Отменя се тържеството за годишнината на Христо Ботев в София

2 Юни, 2026 11:03 4 163 89

  • христо ботев-
  • тържество-
  • софия

Причината са неблагоприятните неблагоприятните климатични условия

Предвидената днес церемония по повод 150 години от рождението на Христо Ботев в парк Борисова градина се отменя.

Причината са неблагоприятните неблагоприятните климатични условия и опасността от инциденти при буря с гръмотевици и пречупване на клони в парка.


Поставете оценка:
Оценка 1.9 от 54 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Лондонсити

    41 19 Отговор
    Аз ви управлявам
    Чрез Радев!
    Още ли не сте наясно?!

    Коментиран от #29

  • 3 Последния Софиянец

    48 6 Отговор
    На 13 ти София Прайд ще се състои.

    Коментиран от #84

  • 4 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 5 Никой , Никога не е отменял

    44 17 Отговор
    Най- послушния на глобалистите го направи
    Това е Радев!

    Коментиран от #13

  • 6 Факт

    47 2 Отговор
    Причината е че няма държава
  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 007 лиценз ту кил

    31 4 Отговор
    На Петрохан не се чества Ботев.
  • 10 Доста

    21 1 Отговор

    До коментар #1 от "1488":

    Чобанско неандерталски расъждения
  • 11 Ботев

    34 0 Отговор
    Позор!
  • 12 др Гей Билтс

    27 9 Отговор
    Откакто иранците избомбиха на янките Хаарпа, времето в България пак се разкаля като през Комунизма.

    Коментиран от #69, #89

  • 13 007 лиценз ту кил

    26 20 Отговор

    До коментар #5 от "Никой , Никога не е отменял":

    Не е Радев, а кметчето Васко ДС-то.

    Коментиран от #18

  • 14 Има видеа

    44 12 Отговор
    Как Путин стои на дъжд, без чадър и отдава почист на паметник на загиналите за РФ
    Това е държавник!
    Това е патриот!

    Радев лиши всички българи от това!
    Зелен сартификат- веднъж
    Сега- лишаване от почит към героите!

    Някой непрогледнал има ли?

    Коментиран от #19, #21, #35

  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Гледам че пак повечето коментари

    20 12 Отговор
    Са от умствено непълноценното население
    Почитащо хижарството
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Да....

    30 2 Отговор

    До коментар #13 от "007 лиценз ту кил":

    Стига вече с оправдания!
    Кметът ли решава за чествания или Премиерът
    Аман! По турски, а?

    Коментиран от #51

  • 19 честен ционист

    6 22 Отговор

    До коментар #14 от "Има видеа":

    Никой не може да гарантира дали дъждът над София не е зареден с алфа частици.
  • 20 В София масате са небългари и сopocoидни

    36 8 Отговор
    На такива отпадъци не им трябва да честват Христо Ботйовъ!

    Коментиран от #23

  • 21 Сила

    6 23 Отговор

    До коментар #14 от "Има видеа":

    При толкова ботокс не усеща нищо .....!!!

    Коментиран от #70

  • 22 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 23 Сила

    9 22 Отговор

    До коментар #20 от "В София масате са небългари и сopocoидни":

    Щото у Враца са нааааааай големото патрЕотЕто..

    Коментиран от #25

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 то до довечера ще е слънчево . но по

    9 8 Отговор
    без церемония . щом е лошо времето . церемониите оставят спомени . многото празници увеличават хората с постоянно празнично и хепи настроение . значи утре ще си попразнуваме пак . за друг празник . а градината е с много строшени клони щото е такава разстителността . стари дървета с големи клони . екипите не смогват да ги работят . за 6 часа е малко времето . Ботев го е убил един от неговите . от засада . в сърцето с един изстрел . от далечно разстояние . около 180 метра .
  • 29 Така е

    8 19 Отговор

    До коментар #2 от "Лондонсити":

    Поздравления за Радев и външната ни министърка за заявената твърда и непоколебима антируска позиция. Помощта на България за Украйна продължава с неотслабващи темпове.

    Коментиран от #73

  • 30 И това е дъното

    27 9 Отговор
    След Барангата..
    Възпяхме сатанизма

    Днес се отказахме, официално да почетем тези, които платиха с живота си за СВОБОДНА, ПРАВОСЛАВНА БЪЛГАРИЯ

    ПОД ВЕЩОТО( вещерско) ръководство на Радев

    Коментиран от #38

  • 31 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 32 Сила

    5 7 Отговор

    До коментар #27 от "🇧🇬БАЙ Х@Й‼️":

    НИКОГА ....
    зад какво и кого ще се крият после предателите !?!
  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 По точно

    5 18 Отговор

    До коментар #14 от "Има видеа":

    Путин си стои на спокойствие в бункера. Това са негови двойници.

    Коментиран от #52

  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 Българофил

    41 0 Отговор
    Колко проста и глупава трябва да е авторката за да напише "тържеството" в заглавието и "церемония по повод 150 години от рождението на Христо Ботев"
    1 - "Денят на Ботев" не е тържество, а преклонение(тъжен повод).
    2 - Навършват се 150 години от СМЪРТТА на Ботев, а не от раждането му.

    Още един позор!
  • 38 Снощи президентката седя под дъжда

    16 3 Отговор

    До коментар #30 от "И това е дъното":

    Във Враца. И какво от това. Имаше и турци но проблема е че го демонстрират. Проблем е че е допуснато да има етническа партия. Да бяха малко по скромни. Но не са.

    Коментиран от #45

  • 39 От cоpоcнятa продажнa съм

    9 4 Отговор
    Да питам пак. Колежки, бегеалерта в 12:00 ли ще го пускаме?
  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Рекох ,

    9 2 Отговор
    че е защото Любен Дилов се споминал !
  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 45 Турчилянец

    3 3 Отговор

    До коментар #38 от "Снощи президентката седя под дъжда":

    Защо слагаш минус. Кое не е верно. Може би ти плащат за да слагаш минусите.
  • 46 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️

    27 0 Отговор
    "Предвидената днес церемония по повод ...
    150 години от РОЖДЕНИЕТО на Христо Ботев "
    "НАРОДЕ❓❓❓❓
  • 47 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️

    18 0 Отговор
    НЕЗНАНИЕТО каква дата е 2 юни -
    изискване за назначаване е сайта ли е
    🤔❓🤔❓🤔❓
  • 48 Моля

    18 0 Отговор
    Ботев е роден на 06.01.1848г.Какви 150 години?
  • 49 Моля

    11 0 Отговор
    Ботев е роден на 06.01.1848г.Какви 150 години?

    Коментиран от #54, #57

  • 50 тъжния

    2 7 Отговор
    Починал Любен Дилов-дете.Затова отменят Ботевите празници.Човека поне видя Рим и умря.Язък за пенсията.
  • 51 В София , а и в

    9 4 Отговор

    До коментар #18 от "Да....":

    всяко друго населено място, решава кметът
    Министър-председателят им други задължения. Навремето, когато Фандъкова разрешаваше гей парадите и Луков марш, бяхте доволни, нали?
  • 52 И тройници, четворници

    3 5 Отговор

    До коментар #35 от "По точно":

    и пр. Хайде стига глупости,а? Интересно кой е авторът на видеото от "Бункера на Путин"?
  • 53 ЧИ НА ЖЪЛТИТЕ ПАВЕТА НЯМА

    6 1 Отговор
    ДЪРВЕТА........ИЛИ Е МНООГО ОТКРИТО И ГИ Е ИЗСТРАХ ОТ СНАЙПЕРИ....

    Коментиран от #67

  • 54 150 години от смъртта му през 1876 г.

    12 0 Отговор

    До коментар #49 от "Моля":

    Но вечно ще живее в паметта на честните хора , защото "Тоз който падне в бой за свобода той не умира".

    Коментиран от #56

  • 55 Оправете си текста бе!

    12 0 Отговор
    Некадърници безродни!
  • 56 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️

    7 6 Отговор

    До коментар #54 от "150 години от смъртта му през 1876 г.":

    Но ТОЙ не падна " в бой за свобода" ,
    а падна ПОДЛО УБИТ от ръката на ниЗък червей-предател❗

    Коментиран от #60

  • 57 На времето учехме че Ботев е загинал

    14 0 Отговор

    До коментар #49 от "Моля":

    На 36 години но сега соросоидните медии си измислят какви ли не лъжи и инсинуации. Но той си остава най великия българин за всички времена.
  • 58 министър Министър

    14 0 Отговор
    Редакция има ли в този сайт. Имате съществена грешка но си траете.
    Турчилянци ли сте ?
  • 59 Диана

    7 0 Отговор
    Да...Природата не иска тези негодни управляващи да използват и петнят името на Ботев за своите манипулации, явно...Тези хора са нагледно доказателство колко сериозен е бил вопълът на нашата интелигенция "Пази боже сляпо да прогледне" и до какви чудовищни размери се е разраснал този проблем у нас...Не случайно са били и призивите "Докле е мъничка змията давайте да се съберем - с крака да й строшим главата, свободни да се назовем" само че този път виждаме как нашите, българи, са се превърнали в една отровна змия, имитирайки нашите душмани от миналото, станали наши душмани в настоящето...а...това в особено болезнено, явно...Негодниците, които ни доведоха до тук, днес ходят по главите ни и ни обвиняват както си искат...Змийска история, значи...ПФУ!...
  • 60 Това не значи че не е за свободата

    12 1 Отговор

    До коментар #56 от "🇧🇬БАЙ Х@Й‼️":

    Тоз който падне в бой за свобода той не умира. Тези думи на Ботев се отнасят за него самия. Той вечно ще живее.

    Коментиран от #64, #66

  • 61 Не обичаме авторитети

    5 0 Отговор
    За съжаление така се получава , макар да не ни се иска да го признаем.
  • 62 Много шум за нищо

    9 0 Отговор
    От сутринта бла-бла-блааа... и накрая обичайната почетна сирена от 2 мин., свири по-малко от една.
  • 63 Горкия Ботев

    13 0 Отговор
    Браво. Никакво празнуване. От както гейовете са на власт в София ,лудницата е тотална.

    Коментиран от #85

  • 64 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️

    6 4 Отговор

    До коментар #60 от "Това не значи че не е за свободата":

    Значи, ама си требе УМ да го разбереш❗
    ДА, тръгнал е да освобождава Родината с оръжие в ръка, но е загинал от ръката на ниЗък предател ❗
  • 65 Муню ще му се

    5 2 Отговор
    Намокрят клепналите уши.
  • 66 🇧🇬БАЙ Х@Й‼️

    3 3 Отговор

    До коментар #60 от "Това не значи че не е за свободата":

    Сега напиши и как е написал
    "Тих бял Дунав се вълнува, весело шуми...."
    пак за себе си, докато е идвал към Козлодуй🤔
  • 67 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 68 Жив е той жив е там на балкана

    10 1 Отговор
    Потънал в кърви лежи и пъшка
    Юнак с дълбока на гърди рана
    Юнак във младост и в сила мъжка
    Лъжи юнака а на небето
    Слънцето спряло сърдито пече Жетварка пее нейде в полето
    а кръвта още по силно тече.
    Настане вечер месец изгрее
    Звезди обсипят свода небесен
    Гора зашуми вятър повее
    Балкана пее хайдушка песен
    И самодиви в бяла премяна
    Чудни прекрасни песен подемат
    И при юнака дойдат та седнат
    Една му с билки раните върже
    Друга го пръсне с вода студена
    Трета го в уста целуне бърже
    А той я гледа мила засмена
    Кажи ми сестро де е Караджата
    Де е и мойта вярна дружина
    Кажи ми пък ми вземи душата
    Аз искам сестро тук да загина
    И плеснат с ръце па се прегърнат
    И с песни литнат те в Небесата
    Летят и пеят дорде осъмнат
    И търсят духа на Караджата
    Лежи юнака кръвта му тече
    Над него сокол юнашка птица
    и тя се за брат за юнака гриже
    Вълкът му ближе лютата рана
    А кръвта още по силно тече
    Но съмна вече а на небето
    Слънцето спряло сърдито пече
    Жетварка пее нейде в полето
    И кръвта още по силно тече
    Жетва е сега пейте Робини
    Тез тъжни песни грей и ти слънце
    В тази робска земя ще да загине
    И тоя юнак но млъкни сърце
    Тоз който падне в бой за свобода
    Той не умира него жалеят
    Земя и небе Звяр и природа и
    певци песни за него пеят.
    Послепис поемата Хаджи Димитър донесе на Ботев Безсмъртие !!!

    Коментиран от #87

  • 69 Слава Иране

    2 2 Отговор

    До коментар #12 от "др Гей Билтс":

    Малко прясна влага винаги е на добре
  • 70 Евробанан

    5 3 Отговор

    До коментар #21 от "Сила":

    Само лгбт нежните китки имате повишено усещане в тръбопроводите
  • 71 Браво Радефф

    4 3 Отговор
    Само така. Видяхме ти лицето.
  • 72 Пецата

    1 5 Отговор
    Аз без тва не мислех да хода разбираш ли така че вобще не ме е еня 🤣
  • 73 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 74 елементарно си

    3 1 Отговор

    До коментар #73 от "Бай Колю":

    Това ли можа да нацвъкаш като фтиче.
  • 75 Края на1300г. България

    9 2 Отговор
    Попадна ми в нета едно видео от честването на 3 ти март от тая година - деня на освобождението на България на Шипка. Там едно момиче рецитираше сърцераздирателно на микрофон страшния разказ на едно дете - Христо Спасунин, очевидец на баташкото клане, едно спиращо кръвта във вените описание на това брутално и нечовешко изстъпление на турските башибозуци при потушаване на априлското въстание. Точно в тоя момент край нея взе да минава антуража на президентката, охранителните и от НСО, които за малко не прегазиха и микрофона и изпълнителката, сред тях ухилена до уши крачеше гордо самата ТЯ... Подмина рецитиращото момиче все едно че го нямаше там изобщо, разположи свитата си точно зад детето и започна да позира за снимки на някви фотографи и да се прегръща и хили с разни официални лица... На фона на отрязаните глави и кръвта, които смразяващо описваха онези далечни трагични събития... Без да И трепне, без въобще да отреагира нещо смислено и човешко на покъртителната история която се лееше от устата на рецитиращата и от високиговорителите около нея... ЙОТОВА,невъзмутимо нахилена се снимаше..... А мен и предполагам и тези които са видели видеото искрено тая сцена силно ме по кърти и отврати... Толкова за нашите управници, толкова за Йотова, която после в речта си не мъцна нищо за Русия, че тя ни е освободила, толкова за 36г. ДемократиченРАЗВРАТ, толкова за евроатлантическите ценности на Епстийн, прегърнати от наще велможи...Сега наред е Ботев, всичко свято трябва

    Коментиран от #76, #77

  • 76 Баташкото клане е

    6 2 Отговор

    До коментар #75 от "Края на1300г. България":

    Извършено от българомохамедани предвождани от един местен помак Ахмед ага Барутанлията чието българско име се знае но не искам да го кажа. Как е възможно след сто и петдесет години една част от тези хора не само че не са се осъзнали ами се гордеят с това че са помаци вместо да се опомнят. Аз нямам обяснение. ....

    Коментиран от #78

  • 77 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 78 Кръв от кръвта ни и плът от плътта ни

    7 0 Отговор

    До коментар #76 от "Баташкото клане е":

    Нима сте слепи и глухи за истината !?!
  • 79 Ботев за Левски

    7 1 Отговор
    О майко моя Родино мила
    Защо тъй жално тъй милно плачеш
    Гарване и ти птицо проклета
    На чий гроб тамо тъй грозно грачеш

    Ох зная зная ти плачеш майко
    Затуй че ти си черна робиня
    Затуй че твоя свещен глас майко е
    Глас без помощ глас във пустиня

    Плачи там близу до град София
    Стърчи аз видях черно бесило
    И твой един син Българийо
    Виси на него със страшна сила
    ....
  • 80 Края на 1300г. БЪЛГАРИЯ

    3 6 Отговор
    Сега наред е Ботев. Всичко свято трябва да бъде заличено, а бг матряла превърнат е удобна за експлоатацiя фчалгарена и бангарангизирнаBiомаса
  • 81 Свободата живее

    6 0 Отговор
    Докато е жива паметта за тези които са я извоювали.
  • 82 На най първото знаме

    6 0 Отговор
    Било написано Смерть или Свобода.
  • 83 Тома

    2 1 Отговор
    Парите ги изхарчиха за бангаранга
  • 84 Путюблиз

    1 1 Отговор

    До коментар #3 от "Последния Софиянец":

    Всички колеги на прайда с портрети на Ботев! Да покажем,че и левите сме патриоти!
  • 85 ИМПЕРИАЛИСТ

    0 6 Отговор

    До коментар #63 от "Горкия Ботев":

    Ботев в действителност е една трагична личност, а не героична и от това произлизат всичките проблеми...

    Коментиран от #86

  • 86 ,,Империалист"

    5 0 Отговор

    До коментар #85 от "ИМПЕРИАЛИСТ":

    Но от коя империя си- Турска, Английска, Австроунгарска, Руска...? Или от някоя ,, съвременна-джендърска, урсулианска,...!

    Коментиран от #88

  • 87 Благодаря

    0 0 Отговор

    До коментар #68 от "Жив е той жив е там на балкана":

    Много,че сте го написали,бъдете здрави
  • 88 ИМПЕРИАЛИСТ

    0 0 Отговор

    До коментар #86 от ",,Империалист"":

    „Империите на бъдещето са империи на разума.“ /Сър Уинстън Ленърд Спенсър-Чърчил/
  • 89 Мъдрец

    1 0 Отговор

    До коментар #12 от "др Гей Билтс":

    Както при комунизма започнаха да спират тока сутрин и вечер към Княжево. Тия от Електрохолд сигурно нямат инфо или си траят
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове