ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.
Добре де...колата какво е виновна?! Ами ако не е на шофьора ? Ами ако случайно има други хора,чиято прехрана зависи от този автомобил? Не трябва да се наказват другите,а именно водача и то яката,докато не се научат да сядат зад волана след като са пили! Стана колко години откакто съм взел книжка не съм вкусил грам алкохол,дори и да съм пеша...но уви другите не са на този хал!
Искам да видя поне един глобен пешак тип "Европеец" (за тези които не знаят кво е това, това е г...до което си вика "аз съм европеец и всички трябва да спират когато стъпя на улицата")
Продължават нашите милиционери да третират шофьорите катопрестъпници и вместо да им помагат да търсят начини да ги рекетират?! Не драстичността на едно наказание е определяща, а неговата всеобхватност и невъзможност за избягване!
ами живков ти сигурно си от тези г...да за който говориш а относно закона ами измислен е много добре невиждам къкъв е проблема след като пиеш няма да караш просто е вие май български език неразбирате СЛЕД КАТО СИ СЕ КАЧИЛ ДА КАРАШ КОЛА ЗНАЧИ НЯМА ДА ПИЕШ И ЕДНА БИРА ДАЖЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА НАПРАВАТ ТАКАЧЕ И ДА ЛЕЖИШ ПОНЕ 10 ГОДИНИ АКО СИ ПИЛ НЕ САМО ДА ТИ СПИРАТ КОЛАТА ОТ ДВИЖЕНИЕ
Уж бедни пък в коли се возят на 2.50 бензина :D / КОЛЕГА ТОВА ЗА БЕНАЗИНА НЕ МНОГО ОПРЕДЕЛЯЩ ФАКТОР . ЗАЩОТО 80 ОТ ХОРАТА КАРАТ НА ГАЗ И МЕТАН . ПРИМЕРНО В МОИТА МАХАЛА САМО АЗ КАРАМ НА БЕНЗИН . СЛУЧКА ОТИВАМ ДА СИ СМЕНЯМ ХИДРАВЛИЧНАТА ПОМПА И МАИСТОРА УЧУДЕН ПО ЕДНО ВРЕМЕ МЕ ПИТА: ТИ НЯМАШ ЛИ ГАЗ ЗАЩО? ЗАБЕЛИ КОЛКО КОЛИ ИМАТ СТИКЕР ЗА ГАЗ. ИКОЛКО НЯМАТ А ИМАТ ГАЗ.
Хубаво вдигнете глобите,а със европейските заплати какво правим.Щом минималната "мизерна" заплата е към 150 евро,глобите трябва да са обвързани с нея.В държавата на всеки му е ясно че тези закони важат само за обикновенните хора,тези с коли за над 100-бона закон не ги лови.Айде първо КАТ да си изчисти "лошите" пък после да се заемат с тези по улиците.
Шофирането в нетрезво състояние е ЗАБРАНЕНО и няма нищо общо със заплатите, с цената на бензина и т.н.!
При първо нарушение - 6 месеца без книжка и 1000лв. глоба!
При повторно - затвор минимум 1 година!
За огромно съжаление българският народ не разбира от друго, освен от глоби, нямаме дисциплината на европейците!
Как се научихме да слагаме колани, а?!
За глобите в белите държави постоянно ни казват колко са, но в ЕВРО! И те, разбира се за нас, са огромни! И за секунда не се споменава тези глоби какъв ПРОЦЕНТ са от минималната заплата в тези държави!
Когато става въпрос за намалението на заплатите и пенсиите в Гърция, се говори само в ПРОЦЕНТИ! Никой не казва, че става въпрос за намаление на минималната пенсия до около 600 евра и на минималната заплата - до около 1200 евра!
Ето, това е да знаеш какво да говориш в държава, която не умееш да управляваш! А, при пожара на Витоша видяхме, че и по пожарите ни сме много стока!
Спиране на колите от движение?!? Поредна глупост - уж загриженост за хората! Та колата, в общия случай, е съпружеска собственост! Като си дал колата на някого да я кара, знаеш ли след колко време на тази, на когото си я дал ще му хрумне да се напие?!?
Глупости колкото искате! Защо от КАТ не извадят данни за хванатите с алкохол над допустимата норма или с превишена скорост?!? Данни, но по марки автомобили и по професия на "прегрешилия"!! Тоава ще лъсне "истината", че нарушители със скъпи автомобили няма, няма да има нарушения и от "служители" и високопостаени чиновници! Скапана държава!!!
Е добре де ми идва комшията трезвен иска ми колата на заем .Давам му я а после отива в кръчмата и се налива до козирката аз какво съм виновен та да ми спират колата от движение.Ми нека ги вкарават направо в затвора какво толкова я мислят нашите загубени политици.В Америка ако те хванат пил директно от колата те карат направо в щатския затвор.Нека го направят и у нас така,.Но май на богаташчетата не им харесва така предпочитат да им спират колите от движение.Само ,че те имат по 10 а и обикновено карат чужди а ние имаме по една.Според мен този закон ако го приемат ще бъде една от най големите дивотии сътворени от смарангясаното ни правителство.
Проблема не е до такава степен в размера на глобите а в корумпираните служители на КАТ/МВР, като редовно се разминаваш с 20-50лв не виждам как и милион да направят глобите хората ще си вземат поука. Да не говорим за това, че в малките населени места всички се познават и никой катаджия няма да глоби местен или някой бабаит от региона. Като цяло от тези мерки ще си го отнесат обикновенните хора без връзки и пари, за другите така или иначе правосъдието у нас е в друга форма. Не, че всеки нарушител не заслужава наказание, но ако е както до сега да се прилага на едни пък за други - не може би трябва да се погледне реалния проблем и да се намерятначини за решаването му.
а какво става със служебните коли съгласен съм обаче да почнат пробно с колите от НС и депутатските лимозини дето никой не ги спира а правят най-много золуми по пътищата и никой не знае дали карат пияни или не за милиони няма закони за кокошка няма прошка това е българистан
ako pomislite malko 6te razberete 6to pravqt tezi 6...ni zakoni 6to govorixa za zakon za zabavqne na zaplatite i za neizpla6tane a pravqt zakon za kuko6kite 6TASLIVI QIZA tezi si nqmat ni6to aber ot politika
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 н :)
Коментиран от #2
20:52 06.07.2012
2 ВИП АМГ
До коментар #1 от "н :)":
po pincip si prav no za pianite shofiori triabva sankciite dasa ot 10 bona nagore i zatvor.20:54 06.07.2012
3 ГОШО
21:09 06.07.2012
4 неутрален
Уж бедни пък в коли се возят на 2.50 бензина :D
Коментиран от #20
21:17 06.07.2012
5 Иво
Коментиран от #7
21:17 06.07.2012
6 Rosko
21:18 06.07.2012
7 Гошо от село
До коментар #5 от "Иво":
В някои държави автомобилите се спират от движение завинаги. Ако на теб прехраната ти зависи от дадено МПС ще го дадеш ли на някой пиян?21:45 06.07.2012
8 тъпо име
22:30 06.07.2012
9 Николай
23:01 06.07.2012
10 ТОЙ
23:01 06.07.2012
11 Тодор Живков
Коментиран от #12
01:33 07.07.2012
12 Тодор Живков
До коментар #11 от "Тодор Живков":
забравих да кажа а за пияндетата затвор!!!! бърза процедура, при рецидив присъдата по 5 и това е!!!01:35 07.07.2012
13 Българина
07:53 07.07.2012
14 Bobi
08:38 07.07.2012
15 optimista
09:40 07.07.2012
16 lolo
10:16 07.07.2012
17 slavi
10:20 07.07.2012
18 Ясен Ненов
При първо нарушение - 6 месеца без книжка и 1000лв. глоба!
При повторно - затвор минимум 1 година!
За огромно съжаление българският народ не разбира от друго, освен от глоби, нямаме дисциплината на европейците!
Как се научихме да слагаме колани, а?!
11:17 07.07.2012
19 GOGO
Когато става въпрос за намалението на заплатите и пенсиите в Гърция, се говори само в ПРОЦЕНТИ! Никой не казва, че става въпрос за намаление на минималната пенсия до около 600 евра и на минималната заплата - до около 1200 евра!
Ето, това е да знаеш какво да говориш в държава, която не умееш да управляваш! А, при пожара на Витоша видяхме, че и по пожарите ни сме много стока!
Спиране на колите от движение?!? Поредна глупост - уж загриженост за хората! Та колата, в общия случай, е съпружеска собственост! Като си дал колата на някого да я кара, знаеш ли след колко време на тази, на когото си я дал ще му хрумне да се напие?!?
Глупости колкото искате! Защо от КАТ не извадят данни за хванатите с алкохол над допустимата норма или с превишена скорост?!? Данни, но по марки автомобили и по професия на "прегрешилия"!! Тоава ще лъсне "истината", че нарушители със скъпи автомобили няма, няма да има нарушения и от "служители" и високопостаени чиновници! Скапана държава!!!
11:37 07.07.2012
20 comment
До коментар #4 от "неутрален":
Ами то коли от по да речем 1,00 лв бензина май няма, а? Какво ще кажеш12:02 07.07.2012
21 Дядо поп
12:22 07.07.2012
22 haho
12:26 07.07.2012
23 симеон
12:37 07.07.2012
24 хохо
13:09 07.07.2012
25 bulgarka
14:42 07.07.2012
26 снв
15:53 07.07.2012
27 Димитър Димитров
01:05 08.07.2012
28 Бзззззззззз
10:10 08.07.2012