Димитър Марковски за Георги Кузев: Това, че си е писал с момиче, което се представя за 15-годишно, не го вкарва в графа „педофил“

10 Август, 2026 22:01 1 195 45

  • димитър марковски-
  • убийство-
  • георги кузев-
  • пловдив

Разбира се, аз не мога да твърдя, че тези покани са отправени от някого от петимата обвиняеми до този момент, но след като събера информация, която ще бъде предоставена от тези граждани, ще настоявам те да бъдат разпитани в хода на разследването дали е имало такива предходни капани за лов на педофили

Димитър Марковски за Георги Кузев: Това, че си е писал с момиче, което се представя за 15-годишно, не го вкарва в графа „педофил“ - 1

„Безпрецедентни са фактите, които станаха публично известни от обявеното протоколно определение към първоначалната мярка за неотклонение, която беше наложена на младежите от Окръжния съд в Пловдив“. Това коментира пред bTV адвокат Димитър Марковски.

Той защитава семейството на Георги Кузев – 37-годишния мъж, който беше убит в Пловдив.

„Отделно от това, още повече ми се затвърди мнението, че е безпрецедентно от интервюто и думите на Окръжния съдия в Пловдив, който много добре познава тези първоначални доказателства и факти, които са събрани. А самата негова емоционална реакция по време на заседанието говори, че и професионалисти с изключително голям служебен стаж не са виждали подобна безпрецедентна жестокост“, коментира той за жестокото убийство.

Димитър Марковски посочи, че към настоящия момент все още не се е запознал официално с материалите и доказателствата по делото, които са събрани дотук.

„Това най-вероятно ще стане в един по-късен момент, ако, разбира се, наблюдаващият прокурор след моя молба ми позволи предварително да прочета доказателствата по делото, за да мога с каквото мога да бъда полезен в процеса на проверка и събиране на доказателства“, заяви той.

По думите му - с него са се свързали граждани от Пловдив, към които също е имало подобни покани.

„Разбира се, аз не мога да твърдя, че тези покани са отправени от някого от петимата обвиняеми до този момент, но след като събера информация, която ще бъде предоставена от тези граждани, ще настоявам те да бъдат разпитани в хода на разследването дали е имало такива предходни капани за лов на педофили“, коментира адвокатът.

Той посочи, че в никакъв случай не трябва да се нарушава презумпцията за невиновност на едно обвиняемо лице.

„Това е основна максима и правило в съдебните системи. Но настоящият случай виждате, че беше малко по-осветлен и от самия съд, който допусна журналисти на самото съдебно заседание, където са самите непълнолетни. Те бяха снимани. Това, между другото, е добрият подход, защото когато има публичност и когато има осветляване на тези факти, това действа много превантивно и се мисли в посока да се изпълни идеята на генералната превенция - други млади хора в никакъв случай да не си помислят да правят това“, заяви Димитър Марковски.

Аз мисля, че няма да е особено успешно да се опитат да твърдят, че те влизат в ролята на някакви обществени наместници, които обявяват война на педофилията. Защото в тази ситуация първо искам да кажа категорично, че Георги Кузев не е педофил. Той няма профила на такъв човек. Това е момче, което живее в малко населено място. Той е известен. Той никога до този момент не е имал някакви прояви и посегателства към малолетни момичета“, коментира адвокатът.

„Това, че си е писал с момиче, което се представя за 15-годишно, не го вкарва в графа „педофил“. Той няма такива прояви, които са свързани с някакви конкретни действия към малолетни или непълнолетни момичета. Даже имам идея да подам една молба до кмета на Кричим да ни изготвят една личностна характеристична справка. В тези малки населени места, ако имаш някакви противообществени прояви или някакви данни за такива прояви и действия, това нещо трябва да е служебно известно най-малкото на кмета. Да не говорим за служителите в района, районни инспектори и така нататък“, отбеляза още той.

По думите му е важно да се установи дали ако някой е тръгвал да помогне - този побой е нямало да се пренесе върху него. Това е логичният въпрос.

„Важно е да се установи снимащите в какви отношения са с тези, които са нанасяли побоя на Георги, и тогава може да бъде направена такава преценка – дали те няма да застрашат себе си“, посочи Марковски.

Относно използваните от младежите символи, адвокатът заяви: „Престъпление е категорично. Неофашистката идеология е забранена от закона. Представлява престъпление демонстрацията на свастики, на неонацистки символи, на проповядване, на събиране. Даже има данни, че те са се опитвали да рисуват върху тялото му свастики, но то е било окървавено и поради тази причина не са изрисувани фашистките символи. Така че има данни и за такова престъпление“, коментира той.

„Вече въпрос на разследване и на техника е в рамките на това досъдебно производство, следствено дело, което е образувано, да се установи дали не става въпрос за организирана група“, посочи специалистът.

„Съдът не може да го прескочи и да определи по-високи наказания от горната граница за тези престъпления. Независимо, че те са няколко. Независимо, защото законодателят е казал, че принципно, ако има множество престъпления, може наказанието да бъде увеличено с една втора, но така предвиденото увеличение не може да надвишава горната граница. Така че, колкото и да се събират данни за престъпления, горната граница е горна граница“, заяви Марковски.


Поставете оценка:
Оценка 4.3 от 17 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 стига обсъждахте човека

    30 2 Отговор
    ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА УБИЙЦИТЕ ТЕ СА ОТНЕЛИ ЖИВОТ СЪВСЕМ СЪЗНАТЕЛНО ТОВА КАКВО Е СПОРЕД ВАС!!!!!????

    Коментиран от #2

  • 2 в коя графа

    24 2 Отговор

    До коментар #1 от "стига обсъждахте човека":

    е да убиеш човешко същество понеже ти липсва половината мозък или даже по скоро целия?
  • 3 Пиерлуиджи Колина

    23 0 Отговор
    Адвокатите са като презервативи – сменят се след всеки клиент. Днес защитават убиеца, утре го съдят, вдругиден се кълнат в справедливостта, а трети ден – в кеша. Нямат съвест – имат тарифа. Платиш ли – говориш. Не платиш ли – мълчиш. Ако парите са достатъчно, оправдават и дявола. И после излизат по телевизиите да обясняват как са спасили невинността. Ама невинността не се купува – тя се доказва. А те доказват само едно: колко струваш. И като им свършат парите, свършва и правдата. Защото за тях законът не е свещен – той е на лизинг. И като клиентът падне, те го зарязват – все едно никога не са го познавали.
  • 4 Антон

    5 13 Отговор
    Убития в Пловдив да почива в мир.
    Няма да му давам определения, за извършителите е ясно.
    Обаче не ми пойура ума, той какво е правил с тях у зи не се е опитал да избяга. Все пак са го карали да им целува ибувките, а той се молел за милост. Водили рвзговори дали си турси жена и че шв се наложи да си търси зъбите. Този човек защо не е бягал, правил опити да се спаси и прочие. Ума ми не миже да го побере.

    Коментиран от #5, #6

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Сила

    8 14 Отговор

    До коментар #4 от "Антон":

    Има чат между него и момичето , виж го ...виж какво и е писал и какви неща и е предлагал да правят ....тя подчертава , че е на 15 години но той настоява за секс , за брак и за деца !?!

    Коментиран от #9, #11

  • 7 Адвокате,

    6 25 Отговор
    Обаче на 37г. да се вдигнеш на 30км. и да отидеш на среща с 15г. в гората, какво те прави ? Човекът си е намерил, каквото си е търсил, децата са невинни!

    Коментиран от #19, #22, #33

  • 8 Дзак

    0 0 Отговор
    Петър, как се чувства?
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Анонимен

    6 3 Отговор

    До коментар #9 от "дори и да е вярно":

    Поне си каза какви са твоите хора!

    Коментиран от #13

  • 11 тия смелчаци килъри

    16 2 Отговор

    До коментар #6 от "Сила":

    защо не отидат да утрепят някой от богаташите и чорбаджиите миришещи на чесън от километри които опъват майките и бащите им?

    Коментиран от #18

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 написаното се отнася

    6 2 Отговор

    До коментар #10 от "Анонимен":

    за УБИЙЦИТЕ
  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Браво

    13 4 Отговор
    На адвокат Марковски погрижи се тези уроди да си получат заслуженото чудя се как ли чувстват тия изроди и изобщо разкайват ли се за нещо дано в затвора да им отдадат заслуженото
  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Васил

    14 2 Отговор
    У нас масово повечето започват полов живот на 12-13 години а в един етнос имат вече и деца за каква педофилия може да става въпрос това е доста изкривено. Разбирам да е правил голи снимки да им е посягал ама чат или разговор на кафе или каквото и да е няма начин да е педофилия. Когато децата не са в училище и не учат стават изверги като тези дето са убили човека за нищо.

    Коментиран от #20

  • 18 Сила

    6 4 Отговор

    До коментар #11 от "тия смелчаци килъри":

    Това е кофти , винаги го отнасят някакви несретници ....
    Споменах за един мастит беловлас достолепен депутат дядка от БСП , доказан любител на 14 годишни момиченца .....!!!
    За жалост той е недосегаем и за съда и за такива бабаитчета....
    Такъв е живота .....
  • 19 Дано

    2 3 Отговор

    До коментар #7 от "Адвокате,":

    И с тебе се случи същото

    Коментиран от #27

  • 20 да покажат

    7 2 Отговор

    До коментар #17 от "Васил":

    УРОДИТЕ!!!!!
  • 21 що е то педофил?

    11 3 Отговор
    За интимни срещи с 15годишни девойки, ако е 15 годишен, не е педофил, но щом е 35годишен си е прикрит педофил (не е уличаван, но къде е превенцията).
    Дори да е всякакъв престъпник, не е работа на когото и да било да се саморазправя физически, освен за самозащита.
    Младежите са се самоназначили за първобитни робинхудци, с алиби уж зажитавайки потенциални потърпевши.
  • 22 Вашето мнение

    16 4 Отговор

    До коментар #7 от "Адвокате,":

    Невинни? Ти нормален ли си? Момчето е било с умстввени дефицити, както и ти. Сега тия келеши ще станат истински булки на изпечени престъпници и ще разберат от първа ръка, каквво е гавра.

    Коментиран от #29

  • 23 АГАТ а Кристи

    3 8 Отговор
    95 % от "моралистите" коментиращи тук, ако им се отдаде възможност с 15 годишно, включая и този плон дир на снимката, няма да му четат морал...
    Но...будната гражданска "съвест"...
  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 ?????

    8 12 Отговор
    Абе адвокатска му работа.
    А 37 годишен да си пише с неговата 15 годишна дъщеря па тогава да ми разправя че тва е любов или са си разменяли готварски рецепти.
    С тва естествено не оправдавам извергите и извършеното от тях, но работата е малко търкулнало се гърнето и си намерило похлупак.

    Коментиран от #32

  • 26 Подведен

    10 4 Отговор
    Нали тази "15 годишна " казала че иска много да го види!?! Тя е искала да излезне героиня пред стадото ...и как ли не го е прелъстявала само и само да изпъкне. Горкото момче. От къде да допусне че може да има такива ...
  • 27 Ъъъъ не!

    2 4 Отговор

    До коментар #19 от "Дано":

    Не съм заплашен, не съм педофил!😂
  • 28 Минувач

    13 4 Отговор

    До коментар #12 от "Сила":

    По закон не е педофилия. Тя се отнася за малолетни лица, т.е. под 14 години.
    Убийцата се е представяла за 15 годишна, което веднага изключва педофилията и, ако тези убийци са имали малко мозък, то поне е трябвало да знаят това, ако ще ловят педофили.
    Да споменавам ли тогава, че половината население в средните векове значи би трябвало да са педофили или пък сега циганите и индийците педофили ли са всички?
    Друга тема е и пълното съгласие на уж 15-годишното момиче за тези взаимоотношения, т.е. няма блудство, изнасилване или някаква принуда.
  • 29 Тц, не !

    5 4 Отговор

    До коментар #22 от "Вашето мнение":

    Те са герои, а в панделката никак не обичат педофилите! И изобщо кампанията на ппдб/ЛГБТ, няма да им вдигне рейтинга!
  • 30 Мър666и

    10 4 Отговор
    Майките на килиметата много са активни днес. Само съотношението 10:1 е видно че са виновни. Да не говорим че всичко е организирано от тях.
  • 31 Спасение

    9 3 Отговор
    Вечна памет за момчето. Съдба. Живот. Съдник е един единствен в този свят.
  • 32 Дедо

    4 7 Отговор

    До коментар #25 от "?????":

    Разликата в годините не е от значение. Щом отношенията са нормални. Еманюел и Бриджит Макрон имат 24 години разлика, не виждам нещо ненормално в това, а той се е влюбил в нея когато е бил на 16.

    Коментиран от #36, #37, #38, #39, #40

  • 33 ТИ ИДИ...

    7 2 Отговор

    До коментар #7 от "Адвокате,":

    ...ОТ ЛИ СИ БЕ????
    ТЕЗИ НЕ СА ДЕЦА.
    ТОВА СА ИЗРОДИ УБИЙЦИ И ЗАСЛУЖАВАТ СМЪРТНА ПРИСЪДА.
  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Пдф

    4 4 Отговор
    Твърде много взе да се нормализира пeдофилuята в този криминален случай
  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 ?????

    5 4 Отговор

    До коментар #32 от "Дедо":

    Уф.
    Хубав пример за геронтофилия.
    Вие не можете ли да поддържате нормални отношения със своите съученички/съученици, състудентки/състуденти и т.н.(ясно е кво имам предвид) та все търсите да оправдаете някакви отношения между различни поколения.
    Съжалявам ви ако си мислите че отношения между 37 годишен мъж и 15 годишна, както и отношенията между Макрон и леля му Бриджит са нормални.
    Явно нещо ви хлопа някъде.
  • 41 Гошо тъпото

    0 0 Отговор
    Неханието на властта относно античовешките нагласи сред хората продължава вече 37 години,а такива винаги е имало в България... овладяването им е възможно, но не и от страна на хора с изцяло сексуална психика,така че очаквайте политизиране на тази нагласа
  • 42 хаха

    3 0 Отговор
    "Това, че си е писал с момиче, което се представя за 15-годишно"

    Естествено че е педофил бе омятан ориенталски байганьовец.

    Коментиран от #45

  • 43 Майстора

    1 2 Отговор
    Не е нормално 37 годишен да си чати с 15-годишна.Друг е въпросът , че това не го прави педофил.

    Коментиран от #44

  • 44 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 45 Така е, но

    2 0 Отговор

    До коментар #42 от "хаха":

    Тук има две коренно различни неща, които трябва да се разделят. От една страна, убитият мъж има сериозна морална вина – той е вярвал, че момичето е на 15 години и въпреки това е отишъл на срещата. В Англия законът за такова намерение (опит за груминг) предвижда до 10 години затвор и вписване в доживотен регистър на сексуалните престъпници. На Острова законът смазва подобно поведение.От друга страна обаче, тази вина с нищо не оправдава петимата тийнейджъри. Те са организирали капан за самосъд, измъчвали са човека над един час, снимали са го за забавление и са го обрали за 30 евро, за да си купят дюнери. Ако бяха извършили това в Англия, законът нямаше да ги съжали, че са непълнолетни – там за подобно умишлено убийство и грабеж се дава задължителен доживотен затвор. Самосъдът не е справедливост, а брутално криминално престъпление и извършителите му трябва да получат най-строгите възможни наказания.
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове