През тази година Skoda започна продажбите на новото поколение на модела Octavia, а съвсем скоро, по време на автосалона във Франкфурт, чехите ще представят и обновения кросоувър Yeti. През годината от Skoda обновиха и флагмана Superb и акцентираха на хечбек версията на Rapid. С други думи може да се каже, че тази година е плодотворна за чешката марка. По всичко личи, че новостите от Skoda ще продължат и през 2014-а.
Именно тогава чехите ще покажат новата генерация на един от бестселърите си. Става дума за модела Fabia. По предварителни данни новото поколение ще разполага с дизайн, който ще е близък с новия корпоративен стил, но Fabia ще бъде още "по-делова". По-конкретно чехите ще заложат на строг дизайн, без излишни извивки и ненужни детайли. Опитът показва, че именно подобен стил им носи успех.
Консерватизмът ще бъде разчупен единствено от цветовите решения на модела. Най-вероятно новата Fabia ще се предлага в комбинация от цветове - светъл капак и различен цвят каросерия, например, като дори и джантите ще бъдат боядисвани различно. Иначе в основата на новата генерация на Fabia ще залегне новата модулна платформа MQB, на която вече са направени модели като Audi A3, VW Golf VII, Skoda Octavia и ред други модели.
Fabia ще е по-просторна от сегашната, като ще се увеличат и габаритите на автомобила. Цената, по всяка вероятност, ще остане същата. Още нещо интересно е, че субкомпактната Skoda ще се оборудва с новите трицилиндрови бензинови и дизелови мотори на Volkswagen, които ще разполагат с мощност от порядъка на 70 до 120 к.с. А как вървят цените на сегашната Fabia можете да видите ТУК.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Симеон Тасев
Коментиран от #2
10:05 25.08.2013
2 Troll
До коментар #1 от "Симеон Тасев":
Коментиран от #3
12:07 25.08.2013
3 Симеон Тасев
До коментар #2 от "Troll":
12:46 25.08.2013
4 Красо Зелето
Коментиран от #5
13:56 25.08.2013
5 Бай Иван
До коментар #4 от "Красо Зелето":
Ти този грозен боклук за черешката на тортата ли го имаш? Върховна технология дошла от бъдещето. Всеки може да си я позволи да я купи на лизинг за 5 гонини по 350лв на месец ,но не бих казал ,че това е колата на мечтите ми.Коментиран от #6
18:24 25.08.2013
6 Красо Зелето
До коментар #5 от "Бай Иван":
Абе, не е технологията на бъдещето, и да определено и на лизинг едва ли можем да си я позволим. Ако взимаш 400 лева заплата, като ги дадеш за колата, какво ще ядеш? Нали трябва и ти да приживяваш, или ще спим в колите. Истината е, че и такъв барутник не можем да си купим, то си личи по улиците само скраб се движи!Не знам коя ти е колата на мечтите ти, но щом тази не можеш да си позволиш, да не говорим за колата на мечтите ти! По-добре не ми отговаряй! Пази си мечтите
19:33 25.08.2013
7 Красимир Димитров
19:42 25.08.2013
8 Бай Иван
Коментиран от #10
20:06 25.08.2013
9 EMSKI
21:38 25.08.2013
10 Maurice
До коментар #8 от "Бай Иван":
Калашников е много лошо оръжие. Масово е, защото е елементарно, евтино, издръжливо....... и понеже се произвежда в соц републики като нашата, може да се купи навсякъде, дори и от доказани терористи. Има голям откат и е доста тежък.Мерцедес не е нищо повече от Ауди, БМВ, Лексъс. При положение, че има коли като Бентли и Ролс, в какво е НАЙ Мерцедес??
За телевизорите Сони, няма какво да се каже. Те отдавна изпаднаха от първата десетка при телевизорите. Не знам дори дали още развиват нещо, или само слагат логото си на готова продукция от конкуренцията. Те дори не си правят сами матриците.
Та Бай Иване, какво точно искаше да кажеш за мечтите?? По-добре реална нова Шкода, вместо мечта за 10 годишен Мерцедес.
Коментиран от #11, #13
22:42 25.08.2013
11 Владислав Димитров
До коментар #10 от "Maurice":
00:39 26.08.2013
12 Кара Комбайна
02:10 26.08.2013
13 Бай Иван
До коментар #10 от "Maurice":
Maurike ти си противиречиш. Ми да именно затова Калашников е най известния автомат.Защото е прост и издържлив.Точно това е необходимо за един автомат на война.Същата е причината и Мерцедес да е известен защото е издържлив.А Сони винаги са били на върха. Не пиши глупости ,че ще ти се смеят хората!Коментиран от #15, #16
07:38 26.08.2013
14 Борис Георгиев
05:44 27.08.2013
15 Maurice
До коментар #13 от "Бай Иван":
Никой не казва, че на война ти трябва друго. Просто Калашников е една ширпотреба. Мерцедес ако е точно това, то тогава Шкода=Мерцедес!! А Сони пак ти казвам,излез от 90-те, защото сме 2013 и Сони са на дупето на географията!22:07 27.08.2013
16 The Bear
До коментар #13 от "Бай Иван":
Бе ти наистина си повече Бай Ганьо!:))) отколкото бай иван13:30 13.09.2013