Не малко магистрати са били подслушвани през последните години, дори прокурори. По-големият въпрос е защо това се е допускало, а след това делата падат в съда. Това е поставяне под контрол на 10% от магистратите. Това заяви депутатът от „Демократична България“ (ДБ) доц. Атанас Славов в предаването „Още от деня“ по БНТ.
Очевидно проблемите са изключително сериозни. Това е начин за овладяване на съдебната система, допълни той.
Тези записи от подслушвания трябва да са в службите, които са ги предложили. Трябва да се обясни защо се е допуснало това и защо подслушваните магистрати не са имали възможност да се защитят, смята Славов.
„Отвъд заявките на Прогресивна България за съдебна реформа не виждаме визия. Внесеното законодателство не покрива тези заявки. Няма кохерентна визия за реформи в гласувания Закон за съдебната власт. В законопроекта не се съдържат реформаторски идеи – гласът на съдиите във ВСС да се чува, лицата, които се предлагат от НС да са обществена квота, а не политическа“, обясни Атанас Славов.
Начинът е изсветляване на процеса – публичност за това кой стои зад предложеното лице, уточни той.
Как говорим за поемане на дълг, след като нямаме мярката на бюджета. За да се увеличава дълга трябва да е ясна макрорамката, ние я нямаме. Трябва да влезем с 3% дефицит. За да се случи това, са нужни съкращения и реформи, обясни политикът.
Ние предлагаме една скала държавните служители да започнат да си плащат осигуровките, но не шоково, каза още той.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Да, да
Разбирач.
Коментиран от #17, #20
20:01 22.06.2026
2 Гост
20:03 22.06.2026
3 ТАНАС ОХЛЮВА И
20:03 22.06.2026
4 В БГ се подслушва наред.
20:04 22.06.2026
5 Какви
20:04 22.06.2026
6 Тити на Кака
20:06 22.06.2026
7 ???????
20:06 22.06.2026
8 Реконструкторски Да !
Не !
+++++++++ !
20:06 22.06.2026
9 име
20:06 22.06.2026
10 Гробар
Коментиран от #11
20:09 22.06.2026
11 Саша Грей
До коментар #10 от "Гробар":
Човекът е много начетен и образован. Предполагам, че Вие сте по-умен и образован от него, за да имате подобно отношение.Доц. Атанас Славов защитава докторат по конституционно право в Софийския университет и по право в Университета на Глазгоу.
Коментиран от #18, #19, #21
20:24 22.06.2026
12 Питам
20:46 22.06.2026
13 Вале-каро
20:47 22.06.2026
14 Читател
20:47 22.06.2026
15 симптоматично
20:48 22.06.2026
16 Шоп
20:52 22.06.2026
17 Прав си!
До коментар #1 от "Да, да":
Този е обратен, а по време на сглобката с герберските крадци, правеше съсдебна реформа заедно с Христо Иванов, но под диктовката на Угоен Пеевски.21:00 22.06.2026
18 Тити на Кака
До коментар #11 от "Саша Грей":
Сивушке ППетроханърска, г-н Славов е доказан глупак - нито един негов законодателен акт не е бил нещо различно от идиотизъм.Това са факти от практиката, факти, които не могат да се оборят с никакви докторати...
Потърси някой лама за помощ, ще ти е нужна!
21:10 22.06.2026
19 грей саша
До коментар #11 от "Саша Грей":
човекът е роден и расъл в сибирската тайга и това всякак му личи .21:21 22.06.2026
20 Нищо ново
До коментар #1 от "Да, да":
Толкова можеТолкова малка
А да плюе може много
21:28 22.06.2026
21 Соц.реалност
До коментар #11 от "Саша Грей":
Не се опитвай да промениш мисленето в "чугунените глави", отърваването от тях е възможно само с помощта на времето.22:00 22.06.2026
22 ЛАМИ ЛА ПАТ САЛАМИ
22:03 22.06.2026
23 иван костов
22:21 22.06.2026