В момента изборният процес у нас е изобретателен. Машинният вот ще озапти тази изобретателност. Това каза Калоян Паргов от БСП в "Офанзива с Любо Огнянов" по Канал 3. Според него не е нормално да има едновременно машинно и бюлетинно гласуване. Отдавна е приета позицията в БСП за единствено машинно гласуване, допълни Паргов.
Според Паргов, ГЕРБ се страхува от машинното гласуване. Той смята, че то е подходящо за нашите географски ширини, предвид изборните практики тук. Паргов отбеляза, че живеем в дигитално общество, все повече се обръща внимание на киберсигурността, а софтуерът може да бъде проверен в присъствието на всички участници в политическия процес.
БСП е против всякакви промени в конституцията, а проблемът е в спазването на законите и върховенството на закона. БСП не смята, че трябва да има промяна във формата на управление на страната.
Калоян Паргов призна за недомислици във вътрешния избор за председател на БСП, но каза, че са направени съответните изводи и са взети поуки. "Трябва да видим първите стъпки на Корнелия Нинова. От тях ще проличи дали БСП се превръща в авторитарна партия, или се демократизира", каза още Паргов.
Конгресът взима решенията на БСП, те не се взимат от един човек. Вътрешнопартийната критика не е лоша, а е градивна, е мнението на председателя на софийското БСП.
"Преди да мислим с кого ще управляваме, има твърде много стъпки", каза още той. Според Паргов сблъсъкът между институциите води до проблеми в държавата. Така той отговори на въпрос по темата за ролята на Румен Радев в протестите.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 ЛЮБАШКА
До коментар #1 от "ХУ Ю":
НЯМАШ ПРОБЛЕМ - ДАВАМ РЕДОВНО08:12 20.09.2020
3 Наблюдател
08:17 20.09.2020
4 Дедо Jo
Относно Конституцията - не съм сигурен:
Колко да е добра Конституцията щом позволява грубо и субективно неспазване/погазване на законите и върховенството им.
Впрочем, закони е много неточно казано - това са правила написано от хора и като такива може да са грешни и вредни за обществото. Закони са само природните такива...
Относно Формата на управление - да уточни какво има предвид, ако значително ще разширява участието и контрола на Суверена в управлението - аз съм за промяната.
За БСП:
За обществото е важно БСП да се демократизира и имат някакви стъпки в тази посока, но има още много сол да ядат.
И за сблъсъка между институциите:
1. Сблъсъкът не е между институциите, а между лъжливите, крадливи, корумпирани, престъпни,... УПРАВЛЯВАЩИ и СУВЕРЕНА.
Президентът Румен Радев е говорител на втората страна в този сблъсък.
Впрочем, не съм гласувал за Р.Радев (нито пък за коя да е от партиите в Парламента), но на следващите президентски избори ще гласувам за него, защото от всичките ни досегашни президенти е най-читавият.
2. Този сблъсък не води до проблеми, а спомага за разрешаването на съществуващи проблеми.
Коментиран от #7
08:41 20.09.2020
5 Историк
Никог няма да забравя 1991 г. и Града на истината
12:03 20.09.2020
6 Питам те
13:55 20.09.2020
7 123
До коментар #4 от "Дедо Jo":
В конституцията умишленно липсва текста какви организации/ агенции ще имат правомощия да ,наблудават, контролират и санкционаират работата на Полицията,съдебната ситема, прокуратура, Депутати, правителство, Министър Председател и Президент.Тези на практика са безотчетни,безотговорни,безконтролни,
ненаказуеми, и имунизирани срещу разследване и наказване от прокуратурата, дори и кагато са извършвали очевадни престъпления като приватизацията в България.
20:30 20.09.2020