Предвидената днес церемония по повод 150 години от рождението на Христо Ботев в парк Борисова градина се отменя.
Причината са неблагоприятните неблагоприятните климатични условия и опасността от инциденти при буря с гръмотевици и пречупване на клони в парка.
Поставете оценка:
Оценка 1.9 от 54 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Лондонсити
Чрез Радев!
Още ли не сте наясно?!
Коментиран от #29
11:05 02.06.2026
3 Последния Софиянец
Коментиран от #84
11:06 02.06.2026
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Никой , Никога не е отменял
Това е Радев!
Коментиран от #13
11:06 02.06.2026
6 Факт
11:07 02.06.2026
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 007 лиценз ту кил
11:08 02.06.2026
10 Доста
До коментар #1 от "1488":
Чобанско неандерталски расъждения11:09 02.06.2026
11 Ботев
11:09 02.06.2026
12 др Гей Билтс
Коментиран от #69, #89
11:09 02.06.2026
13 007 лиценз ту кил
До коментар #5 от "Никой , Никога не е отменял":
Не е Радев, а кметчето Васко ДС-то.Коментиран от #18
11:09 02.06.2026
14 Има видеа
Това е държавник!
Това е патриот!
Радев лиши всички българи от това!
Зелен сартификат- веднъж
Сега- лишаване от почит към героите!
Някой непрогледнал има ли?
Коментиран от #19, #21, #35
11:09 02.06.2026
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Гледам че пак повечето коментари
Почитащо хижарството
11:11 02.06.2026
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Да....
До коментар #13 от "007 лиценз ту кил":
Стига вече с оправдания!Кметът ли решава за чествания или Премиерът
Аман! По турски, а?
Коментиран от #51
11:12 02.06.2026
19 честен ционист
До коментар #14 от "Има видеа":
Никой не може да гарантира дали дъждът над София не е зареден с алфа частици.11:12 02.06.2026
20 В София масате са небългари и сopocoидни
Коментиран от #23
11:12 02.06.2026
21 Сила
До коментар #14 от "Има видеа":
При толкова ботокс не усеща нищо .....!!!Коментиран от #70
11:13 02.06.2026
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Сила
До коментар #20 от "В София масате са небългари и сopocoидни":
Щото у Враца са нааааааай големото патрЕотЕто..Коментиран от #25
11:14 02.06.2026
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 то до довечера ще е слънчево . но по
11:20 02.06.2026
29 Така е
До коментар #2 от "Лондонсити":
Поздравления за Радев и външната ни министърка за заявената твърда и непоколебима антируска позиция. Помощта на България за Украйна продължава с неотслабващи темпове.Коментиран от #73
11:21 02.06.2026
30 И това е дъното
Възпяхме сатанизма
Днес се отказахме, официално да почетем тези, които платиха с живота си за СВОБОДНА, ПРАВОСЛАВНА БЪЛГАРИЯ
ПОД ВЕЩОТО( вещерско) ръководство на Радев
Коментиран от #38
11:21 02.06.2026
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Сила
До коментар #27 от "🇧🇬БАЙ Х@Й‼️":
НИКОГА ....зад какво и кого ще се крият после предателите !?!
11:22 02.06.2026
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 По точно
До коментар #14 от "Има видеа":
Путин си стои на спокойствие в бункера. Това са негови двойници.Коментиран от #52
11:24 02.06.2026
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Българофил
1 - "Денят на Ботев" не е тържество, а преклонение(тъжен повод).
2 - Навършват се 150 години от СМЪРТТА на Ботев, а не от раждането му.
Още един позор!
11:27 02.06.2026
38 Снощи президентката седя под дъжда
До коментар #30 от "И това е дъното":
Във Враца. И какво от това. Имаше и турци но проблема е че го демонстрират. Проблем е че е допуснато да има етническа партия. Да бяха малко по скромни. Но не са.Коментиран от #45
11:28 02.06.2026
39 От cоpоcнятa продажнa съм
11:28 02.06.2026
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Рекох ,
11:29 02.06.2026
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Турчилянец
До коментар #38 от "Снощи президентката седя под дъжда":
Защо слагаш минус. Кое не е верно. Може би ти плащат за да слагаш минусите.11:34 02.06.2026
46 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️
150 години от РОЖДЕНИЕТО на Христо Ботев "
"НАРОДЕ❓❓❓❓
11:38 02.06.2026
47 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️
изискване за назначаване е сайта ли е
🤔❓🤔❓🤔❓
11:41 02.06.2026
48 Моля
11:43 02.06.2026
49 Моля
Коментиран от #54, #57
11:43 02.06.2026
50 тъжния
11:47 02.06.2026
51 В София , а и в
До коментар #18 от "Да....":
всяко друго населено място, решава кметътМинистър-председателят им други задължения. Навремето, когато Фандъкова разрешаваше гей парадите и Луков марш, бяхте доволни, нали?
11:54 02.06.2026
52 И тройници, четворници
До коментар #35 от "По точно":
и пр. Хайде стига глупости,а? Интересно кой е авторът на видеото от "Бункера на Путин"?11:57 02.06.2026
53 ЧИ НА ЖЪЛТИТЕ ПАВЕТА НЯМА
Коментиран от #67
12:15 02.06.2026
54 150 години от смъртта му през 1876 г.
До коментар #49 от "Моля":
Но вечно ще живее в паметта на честните хора , защото "Тоз който падне в бой за свобода той не умира".Коментиран от #56
12:17 02.06.2026
55 Оправете си текста бе!
12:20 02.06.2026
56 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️
До коментар #54 от "150 години от смъртта му през 1876 г.":
Но ТОЙ не падна " в бой за свобода" ,а падна ПОДЛО УБИТ от ръката на ниЗък червей-предател❗
Коментиран от #60
12:20 02.06.2026
57 На времето учехме че Ботев е загинал
До коментар #49 от "Моля":
На 36 години но сега соросоидните медии си измислят какви ли не лъжи и инсинуации. Но той си остава най великия българин за всички времена.12:22 02.06.2026
58 министър Министър
Турчилянци ли сте ?
12:25 02.06.2026
59 Диана
12:28 02.06.2026
60 Това не значи че не е за свободата
До коментар #56 от "🇧🇬БАЙ Х@Й‼️":
Тоз който падне в бой за свобода той не умира. Тези думи на Ботев се отнасят за него самия. Той вечно ще живее.Коментиран от #64, #66
12:33 02.06.2026
61 Не обичаме авторитети
12:38 02.06.2026
62 Много шум за нищо
12:38 02.06.2026
63 Горкия Ботев
Коментиран от #85
12:39 02.06.2026
64 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️
До коментар #60 от "Това не значи че не е за свободата":
Значи, ама си требе УМ да го разбереш❗ДА, тръгнал е да освобождава Родината с оръжие в ръка, но е загинал от ръката на ниЗък предател ❗
12:45 02.06.2026
65 Муню ще му се
12:47 02.06.2026
66 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️
До коментар #60 от "Това не значи че не е за свободата":
Сега напиши и как е написал"Тих бял Дунав се вълнува, весело шуми...."
пак за себе си, докато е идвал към Козлодуй🤔
12:49 02.06.2026
67 Този коментар е премахнат от модератор.
68 Жив е той жив е там на балкана
Юнак с дълбока на гърди рана
Юнак във младост и в сила мъжка
Лъжи юнака а на небето
Слънцето спряло сърдито пече Жетварка пее нейде в полето
а кръвта още по силно тече.
Настане вечер месец изгрее
Звезди обсипят свода небесен
Гора зашуми вятър повее
Балкана пее хайдушка песен
И самодиви в бяла премяна
Чудни прекрасни песен подемат
И при юнака дойдат та седнат
Една му с билки раните върже
Друга го пръсне с вода студена
Трета го в уста целуне бърже
А той я гледа мила засмена
Кажи ми сестро де е Караджата
Де е и мойта вярна дружина
Кажи ми пък ми вземи душата
Аз искам сестро тук да загина
И плеснат с ръце па се прегърнат
И с песни литнат те в Небесата
Летят и пеят дорде осъмнат
И търсят духа на Караджата
Лежи юнака кръвта му тече
Над него сокол юнашка птица
и тя се за брат за юнака гриже
Вълкът му ближе лютата рана
А кръвта още по силно тече
Но съмна вече а на небето
Слънцето спряло сърдито пече
Жетварка пее нейде в полето
И кръвта още по силно тече
Жетва е сега пейте Робини
Тез тъжни песни грей и ти слънце
В тази робска земя ще да загине
И тоя юнак но млъкни сърце
Тоз който падне в бой за свобода
Той не умира него жалеят
Земя и небе Звяр и природа и
певци песни за него пеят.
Послепис поемата Хаджи Димитър донесе на Ботев Безсмъртие !!!
Коментиран от #87
13:14 02.06.2026
69 Слава Иране
До коментар #12 от "др Гей Билтс":
Малко прясна влага винаги е на добре13:15 02.06.2026
70 Евробанан
До коментар #21 от "Сила":
Само лгбт нежните китки имате повишено усещане в тръбопроводите13:18 02.06.2026
71 Браво Радефф
13:19 02.06.2026
72 Пецата
13:22 02.06.2026
73 Този коментар е премахнат от модератор.
74 елементарно си
До коментар #73 от "Бай Колю":
Това ли можа да нацвъкаш като фтиче.13:31 02.06.2026
75 Края на1300г. България
Коментиран от #76, #77
13:37 02.06.2026
76 Баташкото клане е
До коментар #75 от "Края на1300г. България":
Извършено от българомохамедани предвождани от един местен помак Ахмед ага Барутанлията чието българско име се знае но не искам да го кажа. Как е възможно след сто и петдесет години една част от тези хора не само че не са се осъзнали ами се гордеят с това че са помаци вместо да се опомнят. Аз нямам обяснение. ....Коментиран от #78
13:50 02.06.2026
77 Този коментар е премахнат от модератор.
78 Кръв от кръвта ни и плът от плътта ни
До коментар #76 от "Баташкото клане е":
Нима сте слепи и глухи за истината !?!13:53 02.06.2026
79 Ботев за Левски
Защо тъй жално тъй милно плачеш
Гарване и ти птицо проклета
На чий гроб тамо тъй грозно грачеш
Ох зная зная ти плачеш майко
Затуй че ти си черна робиня
Затуй че твоя свещен глас майко е
Глас без помощ глас във пустиня
Плачи там близу до град София
Стърчи аз видях черно бесило
И твой един син Българийо
Виси на него със страшна сила
....
14:19 02.06.2026
80 Края на 1300г. БЪЛГАРИЯ
14:21 02.06.2026
81 Свободата живее
14:35 02.06.2026
82 На най първото знаме
14:42 02.06.2026
83 Тома
15:15 02.06.2026
84 Путюблиз
До коментар #3 от "Последния Софиянец":
Всички колеги на прайда с портрети на Ботев! Да покажем,че и левите сме патриоти!15:21 02.06.2026
85 ИМПЕРИАЛИСТ
До коментар #63 от "Горкия Ботев":
Ботев в действителност е една трагична личност, а не героична и от това произлизат всичките проблеми...Коментиран от #86
15:34 02.06.2026
86 ,,Империалист"
До коментар #85 от "ИМПЕРИАЛИСТ":
Но от коя империя си- Турска, Английска, Австроунгарска, Руска...? Или от някоя ,, съвременна-джендърска, урсулианска,...!Коментиран от #88
16:00 02.06.2026
87 Благодаря
До коментар #68 от "Жив е той жив е там на балкана":
Много,че сте го написали,бъдете здрави18:31 02.06.2026
88 ИМПЕРИАЛИСТ
До коментар #86 от ",,Империалист"":
„Империите на бъдещето са империи на разума.“ /Сър Уинстън Ленърд Спенсър-Чърчил/20:01 02.06.2026
89 Мъдрец
До коментар #12 от "др Гей Билтс":
Както при комунизма започнаха да спират тока сутрин и вечер към Княжево. Тия от Електрохолд сигурно нямат инфо или си траят22:11 04.06.2026