31 Март, 2014 18:34 6 708 3

Стигаме за един час до Белград (СНИМКИ)

  • софия-
  • белград-
  • летище-
  • air serbia
Стигаме за един час до Белград (СНИМКИ) - 1
Снимки: М. Богданова ©

От днес всеки ден може да летим до сръбската столица с Air Serbia. Полетите ще се провеждат всеки ден, като продължителността на пътуването е 1 час и 15 минути. Самолет ATR 72 ще каца всеки ден на Терминал 2 на софийското летище в 15.40 часа, а обратният полет е с начален час 16.10 часа. Цената на двупосочният билет е 149 EUR. Очакванията са през тази година броят на пътниците, които ще се възползват от новата линия, да надхвърли 30 000 души.

В най-скоро време ще бъдат разкрити и други линии с държави от Балканския полуостров. Надеждата е това да доведе до увеличаване на броя на бизнес пътуванията и туристите, подчерта по време на официалното откриване Данаил Папазов, министър на транспорта.

„Надяваме се с откриването на новите линии в най-скоро време – до Малмьо и Загреб, а също така и до Любляна (за която в момента се водят преговори) да облекчим регионалните връзки”, допълни министър Папазов. Wizz Air ще лети два пъти седмично по дестинацията София-Малмьо, а през юни хърватската компания Dalmatian ще изпълнява редовни полети до Загреб.

„Air Sebria ще е 20-десетият въздушен превозвач на летище „София”, който ще предоставя ежедневни редовни пътнически полети. Новата дестинация се открива в момента, когато има засилен туристически интерес”, каза Христо Щерянов, директор на летище „София”.

Първият полет между София и Белград е осъществен преди 76 години.

Модернизиране на летище „София”

„През 2014 г. предвиждаме изграждане на нова скоростна пътека за рулиране и разширяване на антиобледелителната площадка в посока изток. Това ще повиши капацитета на летище „София” за излитащи и кацащи самолети и ще намали вероятността за закъснение през зимния период”, обясни Щерянов.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Бай Иван

    1 0 Отговор
    От обратен полет няма да има нужда, само в едната посока!
  • 2 Ивайло Големански

    1 0 Отговор
    тия луди ли са, ходил съм до Германия и обратно за 60EU
  • 3 pafch0

    0 0 Отговор
    А сръбско по време на полета пускат ли?