Само аптеките отбелязват ръст в продажбите на дребно на годишна база, показват данни на НСИ. Промишлеността продължава да расте.
През октомври 2011 г. оборотът в търговията на дребно е с 5.2% под равнището от същия месец на предходната година.
Ръст на годишна база има в търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки с 6.3%. Спад е регистриран в търговията на дребно с битова техника, мебели и други стоки за бита с 10.5%, с компютърна и комуникационна техника - с 8.3%, с горива и смазочни материали - с 6.9%, текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 3.5%, и с храни, напитки и тютюневи изделия - с 1.9%.
Според предварителните сезонно изгладени данни през октомври 2011 г. оборотът намалява с 0.8% в сравнение с предходния месец. Месечен ръст има в търговията с облекла и обувки - с 1.9%, а най-голям месечен спад е налице при продажбите на горива - с 3.5%.
Промишлеността бележи ръст, който е 2.4% спрямо съответния месец на 2010 година и 0.4% на месечна база.
Освен това има намаление от 9.5% на строителната продукция през октомври 2011 г. в сравнение със същия месец на 2010 година. На месечна база обаче най-засегнатият от кризата отрасъл бележи ръст от 0.2%.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА