Борислав Цеков: Радев е решил да връща часовника на историята назад

12 Юни, 2025 17:37 2 020 94

  • борислав цеков-
  • румен радев-
  • референдум

Искането на президента да бъде обявено за нищожно разпореждането, с което председателя на НС отклони неговото предложение за национален референдум, е напълно неоснователно и недопустимо

Борислав Цеков: Радев е решил да връща часовника на историята назад - 1

Времето за провеждане на референдум за еврото е отминало безвъзвратно в мига, когато влезе в сила присъединителният договор на България с ЕС.

Това каза пред БНР конституционалистът доц. Борислав Цеков, основател и председател на УС на Института за модерна политика и собственик на социологическа агенция "Галъп интернешънъл Болкан" и подчерта, че въвеждането на еврото е задължителен етап от европейската ни интеграция, а България се е присъединила с международен договор към всички етапи на тази интеграция в ЕС, няма конкретна дата, но тя е относително определена - когато държавата покрие конвергентните условия и това бъде констатирано по установения в договора ред, а след това вече страната ни не може едностранно, включително и чрез референдум, да променя тези вече ратифицирани, обнародвани и влезли в сила условия и ред, по които България се присъединява към еврозоната.

"20 години по-късно (2025 г. е ратифициран присъединителният договор), в 12 без 1 секунда президентът Румен Радев е решил да връща часовника на историята назад. Това е несериозно", коментира той и изтъкна, че в страните от ЕС, където е бил проведен референдум, това се е случило преди подписването на присъединителните им договори, а при по-старите членки - преди пристъпването към тези нови етапи от развитието на ЕС.

"Искането на президента да бъде обявено за нищожно разпореждането, с което председателя на НС отклони неговото предложение за национален референдум, е напълно неоснователно и недопустимо. Това казва решението на КС и това е така, защото този акт на председателя на парламента не може да бъде и не е обект на конституционен контрол. Т.е. Конституцията изключва тези актове от обхвата на компетенциите на КС и затова беше напълно безсмислено да се иска от Румен Радев подобно нещо, но очевидно други разбирания и други аргументи са надделели", обясни доц. Цеков.

Изключително широк национален консенсус имаше в Народното събрание, което ратифицира договора за присъединяване на България в ЕС, подчерта той и добави, че тогава е бил депутат от НДСВ: "Договорът беше ратифициран през 2005 г. с 231 гласа "за" от 234 гласували депутати. Същото Народно събрание беше избрано с 67% избирателна активност - почти 4 милиона избиратели. Това е много широка легитимност. И тогава нямаше нито един, който да постави искане за референдум, а тогава му беше времето".

Борислав Цеков коментира и напрежението между президента на САЩ Доналд Тръмп и милиардера Илон Мъск с израза "Всяка жаба да си знае гьола": "Мъск очевидно има някакъв тип политическа амбиция, но няма никакво познание за политиката, защото тя не е нито корпорация, нито корпоративно управление. Той не разбираше къде стои във властовата йерархия около Тръмп. ... Опитваше се да се държи като паралелен президент. ... С грозната атака той се самоизключи от политиката. ... Виждаме, че той избра пътя да подвие опашка, засега".


Поставете оценка:
Оценка 2.1 от 51 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Точна статия

    25 7 Отговор
    И Варна се вдигна срещу полицейските убийства на граждани на България! Пред РДВР-Варна са строени стотици полицаи със шлемове и палки

    Коментиран от #60

  • 2 3.14К

    95 8 Отговор
    Някой интересува ли се от мнението на царския кочияш цеков?

    Коментиран от #8

  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Май Трябва !

    47 7 Отговор
    Май Трябва !

    Както и Разстрел За Вас !
  • 5 ха ха

    51 7 Отговор
    за да има някой да разкаже историята на тоя народ не трябва да приемаме еврото
  • 6 Който

    13 28 Отговор
    се връща назад и не живее днес и с усмивка към бъдещето , няма как да стигне далеч !

    Коментиран от #12, #90

  • 7 Мануил

    71 13 Отговор
    Ей,много го ненавиждат този президент,брей!Бръкнал им е някъде,надълбоко.
  • 8 Хаха хаха ха

    35 4 Отговор

    До коментар #2 от "3.14К":

    Защо Тутурукът не е МВР-Министър?
    Нали е МВР-Генерал?
  • 9 Тоя лъже та се къса

    67 7 Отговор
    Румъния ( идр.страни в ЕС) вече отложи еврото
  • 10 ДюДю

    38 3 Отговор
    Големите Шефове !

  • 11 Сатана Z

    63 5 Отговор
    Пеевски и Борисов изкараха Цеков да мята фекалии по Румбата,ама всички знаем тоя царски слуга как обърна палачинката и седна в скута на Шиши.За три дена 4 публикации в жълтия парцал си е подвиг от страна на доктора
  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Такива като този

    64 6 Отговор
    Ни вкараха в две световни войни. Историята се повтаря.
  • 14 ниандерталец

    52 7 Отговор
    Това че сте излъгали Народа 2005 година както и да е . Но понеже знаете че сега не можете да го излъжете пробвате всякакво мръснишки номера за да го прецакате пак . Никакво Евро .

    Коментиран от #19

  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Абе нещастник продаден

    52 5 Отговор
    Времето на референдума е отминало, когато е отминала демокрацията!
  • 17 обективен

    56 5 Отговор
    Цеков е един от най-големите мръсници от всички !!!
  • 18 Бъзиктар

    30 9 Отговор
    Референдумите враг номер 1 на демокрацията. Малцинството е с предимство пред мнозинството.

    Коментиран от #44

  • 19 реру

    15 11 Отговор

    До коментар #14 от "ниандерталец":

    "... Никакво Евро ."


    Някои обаче са на друго мнение...

    Коментиран от #37

  • 20 Град Симитли

    23 3 Отговор
    тоЪ тип, байо Румен изглежда, че освен да го е бил и го е.....!
  • 21 Така е

    36 5 Отговор

    До коментар #3 от "мунчо в затвора!":

    Толкова пречи на мафията ГЕРБ, ДПС, ПП и ДБ да ограбва и продава България! Не го е срам!
  • 22 Някой

    24 3 Отговор
    По договорът ДФЕС (договор за функциониране на ЕС), член 140, параграф 3, споменат и в закона за въвеждане на еврото член 3, България тепърва трябва да одобри или не влизането в еврозоната. След одобрение по критерии, се изисква одобрение от страните в еврозоната и самата кандидат членка (България). Ние тепърва ще се произнасяме за влизане в еврозоната. Като нищо това трябва да бъде направено от парламента. А не както лъже КС, че той нищо не можело да промени. Е кое нарушава? КС има ли изобщо правото да разглежда договори, освен дали закони не противоречат на приети договорености? Вие лъжещите, погазвате конституцията (над международни договори, с властта произлиза от народа и се прилага непосредствено ... и че не могат да си присвояват суверенитета), погазват демокрацията, погазват избора на народа, когото трябва да представляват. Тук изобщо не става дума за еврото, а престъпници ли са? Е такива са! Защо от ЕС казаха, че си е до избор на държавите за референдуми? Защо те не казаха, че нарушава нещо? Засегната страна не го вижда, но тук си го измислят.
  • 23 Българин

    36 5 Отговор
    Щом трябва ще го върне.Омръзна ни от теб Цеков всеки ден да си пишеш мнението.Пази го за себе си и не се заяждай с президента.
  • 24 Попов

    13 31 Отговор
    От известно време ме мъчи един въпрос: копейките иgиoти ли са родени или са ходили на допълнителни курсове?
    Не ми се вярва природата да е толкова жестока.

    Коментиран от #72, #74

  • 25 Коко

    36 4 Отговор
    С нашия президент сме две трети от българите така че мислете като сте против него.Излиза че вие сте против България.
  • 26 Цекови как сте

    18 2 Отговор
    Суспендирани сме как да сме прибтая фасадна демокрация
  • 27 Скрита лимонка

    32 4 Отговор
    Този нищотворец освен на Прайдове да се изявява и на бръщолеви глупотевини, колко ли КЕШ е каширал от "царското" управление....
  • 28 Българин

    23 5 Отговор
    Решено е тука да сме към Русия! Така че, който подкрепя службата на Русия, има бъдеще. А който не подкрепя го чака съдбата на осраинските фашисти!
  • 29 Киселяка

    5 17 Отговор
    Трудно може да се каже кой президент е по твърдотлав дали нашия или македонския.

    Коментиран от #32

  • 30 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 31 Хубаво Цеков

    33 1 Отговор
    Радев е решил да връща часовника на историята назад. Други идеи имаш ли? Само че да ти споделя други май са тези които антидемократични и тоталитарни практики ни прилагат ако не си го забелязал
  • 32 12340

    3 1 Отговор

    До коментар #29 от "Киселяка":

    Демек--дали нашия или нашия! :))
  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Трябва!

    20 1 Отговор
    Дошло е време лъжата да бъде вкарана в наказателния кодекс и всяка личност, заемаща публична длъжност, когато бъде уличена в създаване и разпространяване на лъжи, с цел да извлече лични облаги за себе си или за група от хора, да бъде осъждана на затвор.
    Защото разпадът на обществото и държавата започват от системните лъжи и липсата на доверие.
  • 35 Той

    25 2 Отговор
    Млъкни, продажно момченце!
  • 36 Седемте козякливи джуджета:

    12 1 Отговор

    До коментар #30 от "ЗдрастиИИ копейкиИИ 🤪🤡":

    Тюпак трол!
  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 Само да ти кажа кретен

    17 2 Отговор
    Че "национален консенсус" в Народното събрание не е национален ! Както и гласуването на законите не национално гласуване
  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 хаха

    10 2 Отговор
    Нямаш си и представа какво е решил Гумен. Само плямпаш за да се правиш на умен пред публиката и да му вменяваш някакви неща.

    Пак добре че не решихте да го "импийчвате", защото и това е предвидил.
    ХАХАХА
  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 реру

    13 2 Отговор

    До коментар #18 от "Бъзиктар":

    Явно не е както в някои други страни, които дори промениха президентските мандати през XXI век в полза на действащите президенти:
    – 2015 - Руанда: референдумът предефинира президентските мандати и на настоящия държавен глава, Пол Кагаме, беше дадена възможност да се кандидатира за преизбиране още два пъти;
    – 2016 - Боливия: референдум, на който се обсъждаше дали Ево Моралес може да се кандидатира за четвърти мандат, премахвайки ограничението от два мандата. През декември 2017 г. Върховният съд на страната постанови, че всички публични длъжности няма да имат ограничение на мандатите;
    – 2019 - Египет: референдум, на който избирателите удължиха президентския мандат от четири на шест години и пренастроиха президентските мандати на Ал-Сиси, което му позволи да се кандидатира за президент на Египет за трети и четвърти път;
    – 2020 - Гвинея: референдум одобрява конституционни изменения, които отмениха двата предишни президентски мандата на Алфа Конде;
    – 2020 - РФ: референдум одобрява конституционни изменения, нулира четирите мандата на Владимир Путин и му разрешава още два.
  • 45 Метресата от Барселона

    23 2 Отговор
    Борислав Цеков е "доцент" по промиване на мозъци. Вече е преял с грантови пари. А що се отнася до конституционализма му вземи, че го удари в Наталия Киселова.
  • 46 Божеее

    19 3 Отговор
    И тоя като каков е у всека манджа мерудия... нито е на поста, нито на акъла и положението на Президента за да го коментира!!!
  • 47 И как точно реши че е

    18 3 Отговор
    "национален" консенсуса в Народното събрание ? Национален знаеш ли какво значи? И като договорът е бил ратифициран през 2005 дали 20 години не е срок минаващ в дефиниция давностен а? Дали всичко е като преди 20 години младеж ?

    Коментиран от #56

  • 48 Едно

    6 3 Отговор
    време така безрезервно са вярвали и строяли комунизма, преди това фашизма, сега евроатлантизма. Стига да е нещо модно....
  • 49 Човекът

    9 3 Отговор
    казва, че на скрижали са записали членството в еврозоната и Господ е присъствал лично по време на полагане на подписите.
  • 50 То по тази логика

    15 2 Отговор
    Дет 20 години там и 40 години. Да вземем и договорите от Варшавският договор да спазваме а?
  • 51 Пламeн

    9 13 Отговор
    радефф е двуличник .
    В Япония той каза , че Крим е украински .
  • 52 Ако

    13 1 Отговор
    Става на въпрос още хан Тервел е поел ангажимента за еврото, след като е спасил Европа от ислямската армия на халиф Сюлейман ибн Абдул-Малик през 718г.
    Така, че ...няма как сега да счупим думата си.
  • 53 000

    12 3 Отговор
    Какъв е този цонков? Бил ли е на мажоритарни избори? Кой е чувал за него?
  • 54 конституционалистът доц. Борислав Цеков,

    14 2 Отговор
    Майко мила, майко мила.....
  • 55 А пък

    13 2 Отговор
    за разлика от нас великите британци не си държат на думата... Влязоха, после излязоха от ЕС... Несериозна работа.
  • 56 реру

    13 1 Отговор

    До коментар #47 от "И как точно реши че е":

    "... дали 20 години не е срок минаващ в дефиниция давностен а?..."


    Не е... Срочни /давностни/ са единствено договорите, в които това е изрично упоменато.
    Всеки договор може да се променя по реда на сключването му. Този е ратифициран със закон и единствено може да бъде променен или отменен със закон.

    Коментиран от #64

  • 57 Борислав Цеков

    14 2 Отговор
    основател и председател на УС на Института за модерна политика и собственик на социологическа агенция "Галъп интернешънъл Болкан" и сега в качеството на какъв точно се изказва? А?
  • 58 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 59 Добре

    9 2 Отговор
    хай... Така да бъде. После обаче да не кажат, че заради нас българите се е разпаднала системата... Много дългове имат... Много крамоли ще има и няма да свърши добре. Просто да им кажат, че ние не носим отговорност за обърканите им сметки и борчове
  • 60 Възраждане -Бургас

    17 6 Отговор

    До коментар #1 от "Точна статия":

    Протестите се превръщат в обшонационални. Днес в София хиляди обградихме централата на ГЕРБ и д-р Костадинов заяви пред множеството - " Утре еничарите в униформи ще убият някой от вас и ще прикрият престъплението" ...
    Днес София, Варна и Пловдив, скоро в цялата страна. Исканията - доживотен затвор за убийците в униформи ,редуциране на заплатите в МВР до средната за страната 2430 лв брутна - 1936 лв.нетна и премахване на 20-те брутни заплати при пенсиониране на 45 години - 120 хиляди лева. България се вдига
  • 61 Ами

    14 5 Отговор
    Има много ченове на ЕС които не са в евозоната.
    Вероятно те са подписвали други договори за присъединяване към ЕС :)
    Това което не ни казват е, че при необходимост всички спасяват нуждаещия се.
    Едно е да спасяваш Гърция с 300 милиарда, друго е да спасяваш Франция с три трилиона.
    След година ще видим колко е хубаво в евозоната, след като всички са в рецесия.
  • 62 Още

    4 10 Отговор
    Бааа Ванга каза, че еврото ни било писано да го ползваме със здраве.
  • 63 Пламeн

    7 7 Отговор
    Радев с интервю за агенция Киодо( Япония) , попитаха за го Крим
    17 май 2025

    В коментар за войната в Украйна президентът заяви че бъдещото мирно споразумение следва да бъде постигнато на основата на международното право и принципите на ООН .

    Иначе казано - Крим е украински .

    Коментиран от #70, #76, #93

  • 64 Кой закон отмени да те питам

    7 6 Отговор

    До коментар #56 от "реру":

    Вкупом договорите от живково време? Няма такъв нали? А спазваме ли ги? А когато признахме Македония помниш ли как се случи? Конституционно ли беше ? А едноличното решение беше ли отменено? ....
  • 65 Хаха

    10 0 Отговор
    И с гърчолята е било същото...Мижали са във Франкфурт и Брюксел. После крякаха, че уж гърчулята лъгали. Ето сега излиза, че тази работа е била пунта мара
  • 66 виктория

    11 2 Отговор
    цеката си остана просто момче!!!
  • 67 Факти

    12 11 Отговор
    Радев е бита карта. Мандатът му изтича. Вече всички знаят, че е копейка. Дори и да направи партия, тя ще клъвне от гласовете на руските партии, които едва връзват 25%. Просто ще извади БСП от Парламента, но съотношението евро/руски сили няма да се промени. България е синя и борбата е единствено между ГЕРБ/ДПС и ПП/ДБ. ГЕРБ си доминират и това е лошо, но да не забравяме, че можеше да е още по-зле и да доминират руските партии. Сърбали сме им попарата и знаем, че това е дъното на дъното.

    Коментиран от #73, #92

  • 68 Да има да вземаш

    11 4 Отговор
    когато държавата покрие конвергентните условия нищо не значи. А дали са покрити е съвсем друг въпрос
  • 69 Абе Цеков....

    12 1 Отговор
    (няма конкретна дата, но тя е относително определена)..
    Относително така определена, че 20 години минаха нали? Що дрънкаш глупости само да се излагаш? ...
  • 70 Ами

    9 6 Отговор

    До коментар #63 от "Пламeн":

    Иначе казано не си чел устава на ООН.
    На всичкото отгоре си сбъркал и темата :)
    Тук говорим как бедна България ще спасява богата Франция.
    И това е за сега. Току виж до Франция се наредла и Германия.
  • 71 Моето мнение

    6 8 Отговор
    Простите копейки за какво протеситст щом всичко е ясно а?
  • 72 дъра бъра

    8 1 Отговор

    До коментар #24 от "Попов":

    Не можеш да се мъчиш . Атлантиците са ГМО говеда лишени от всякакви емоции . Единственото желание им е пари .
  • 73 Човек

    5 2 Отговор

    До коментар #67 от "Факти":

    Когато официално влезем в еврозоната ще построим паметник на тиквата.
  • 74 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 75 Тъп генерал

    11 7 Отговор
    Радев е злобен човек. Беше инструмент в ръцете на мафията. Беше добре използван но му свърши времето. Изхаби се и става вече ненужен. Той това го разбира и напъните му са единствено от чиста злоба. Остава му единствено да манипулира глупавите и да разединява.
  • 76 Стига лъга като цигани

    9 4 Отговор

    До коментар #63 от "Пламeн":

    Радев не е казвал в Япония, че Крим е украински и няма как да каже, защото не е!
  • 77 Цеков! Кви ги дрънкаш бре?

    7 1 Отговор
    (където е бил проведен референдум, това се е случило при по-старите членки - преди пристъпването към тези нови етапи от развитието на ЕС.) Тва някакви нови правни иновации ли са, с този изказ невероятен?
  • 78 Решили

    11 2 Отговор
    са да заличат националните държави на континента. Вместо тях ще има Европейска федерация. Затова им е важно първо да вкарат в еврото всички, за да стане това възможно и необратимо.
    И този хубавец е глобалист и анти българин.
  • 79 Блажен

    8 1 Отговор
    Днес материала е извънредно некачествен и за това не е виновно времето . Всяко нещо в ЕС може да се предоговори докато населението е обединено в национална идентичност и по волята на същото. Докато българите имат обединението собствена държава могат да деистват. Ролята на хора камбана в българия е масово и непрекъснато да внушават, че от българския гражданин нищо не зависи. С всяко излизане на хора камбани трябва да осъзнава всеки, че целта е една. Обществено хипнотично внушение на малоценност, безсилие и страх, постоянно страх и за това много медии се стараят. А вас страх ли ви е, че утре може да сте живи ?
  • 80 Преди

    9 2 Отговор
    много години се опитаха задкулисно да наложат Европейска конституция и да елиминират държавите, като го заменят с една обща федерация. Обаче се оказа, че поне в две държави този опит за преврат трябва да мине на одобрение на местните парламенти - във Франция и в Холандия. Уплашиха се, дадоха референдуми, с надежда че ще заблудят електората, обаче не стана... И двата референдума отхвърлиха Европейската конституция. Решиха, че така няма да стане и се насочиха към друго решение - еврото.
  • 81 Муньо Боташа....

    7 8 Отговор
    Нищо не може да върне, ни часовника, нито руската чума в България, нито милиардите от Боташ.
  • 82 Поп Кръстю

    12 2 Отговор
    и Иванчо Хаджипенчович бледнеят пред новите национални предатели.

    Коментиран от #84

  • 83 жмъц

    9 3 Отговор
    Борислав Цеков е доста неумен човек
  • 84 АманДа

    8 1 Отговор

    До коментар #82 от "Поп Кръстю":

    Поп Кръстьо е реобилитиран чрез нови открития, моля проверете... но да, дано за сегашните предатели да няма реабилитация и забрава... особено за нискочели глашатай като цеко цеко...
  • 85 Аскувски каунь

    3 1 Отговор
    Мунчо говори по хавата си!
  • 86 Иванчо И.

    2 3 Отговор
    Не знам къде Цеков е учил български език, но в решението на съда пише следното: Допусна за разглеждане по същество искането на президента на РБ за даване на задължително тълкуване. Съдът ще разглежда дали Киселова има право да отклонява предложението
  • 87 идиоти вън

    3 2 Отговор
    И тоя се нядява да го забележат за добре платено местенце в някоя служба, че с доцентска заплата за на никъде!
  • 88 Обичам непримиримите

    3 2 Отговор
    Доцентчето не може да се примири с ролята на натирен от Президентството!
  • 89 Роко

    2 2 Отговор
    В България ,куцо ,гърбаво,сакато ,доцент ,професор ,академик ,и т.н.Сигурно сме държавата с най много такива елементи ,на глава от населението.Не знам кой ,и за какво ,и за колко им е продал тези титли .И тезин който започнат да не замерят с камани ,нека се пойтересуват как се придобиват тези титли на запад,
  • 90 мой

    1 0 Отговор

    До коментар #6 от "Който":

    приятел руснак беше казал, че те не милеят по величието на СССР и че тогав е било по добре, а милеят по своята младост. Тогава са били млади и си мислят, че като се върне СССР и те ще се върнат на младите години.
  • 91 !!!?

    5 0 Отговор
    Радев играе "Руска рулетка"...с часовник "Слава" сделан в СССР !!!?

  • 92 Ха-ха-ха

    0 2 Отговор

    До коментар #67 от "Факти":

    Ще глътне гласовете на тези 70% от българите които не гласуват защото не виждаха до сега за кого да гласуват.
  • 93 Ха-ха-ха

    0 3 Отговор

    До коментар #63 от "Пламeн":

    От къде пък на къде значи че Крим е украински? По кое международно право се гарантира това? Как Украйна придобива Крим? Не знам да са го купили от някого или да са го отвоювали от някого.
  • 94 Борислав Цеков?? Не сме те забравили кой

    0 1 Отговор
    Си!! Крадец от Жълтите,! От отбора на Комарджията!! Изкарали са ви по Ведомост да, Плюете по Радев!?
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове