият вариант та на кого да вярвам?Коментиран от #76
17:48 10.09.2021
75 Зомби
До коментар #73 от "Какво да ти казвам":
Викаш целият свят е село само Германия не е😊. Той само Тексас е колкото Германия😊. А много скоро и в Германия ще има промени😊.Коментиран от #77
17:52 10.09.2021
76 Ех тази математика
До коментар #74 от "Зомби":
Дали са ти две времена и средна скорост за обиколка. Още от средната скорост може да видиш, че е различна за различните времена. И как пък реши че 200 метра са минават за 5 секунди от летящ старт с 200 км в час, при положение че този автомобил изминава 400 метра за 9 секунди от място. И как тези 200 метра успяха да намалят средната скорост с цели два километра в час, вместо да я увеличат защото са изминати с по-висока скорост? Продължавай да вярваш на мисирки.Коментиран от #79, #95
17:54 10.09.2021
77 Зомби та дрънка
До коментар #75 от "Зомби":
В Щатите скоростта е ограничена и няма нито един американски клип, в който Тесла да се движи с повече от 130 км в час. И като се събудиш краката, бяха ли ти отвити?Коментиран от #80
17:56 10.09.2021
78 Ето го видеото
17:59 10.09.2021
79 Зомби
До коментар #76 от "Ех тази математика":
Айде престани да се излагаш вече а???? Това са различни конфигурации не просто една и съща конфигурация с 200 метра отгоре. Времената са за различните варианти защото Тайкана е избрала да прави рекорд на късата конфигурация. Вземи прочети гуруту ти кскво пише и престани да се излагаш. Когато рекорда стане ако стане официален ще прочетеш.Коментиран от #81
18:05 10.09.2021
80 Радар
До коментар #77 от "Зомби та дрънка":
И какъв е извода? Избери си държава в света без Германия и ми кажи колко е ограничението? Така че за кола за пътя нито скороста е проблем нито ускорението стига да е под 10 сек 0-100 кмч.Коментиран от #82, #85
18:09 10.09.2021
81 Скаран си с цифрите
До коментар #79 от "Зомби":
Хайде вземи умножи скоростта по времето в часове и ще получиш разстоянието, което и в двата случая е едно и също - 20,832 километра за различните времена. И двете времена са на дългата писта. Пак се остави на мисирките да мислят вместо тебе! Казах ти да си ползваш главата по предназначение, а да не вярваш на съчинение по картинка. Рекордът на Порше тайкан също е на дългата писта.Коментиран от #83
18:11 10.09.2021
82 Който има брада има и бръснач
До коментар #80 от "Радар":
За да си купи кола която вдига 300, си е направил сметката, точно както ти си правиш сметката, че най-изгодно ти е да си купиш Москвич, в което няма нищо лошо, стига да не ни караш и нас да си купуваме.Вече хиляда пъти ти повторих, че не е задължително да си купуваш такъв автомобил и никой не те кара. Като не искаш да си купуваш просто недей си купува и спри да ни обясняваш защо няма да си го купиш. Въобще ама въобще не ни интересува! Просто си карай москвича със здраве и недей чети и пиши за бързи автомобили.
18:15 10.09.2021
83 Зомби
До коментар #81 от "Скаран си с цифрите":
Пак се излагаш и то много прочети Мъск какво пише, има го вече и в Уикипедия прочети и там. Няма да тръгна да умнижавам десети като хората са ти го дали бавни схващаш явно??? Ти да четеш не можеш тръгнал да смята секунди, десети да сравнява някакви метри.Коментиран от #84
18:20 10.09.2021
84 Пак ли мисирките цитираш?
До коментар #83 от "Зомби":
Посочи ми къде Илон Мъск е казал, че :"Model S Plaid успя да направи обиколка на 20.6-километровата отсечка на пистата за времето от 7:30.909 минути" , след като на снимката ясно се вижда, че това е време на дългата писта!
Прочети статията Tesla Model S Plaid laps Nürburgring in 7:30.909, production electric record. Там е обяснено подробно.
Коментиран от #90
18:31 10.09.2021
85 Драго
До коментар #80 от "Радар":
Абе я вземи им се скарай на всичките производители на коли и им кажи да започнат да правят коли вдигащи до 130. Ама на всички, че аз незнам кола дето да вдига макс 130. Кух та дрънкаКоментиран от #88
19:00 10.09.2021
86 чети
До коментар #6 от "bbб":
6:05 е на състезателна кола, не на тесла..>19:12 10.09.2021
87 не стават
До коментар #17 от "Браво":
Пич, тя пак си е само за драг. Както и тайкана. Нито една от двете не стават за писта или носят каквото и да било удоволствие.Всичко им е елекрическо, нула звук, скъпи, бавни, нямат ток за повече от една обиколка.
Тайкан, майкан, телси, чукове, боклуци само
19:15 10.09.2021
88 Този коментар е премахнат от модератор.
89 мощност
До коментар #27 от "РЗС":
Никак. Както виждаш мощността не помага. М5 с 400 коня по-малко е по-бърза от теслата.РС3 е боклук и не може да завива. 1000 коня РС3 още по-малко. Дечковци.
Не е до мощност там.
19:19 10.09.2021
90 Зомби
До коментар #84 от "Пак ли мисирките цитираш?":
Първо искам да те поздравя нали си служител в Тесла като секретарка за рекорда, вече е официален. Всеки може да влезе в страницата на ринга и да види. Нов рекирд за електрическа серийна кола 7:35:579 което мисля слага край на спора нали?Коментиран от #91
19:32 10.09.2021
91 Е и?
До коментар #90 от "Зомби":
Очевидна единия е официалният рекорд когато са засичали, а другият е постигнат неофициално, но очевидно и двата са направени на дългата писта както и рекорда на Порше тайкан и тази статия е абсолютна фалшива новина и няма нищо вярно в нея!Коментиран от #92
19:37 10.09.2021
92 Зомби
До коментар #91 от "Е и?":
Продължаваш да спориш за глупости, явно мозакът ти здраво е зомбиран. Няма спасение.Коментиран от #93
20:20 10.09.2021
93 Какви глупости
До коментар #92 от "Зомби":
Например, че вярваш на всяка мисирка, която напише съчинение по картинка, като очевидно те лъже най-безцеремонно?Като почнем със заглавието - колко секунди е разликата с рекорда на Порше тайкан?
После двете времена били за различни дължини на пистата - втора безцеремонна лъжа, видно от цифрите на картинката.
Трета лъжа, че рекорда на Порше тайкан бил по късия маршрут.
Четвърта и пета лъжа, че
постижението е с 1 секунда по-бавно от това на Porsche Panamera Turbo и с около 7 секунди по-бавно от Mercedes AMG GT 63 S.
Остана ли нещо вярно в цялата статия?
Като например, че си писал поста си на 20:Sep?
Страшен източник на информация си имаш. Подхожда ти на Ника!
Коментиран от #97
23:04 10.09.2021
94 TSLA®
23:21 10.09.2021
95 математик
До коментар #76 от "Ех тази математика":
Алоооу математика. Последните 200 метра не са права, а завои. Завоите не се минават с 200. Затова скоростта, както и средната е по-ниска.Коментиран от #107
23:25 10.09.2021
96 TSLA®
До коментар #3 от "Сър":
Мосю, сток кола със стандартни течности, в ръцете на профил пилот, на седмия завой спирачките са чао, на 20 завой мотора е чао и ражда карантия, изтичат чорбите и буталото излиза да види кой кара колата. Тва че връщате на 3-ти зъб на входа на Банкя, не значи че вдявате от естерни масла и охлаждане23:33 10.09.2021
97 Зомби
До коментар #93 от "Какви глупости":
Напротив не 1 а 6 сек Теслата е по бавна от Панамера. И всичко останало са си твои лъжи, просто не е за вярване какво е направил Мъск с мозакът ти!?!?!? Всичко е официално записано и регистрирано, незнам за какви мисирки говориш? Всеки може да провери и в уикипедия и в официалният сайт на ринга!!! Ти не си наред вместо да се радваш на това което е факт продължава да затъваш в илюзиите и неграмотноста си. Все пак призовавам нормалните хора да четат официалната информация там всичко е описано Тесла плейд на 20842 m чиста време 7:35:579 и Панамера турбо на 20842 м писта 7:29:81.01:01 11.09.2021
98 Доктор Дулитъл
08:02 11.09.2021
99 Plameni
08:11 11.09.2021
100 Пак питам?
А това: "то постижението е с 1 секунда по-бавно от това на Porsche Panamera Turbo и с около 7 секунди по-бавно от Mercedes AMG GT 63 S."
Или пък дължината от 20842 m, която си написал?
Или пък на листа от Тесла 7:30.909 със средна скорост 166,32км/ч било за късата писта?
Виждаш ли колко несъответствия има в статията? На официалния сайт на нюрбургринг пише само за времето 7:35.579 на дългото разстояние и никъде не се споменава 7:30.909. А в Уикипедия всеки може да пише включително ти. Ще видим колко време ще оцелее написаното, преди да го редактират, освен ако от Тесла не са се объркали с написаното на листа, което ме съмнява.
Коментиран от #102
08:52 11.09.2021
101 Ха-ха турбо инженера станал математик
Втория начин за проверка е да разделиш 20,832 километра на 0,1252525 и ще получиш средната скорост от 166,320034км/ч
Ако вземеш късата писта и разделиш 20,6 н на 0,1252525, ще получиш средна скорост 164,46777 а на листа пише друго.
Проверката на втория ред като умножиш средната скорост 164,615 по времето 0,126549722, отново получаваш дължината на дългата писта 20,8319825
Тоест и двете времена са на дългата писта.
Елементарна и проста математика в която няма място за разсъждения, интерпретации, ВЯРВАНИЯ, зомбита и различни гледни точки. Цифрите са си цифри и не лъжат както сметките за перпето мобилето ти, където отново се обърка с цифрите.
Коментиран от #103
09:09 11.09.2021
102 Зомби
До коментар #100 от "Пак питам?":
Tи нормален ли си електрика? Уикипедия ти я дадох само щото знам че си не гра мо тен!!! Естествено че нормалните и образивани хора няма да се занимават с уикипедия а ще влязат на сайта на ринга да проверят. Ти не си от тях видно е затова ти дадох алтернатива.09:19 11.09.2021
103 Зомби
До коментар #101 от "Ха-ха турбо инженера станал математик":
И като сметна и после отиде на сайта на Ринга какво видя зомби??? Аз не съм зомбиран като теб да гледам някакви хвърчащу лисчета за тоалетна хартия!!! Отиваш на сайта на ринга и виждаш, всичко друго е на Мъск фантазиите и манипулациите, и аз няма да се занумавам с тях щото не му вярвам.Коментиран от #104
09:24 11.09.2021
104 Какво пише на сайта на ринга
До коментар #103 от "Зомби":
Цитирай? Пиша ли нещо за време 7:30.909, защото аз не намерих такова! Единственото което пише е "The "Model S Plaid" circumnavigated the 20.8-kilometre Nordschleife in 7:35.579 minutes and reached a top speed of 279 km/h."А всичко останало са твои измислици. Дай официална информация за времето 7:30.909 от достоверен източник?
Коментиран от #105
09:33 11.09.2021
105 Зомби
До коментар #104 от "Какво пише на сайта на ринга":
Това е на Мъск поредната реклама и е насочена за промити мозъци като теб, като 0-60 mph под 2 сек което не е вярно и цял свят му се смее, само зомбитата цъкат със зъби😊. Има официална информация, има постигнат рекорд точка. Той е на сайта на ринга, който иска може да го види 7:35:579. Информация от Мъск, Уикипедия, тесларати, електрек и др са второстепенни и подвеждащи!!!Коментиран от #106
09:42 11.09.2021
106 Това го разбрах от първия път
До коментар #105 от "Зомби":
Кажи сега как повярва на мисирките, че това време което е написал Мъск е за късата писта 20,6 километра? Кой е зомбито и вярва на фалшиви новини?09:45 11.09.2021
107 Още една сметчица
До коментар #95 от "математик":
Разликата между 20,6 и 20, 832 км е 232 метра, а разликата между 7:30.909 и 7:35:579 е 4,67 секунди. Това разстояние изминато за толкова време прави средна скорост 178,843683 километра в час. Тоест ако средната скорост за първите 20,6 километра е била 166 км в час, а последните 200 и 30 метра са минати с по-голяма скорост, средната скорост за по-дългия участък трябваше да е по-висока, а не по-ниска. Ето че си скаран с математиката, а освен това не познаваш и пистата, защото тези 230 метра са права отсечка, а не завои.Коментиран от #108
09:53 11.09.2021
108 Зомби
До коментар #107 от "Още една сметчица":
И като погледнеш страницата на Ринга, си завираш всички сметки в лъжливият за д ник на Мъск защото никой не го интересува какво казва Мъск в Туита си. Нюрбургринг си има официален сайт, всеки вижда 7:35:67. Хайде удряй сега главата в земята и продължавай да вярваш в гуруту си.Коментиран от #110
10:01 11.09.2021
109 Раздвоение на личността?
До коментар #70 от "Зомби":
Цитирам те от снощи. Май напълно обърна лопатата и започна да обвиняваш другите за своята глупост да повярваш на мисирките? Я виж кой ме убеждаваше снощи в противното -"Model S Plaid успя да направи обиколка на 20.6-километровата отсечка на пистата за времето от 7:30.909 минути, докато 20.832-километровата конфигурация е отнела 7:35.579 минути. Кажи на тати да ти го прочете😊."
Коментиран от #112
10:09 11.09.2021
110 Пак питам?
До коментар #108 от "Зомби":
Дай цитат от официалната страница на нюрбургринг за време 7:30.909? Какво е това време? Откъде дойде? За какво разстояние се отнася? Дай официалната информация за това, което ме убеждаваше снощи?Коментиран от #113
10:10 11.09.2021
111 Да не удари на камък?
На ринга обикаляха два броя Тесла plaid - единия фабричен, а другия правеше обиколки с различни гуми и спирачки, за да изберат най-добрите такива в комбинация, които ще бъдат предлагани в бъдеще, точно както AMG предлага модификации, които след това поставят официални рекорди на ринга.
Коментиран от #114
10:48 11.09.2021
112 Зомби
До коментар #109 от "Раздвоение на личността?":
Ти явно имаш шизофрения??? Винаги съм казвал, че вярвам само на официални резултати а не кой какво е написал. Написал съм също, че очаквам да излезе официално резултата и тогава ще резберем истината. Преди да излезе официален резултат всичко е били цитиране на пасаж от статията и предположение. Сега има резултат къде е проблема???? Това че си зомбиран, че си сектанк, къде? Не можеш ли да отвориш Ринга и да видиш официалният резултат. Вече факти, туитове, тесларати, електрек нямат значение, защото резултата е официален 7:35:579. Питам защо спориш вече?14:14 11.09.2021
113 Зомби
До коментар #110 от "Пак питам?":
Няма такова време официално!!!! Това е специално за зомбита ти ма ло умен ли си? Аз мога да напиша на тоалетна хартия Лада 2105 - 5:23:00 и да те питам какво е това време що го няма на страницата на ринга??? Няма го щото не съществува, това време може да е със сликове, да е със друг волат всичко може да е. Рекорда е 7:35:579.Другото е самореклама както 0-60 mph за 1.98 за което всичко му се подиграват. Самихвалкото не може да се промени идва му от вътре.Коментиран от #115
14:20 11.09.2021
114 Зомби
До коментар #111 от "Да не удари на камък?":
Смешко модифицирани коли не са в тази класация. Освен това гадаенията ти са ма ло умни ако с тези модификации свали само 5 секунди смешна работа и не си заслужава.Коментиран от #117
14:24 11.09.2021
115 Подви опашката значи?
До коментар #113 от "Зомби":
Нали преди това беше много отворен че едното време е на 20,6 км, а другото е на 20,8 км? Още в началото на спора ти казах, че двете времена са за едно и също разстояние, независимо кое време от двете е официалното! Ти обаче вярваше на фалшиви новини и спореше, а сега се отричаш от думите си и изведнъж аз станах виновен за глупостите, които си написал преди да прочетеш истината в официалния сайт на Нюрбургринг. Поне веднъж няма ли да застанеш като мъж и да си признаеш грешката?Илон Мъск пак ви пусна по пързалката, както Ви казах още в началото. Дава ви две цифри и оставя всичко на въображението ви, а после вие го обвинявате в лъжа, защото сте си мислили нещо друго, което той никога не е казвал! Няма да му е нито за първи нито за последен път и съм сигурен, че се забавлява с интерпретациите на цифрите, при положение че всеки осмокласник може да види, че това са времена за едно и също разстояние, защото в осми клас са задачите за скорост разстояние и време и хора с по-нисък интелект от осмокласник не могат да разберат написаното на листа и започват да си измислят собствени истории.
Коментиран от #116
14:36 11.09.2021
116 Зомби
До коментар #115 от "Подви опашката значи?":
Кой го казва човека който му преподавах че S=vt😊😊😊😊 забрави ли електрика? От самото начало ти казх няма да смятам нищо щото не вярвам на Мъск, не му вярвам не му вярвам не му вярвам. И никой не му вярва и всички му се подиграват че е лъжец и самохвалко. Така че цитирах единствено статията която е написана и чаках официален резултат. Резултата е 7:35:579 всички други резултати може Мъск да си ги завре..... понеже са лъжа. И този резултат е 6 сек под Панамерата.Коментиран от #118
14:46 11.09.2021
117 Абе наивник
До коментар #114 от "Зомби":
Я погледни колко AMG има в същата тази класация?Я погледни, че повечето рекорди са с някакъв допълнителен пакет, в повечето случаи от външни фирми.
А петте секунди, както е това време са само стръв за Порше да клъвне, за да се опита да подобри "рекорда" на Тесла, за да се създаде медийна сензация конкуренция между porsche и Tesla, от което само Тесла може да спечели независимо какъв ще е резултатът, а porsche да изгуби. Наистина хич ви няма да четете между редовете.
Коментиран от #119
14:48 11.09.2021
118 Ти да видиш!
До коментар #116 от "Зомби":
Другия път вземи да си мълчиш докато не излезе официалния резултат защото всичката излагация е за твоя сметка и всичко, което си написал по-горе си стои! Точно ти който изкара че караш перпетомобиле защото времето нямало значение при S=vt, не ми обяснявай какво си ми преподавал, човекът който втора година не може да разбере, че двигателят трябва да работи два часа за да измине 100 километра разстояние с 50 км в час. Дори след като ти казах че двата реда на снимката са за едно и също разстояние и как да го сметнеш не успя да умножиш две цифри, защото не можеш да обърнеш минутите секундите и стотните към часове. Продължаваш да се излагаш!Коментиран от #120
14:53 11.09.2021
119 Зомби
До коментар #117 от "Абе наивник":
Абе смот льо каква е разликата между АМГ и Плаид нали и двете са доработени. Но са серийни, а тесла серийна няма с аеро пакет или със специални гуми. Резултата няма да се запише в сериини коли!!!! където е панамерата М5 и т. н. А при другите коли има резултати под 6:30 разбра ли, не не разбра. Плейд с аеро пакет и гуми за писта ще мери сили с НИО и ID R.Коментиран от #121
14:56 11.09.2021
120 Зомби
До коментар #118 от "Ти да видиш!":
Ти не знаеше какво е кв и квч, не знаеш какво е мощност какво енергия, не знаеше как да си сметнеш времето като знаеш пътя и скороста, забрави ли как те учих като първолак😊. Само четеш тоалетната хартия на Мъск и му се кланяш. Колко е рекорда питам 7:35:576 ли е? Панамерата 6 сек по бърза ли е? С колко коня е по слабичка питам? Да не говорим че Тайкана също остаря.15:02 11.09.2021
121 Дрън-дрън
До коментар #119 от "Зомби":
Plaid не е никаква доработка! Това си е чиста Тесла. AMG е отделна фирма която тунингова Mercedes, точно както unplugged performance тунингова Tesla и направи рекорд на Лагуна сека и участва на pikes peak. Точно както поршето с най-добрия резултат за сериен автомобил на нюрбургринг използва Manthey Performance Kit на външна фирма, но въпреки това оглавява класацията.Продължавай да гледаш cartoon network и не се замесвай в разговори по теми от които и идея си нямаш, защото продължаваш с излагациите!
Кажи някое заглавие от стотиците двд-та дето си хвърлил през 2000-та година на тавана защото им е отминало времето да се посмеем още малко, тъкмо си тръгнал да се излагаш.
Коментиран от #122
15:11 11.09.2021
122 Зомби
До коментар #121 от "Дрън-дрън":
Айде бе малчо я да видим АМГ не е ли част от Мерцедес???? Смешен ставаш това е все едно М5 и 5 серия на БМВ и също РС5 и Ауди 5 каква е разликата с Плейд малчо??? Едно и също е вземаш една кола и я правиш по-спортна но отново пригодена за пътя и за серийно производство. Като не знаеш не се обаждай ставаш смешен викаш всички АМГ на пътя минали през външна фирма смяяяяях😊😊😊. То само в БГ са стотици😊😊😊.15:20 11.09.2021
123 Точно така е
Следователно и Тесла може да постави рекорд за сериен автомобил на нюрбургринг с пакет от външна фирма, с какъвто автомобила може да бъде оборудван още при покупката му или по-късно. Обърни внимание на най-дясната графа в класацията на нюрбургринг в Уикипедия. Там са изброени допълнителните модификации и гуми, които са ползвани за рекордите. Няма как фирмата-производител да поеме отговорността, като сложи полусликове на автомобила при излизане от завода. Собственика си ги слага на своя отговорност.
Коментиран от #124
15:44 11.09.2021
124 Зомби
До коментар #123 от "Точно така е":
А АМГта не са сериини??? 😊😊😊Ти в София не си ли се разхождал, има ги навсякъде и да това са сериини автомобили продавани от Мерцедес в определени броики. Няма как Тесла да направи бутикова модификация и да го пласира като сериен автомобил, този рекорд няма да бъде зачетен. Да бъде автомобила сериен трябва да се произведат някакви бройки сега не съм сигурен100 ли 1000 ли няма значение, но не да слагаш разни допълнителни спойлери и т. н. Полусликове също са разрешени така че няма проблем.Коментиран от #125
16:30 11.09.2021
125 Зомби та дрънка
До коментар #124 от "Зомби":
Май пропусна факта че първия в класацията е с модификация от външна фирма? Ако AMG и М серията излизат от завода, тунинговането на BMW от Алпина дали се води сериен автомобил, след като Алпина не е собственост на BMW? В коя класация трябва да го сложат? Освен това е един сериен автомобил не може да излезе от завода с полусликове, защото собственика ще се пребие при първия дъжд.Коментиран от #126
17:05 11.09.2021
126 Зомби
До коментар #125 от "Зомби та дрънка":
10000000000 пъти ти повтарям съзтезание-правила-съдии-рекорд. Зомбитата обаче се мислят за тарикати и почват ама ако това ако онова. Е за такива като тебе има съдии. Ти ме питаш все едно а седалките ако са от българска фирма има ли рекорд😊😊😊. Има си правила какво е сериен автомобил примерно да е легален за път и да има произведени 500 бройки, примерно не ми се търси сега точните правила. Като ги спазиш ако искаш и от андромеда докарай колата. И сега пак зомбитата започват ама ако това ако онова! Затова има съдии оставете хората да работят те бъркат ли ви се как да си засеете картофената нива???18:11 11.09.2021
127 Този път удари дъното
Какви 500 произведени бройки от porsche 911 с Manthey Performance Kit, като този кит се продава отделно от автомобила и може да се монтира по-късно. Ето директно от официалния сайт на porsche:
Комплектът Manthey Performance Kit от Porsche Tequipment е достъпен за поръчка сега от Porsche Centers за клиенти в Европа. Други пазари ще следват след време. В допълнение, одобрена от Porsche гаранция вече може да бъде закупена за всяко Porsche 911 GT2 RS с Manthey Performance Kit.
След като този тунинг е одобрен от производителя и не противоречи на правилата на нюрбургринг, значи е достатъчна и една произведена бройка, за да се зачете рекорда както се е случило с поршето. Тоест и Тесла може да постави рекорд с различни от тези които излизат от завода спирачки, гуми, окачване и допълнителни спойлери, стига да са одобрени от Тесла. Unplugged performance са официални тунери на Тесла и техните модификации са одобрени. Следователно другото време може да е с техния пакет.
Коментиран от #128
18:46 11.09.2021
128 Зомби
До коментар #127 от "Този път удари дъното":
Нямам думи, ти си толкова залупен, че целият свят ти се върти около уикипеди, четеш нещо и не го разбираш. Има си официален сайт на ринга който иска не от зомбираните иди оти като теб може да погледне сайта има си времена за production car и за модифицирани коли това са различни класации. Спирам с уроците отново се изложи и хората ти се посмяха достатъчно.Коментиран от #129
19:59 11.09.2021
129 Давай за последно?
До коментар #128 от "Зомби":
Кой продакшън кар има най-добро време на ринга и колко е то? Има ли някакви модификации по него или си е както е излезнал от завода?Коментиран от #130
20:53 11.09.2021
130 Зомби
До коментар #129 от "Давай за последно?":
Porshe 991 GT2 RS 6:43:300. Чакаме роадстера да го подобри.08:59 12.09.2021
131 Отговори на половината на въпроса.
Коментиран от #132
10:08 12.09.2021
132 Зомби
До коментар #131 от "Отговори на половината на въпроса.":
Не не може. А кукичките е приьом за де били. С какъв акъл някой човек иска да излъже друг човек? Е явно единствено ти се хващаш на това безумие. Има си официален рекорд 7:35:6 другото е бла бла бла бла бла бла.Коментиран от #135
11:49 12.09.2021
133 За прасета не може, а за кучета може
Коментиран от #134, #136
14:14 12.09.2021
134 Този коментар е премахнат от модератор.
135 Кукички за шарани
До коментар #132 от "Зомби":
А искаш ли да се обзаложим, че ако от porsche се хванат на въдицата и подобрят рекорда на Тесла, веднага ще последва нов рекорд от Тесла? Другият вариант е някоя тунинг компания да си направи реклама, като направи рекорд.Коментиран от #137
14:19 12.09.2021
136 Зомби
До коментар #133 от "За прасета не може, а за кучета може":
Само дето бъркаш двете Поршета!!! Това не е това Порше което мислиш че е! Както и совите нв са това което са!!! Виж времето което съм писал провери и после говори!!! Ох забравих ти не знаеш ка да провериш😊. А това порше което ти си писал се намира в класацията за модифицирани коли!Коментиран от #138
14:25 12.09.2021
137 Зомби
До коментар #135 от "Кукички за шарани":
Добре нека се обзаложим, ако дефинираш какво е веднага. Щото подобрения е имло и ще има. Какво означава ВЕДНАГА?Коментиран от #139, #140
14:27 12.09.2021
138 Дали не знам?
До коментар #136 от "Зомби":
Я потърси информация от официалния сайт на porsche за този рекорд и виж какво и чудеса са направили от външната фирма, за която ти говорих!Заглавието на статията говори достатъчно за кое porsche става въпрос нали:
6:43.300 minutes: Porsche sets new lap record
Хайде сега зомби, блъскай главата в стената! Има ли нещо което не са променили по това porsche? И въпреки това е начело на същия списък в който е рекорда на Тесла от онзи ден. Нещо да кажеш по въпроса?
15:00 12.09.2021
139 Малко история
До коментар #137 от "Зомби":
Разбира се, че няма да е буквално веднага, защото това ще е най-глупавата стратегия. Ще им оставят да се порадват на минутката слава да платят милиони за публикации и пиар-акции, да се пошуми максимално колко са добри от Порше и как не са се дали на Tesla, като реално правят реклама на Тесла, защото на практика я признават за свой конкурент, а чак когато спре да се шуми, ще поставят рекорда за да възвърнат интереса по темата. Но от porsche не са глупави и също знаят това. Много лесно ще подобрят както своя рекорд, така и този на Тесла с новото си доста по-мощно от това което направи рекорда Порше тайкан, но няма да се учудя да се въздържат, от което пак Тесла печели, но по-малко. Второто ще е жалко, защото технологиите най-бързо се развиват чрез конкуренция, а не чрез PR стратегии. А porsche с Римак зад гърба си, е единственият достоен конкурент на Тесла.15:13 12.09.2021
140 Малко история
До коментар #137 от "Зомби":
Опс, забравих примерите с историята. Незнайно защо като видях само пет секунди подобрение на рекорда на тайкан, веднага се сетих за гаврата която си направиха с Мерцедес. Представянето на камиона на Mercedes беше насрочено няколко дни след датата за представянето на камиона на Тесла. Tesla очевидно имаше информация или поне предположение за камиона на Mercedes и нарочно отложи представянето с около месец. От Mercedes през това време разтръбиха колко невероятен камион с невероятен пробег от 300 километра, чието зареждане отнема само два часа са представили и как това ще промени автомобилния транспорт.Последва представянето на камиона на Тесла с 800 км пробег и 30-минутно зареждане на 600 км. с два пъти по-голям товар от този на Мерцедес Което накара шефа на daimler да се изложи че такъв пробег противоречи на физичните закони.
Последваха реални тестове с реални клиенти поръчали камиона, които потвърдиха че реалния пробег е близо 1000 километра и на шефа на даймлер му остана само да подвие опашка и да се скрие от срам. Има още доста такива примери и от porsche надали ще клъвнат кукичката, освен ако и те нямат някой скрит коз в ръкава, което ще е супер, защото очевидно конкуренцията вече не е между марки а между електромобили срещу ДВГ и последната крепост - че електрическите не ставали за писта ще падне.
15:25 12.09.2021