27 Март, 2013 13:43 1 774 7

120 000 българи и румънци вече са във Великобритания

  • българи-
  • румънци-
  • великобритания-
  • лондон-
  • работа

На някои места в страната имигрантите от Източна Европа са 10%

 

Близо 120 000 българи и румънци са пристигнали във Великобритания, въпреки липсата на разрешение да работят свободно на Острова, съобщава „Дейли Мейл“.

Според данни от 2011 г. броят на мигриралите български и румънски граждани в страната е близо 30 000 души на година. Според експерти тези данни са достатъчно доказателство за това, че голям брой емигранти от България и Румъния ще дойдат във Великобритания, когато от 1 януари 2014 г. ограниченията отпаднат.

Българите и румънците са само част от източноевропейските граждани, които живеят и работят в страната. В някои части на Великобритания населението от източноевропейци достига 10 %, акцентира изданието.

Според проучванията, 45 893 от живеещите във Великобритания са с български паспорти. Изследването е направено 4 години след като Румъния и България бяха приети в Европейския съюз. Споразумението тогава бе, че гражданите на двете страни могат да пътуват и живеят на Острова, но не могат да работят равноправно с местните.

„Отпадането на ограниченията означава, че около 50 000 души на година ще пристигат във Великобритания“, заяви Андрю Грийн, представител на неправителствената организация „Migration Watch”.

Цифрата не включва 22 000-те работници, които идват като сезонни берачи на плодове в рамките на програми за лятна работа и след това се връщат у дома.

От месеци във Великобритания тече дебат за имигрантите и злоупотребите от тяхна страна по отношение на социалната система в страната. Лидери на националистически партии печелят популярност с популистки призиви за спиране на пришълците от Източна Европа. В дебата се включиха и представители на управляващите. По-рано през тази седмица премиерът Дейвид Камерън се опита да спечели гласоподаватели с обещанията, че ще направи по-трудно за емигрантите възползването от социалните придобивки в страната.

 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Тодор Тошев

    1 0 Отговор
    Айдее сите м..ли се изнесоха!! После защо европейците не мразят.
  • 2 кик

    7 1 Отговор
    а кога англи4аните пля4косваха светът с кораби и пирати?кога имаха роби от непознатите кът4ета на светът?кога крадяха и пля4косваха вси4ко?когато имаха колоний и колонийте ги хрантутеха?тази католи4еска сган трябва да бъде изтрита от земята..мюсюлманите ще го направят тихо и цивилизовано както нас ни геноцидизират хуманно
  • 3 кикшнрт

    1 9 Отговор
    не може на рияна и на бибър за предходната година да им дадат 5 млн лири затова 4е светнали коледните ламби4ки а за обикновенните хора да цирикат защото искали да живеят
  • 4 кик

    1 0 Отговор
    що не видат с колко милиони се глезят оная дъртофелница рептил и замъците й и фамилията и дето само глупащини твори минута след минута?
  • 5 Румен Янев

    1 0 Отговор
    То в Лондон трудно бял човек да видиш та това си е рай за ма...стите - дано всички там отидат та ако ще България и 2 000000 да стане .........
  • 6 prizrak

    1 11 Отговор
    До кик и кикшнрт: Как може да сте толкова неграмотни ??!!
  • 7 Армагедон

    1 0 Отговор
    Много са малко! Още бая м....л има да се изнася,докато се изчистим от тях! Дано се юрнат по-бързо номадите м..густи!