6 Април, 2012 10:08 932 4

Лиляна Павлова: Освен ленти ще режем и кабели

  • лиляна павлова-
  • тракия-
  • саниране-
  • магистрали

Магистрала "Тракия" ще бъде завършена предсрочно

Лиляна Павлова: Освен ленти ще режем и кабели - 1
Снимка: БГНЕС

Освен ленти ще режем и кабели. Това коментира в "Гореща точка" на ТВ 7 Лиляна Павлова, министър на регионалното развитие и благоустройството. Тя говори за приоритетите на правителството от гледна точка на строителството и припомни, че в град с население над 10 хил. жители не трябва да има кабели по въздуха. 

Най-важното е, че дадохме старт Лот 4 на изключително важния проект на магистрала "Струма". Отсечката е Сандански-Кулата. Общо три от етапите са в процес на изграждане. След още едно лято ще се пътува до Солун по магистрала, обясни Лиляна Павлова по повод вчерашния старт на отсечката.

"Изпълнителите на "Тракия" поеха ангажимент да завършат предсрочно магистралата. Ние строго ще следим това да не вреди на качеството. Другата седмица ще отида с лабораторията да ги проверя. Оптимистичният вариант за лотове 2 и 3 е 1 юли тази година", добави Лиляна Павлова. По думите й започва и ударно кърпене на дупките по улиците, които се появиха след тежката зима.

Много гърци ни разпознаха вчера в Сандански, снимаха се с премиера. "Искаме премиер като вас", казваха гърците. Това не беше изолиран случай, разказа Лиляна Павлова.

По повод темата със санирането, строителният министър припомни, че ние сме страната с най-ниска енергийна ефективност в Европа.

Опитваме се да обясним на хората за ползите от санирането. Даваме 50% подарък за саниране. За средностатистически апартамент съфинансирането е около 5 хил. лв. Избрали сме банка, която да дава кредити, каза Лиляна Павлова.

Плановете са санирането да започне на 1 юли.

"Могат да кандидатстват цели блокове, или блок секции да подават документи са финансиране. Сградата трябва да е проектирана до април 1999 г. Информация има сайта на министерството. Ще обиколим и всички 36 града, които ще финансираме и ще разясняваме на място ползите", твърди Лиляна Павлова.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 куку

    0 0 Отговор
    Първо завършете поне един започнат проект до край, ама със всичко,после говорете особено ГАПИ, Висят ви поне 20 строежа ей така, ден работи два почива. А когато е за очуждаване бързо,няма ереме....и обявите ви за разглеждане и обсъждане на проекти все във вестници с малък тираж и с дребен шрифт. Номера от селски вечеринки.
  • 2 ИВО

    0 0 Отговор
    ПОХУБАВО ЩЕ Е ГЛАВИТЕ ДА СИ ОТРЕЖЕТЕ.
  • 3 софи маринова

    0 0 Отговор
    егати държавата щом тази е министър............
  • 4 хитлер

    0 0 Отговор
    Това е на Б.Б. снежния човек (министър)