Фалконът ползван за сватбата на Николай Младенов, пише в. "Монитор"
Правителственият „Фалкон” на „Авиоотряд 28” е използван за извозване на ВИП гости на сватбата на външния министър в кабинета на ГЕРБ Николай Младенов, която се състоя на 20 август 2011 г. в резиденция „Евксиноград”. Делегацията от ВИП сватбари предвождал лично тогавашният премиер Бойко Борисов, който кумува на бившия дипломат №1 и съпругата му Гергана Григорова. Това става ясно от доклада на парламентарната комисия, която проверяваше полетите на властта през последните 4 г.Турът на Борисов стартирал 2 дни преди Младенов да мине под венчилото. Тогава той летял до Варна. На следващия ден е посетил Бургас, а по-късно се е прехвърлил в Безмер. В деня на сватбата експремиерът е отскочил със самолета до София само за 2 часа.
Родопчанин открил 300 извора с две метални пръчки, разказва в. „24 часа“
Мъж на 80 г. припка от рид на рид и от дере на дере из околностите на Смолян. Човекът държи в ръцете си странни пръчки.
“Казват ми, че съм луд. Може и така да е, ама хората не ме разбират”, описва себе си Зефир Манчев. Както всички го знаят, бай Манчо непрестанно търси подземна вода из планината, каптира я и прави чешми за хаир. Според сметките му са над 300. Търсят го и собственици на почивни станции из планината, хотелиери и виладжии да им открие вода.
Нова схема за купуване на автокнижки, разкрива в. „Труд“
Корупционна схема за купуване на шофьорски книжки е разкрита в Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация". Това обяви министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията пред "Труд".
По неофициална информация става дума за организиран канал, по който се уреждат кандидат-шофьори за изпита по кормуване. Далите рушвет се пращали в провинцията при точно определени изпитващи със 100-процентова гаранция, че няма да бъдат скъсани.
3700 доктори с две заплати, пресмята в. „Стандарт“
3700 доктори в момента работят на две места.
Други 99 пък тъчат на три стана. Те ще трябва да избират само един кабинет, ако се приемат част от идеите на здравната каса за промени през следващата година. Според предложението доктор в клиника може да има само един договор, по който получава пари от НЗОК. Целта е да се спре източването на касата и да се ограничи броят на болниците, които имат договор с нея.
Сега много лекари приемат леките случаи в частните си кабинети, а пращат тежките в държавните болници. В момента общо 12 640 медици работят в здравните заведения, които се финансират от НЗОК. Все още не е ясно дали лекарският съюз ще приеме предложеното ограничение на събора си този месец.
БСП събира коалиция за връщане на пушенето в заведенията, коментира в. „Сега“
Няколкото студени дни накараха управляващите от БСП да зарежат другите си задачи и да се разбързат със забравеното покрай лятото обещание да се отмени пълната забрана за пушене в заведенията. Във вторник социалистите ще решават дали готовият законопроект за либерализация на режима за пушене да влезе за обсъждане в парламента. Не е ясно какво е разположението на силите по този въпрос. В "Коалиция за България" и ДПС ще гласуват по съвест, "Атака" подкрепя отпадането на забраната, а ГЕРБ е категорично против.

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Ivan Petrov
Иначе, голяма публична тайна разкрихте. Това никой го не знае...
09:52 04.10.2013
2 Симеон Тасев
Коментиран от #3, #6
13:13 04.10.2013
3 Ото Скорцени
До коментар #2 от "Симеон Тасев":
Симчо, изречение започва с главна буква и завършва с точка. Слагат се и запетайки понякога.Коментиран от #4
17:20 04.10.2013
4 Симеон Тасев
До коментар #3 от "Ото Скорцени":
ама верно ли незнаех че не си грамотна колежке научи се тогава както ревеш като вдувицаКоментиран от #5
23:01 04.10.2013
5 Heinrich
До коментар #4 от "Симеон Тасев":
Е,нали ти си грамотен....02:22 05.10.2013
6 Heinrich
До коментар #2 от "Симеон Тасев":
Като не ти е интересно не я чети. Ти и без това нямаш книжка,а и от коли не разбирашКоментиран от #8
02:53 05.10.2013
7 PROFESIONALISTA
10:21 05.10.2013
8 Симеон Тасев
До коментар #6 от "Heinrich":
нямам викаш айде без претположения за разлика от повечето тука имам книжкаКоментиран от #9
13:40 05.10.2013
9 Heinrich
До коментар #8 от "Симеон Тасев":
Шофьорска книжка има всеки който има завършен 8-ми клас.Като ти гледам правописа,много ме съмнява дали имаш и 5-клас17:15 05.10.2013