Двете наредби трябва да бъдат приети до края на годината. Новите подзаконови актове са свързани с ангажиментите на страната ни по Глава 21 "Регионално развитие и координация на структурните инструменти". В процес на подготовка е и информационна система за наблюдение на средствата по структурните фондове на Евросъюза.
Пълна хармонизация с европейското законодателство по отношение на техническата нормативна уредба и еврокодовете подготвя екипът на МРРБ във всички основни приоритети - регионална политика, строителство и строителна индустрия, устройствено планиране и архитектурно проектиране, кадастър и имотен регистър, създаване на техническата инфраструктура на България в областта на пътищата, ВиК сектора и благоустрояването.
Особено важен ще е и бъдещият закон за строителството и строителната индустрия, който ще създаде най-после публичен регистър на строителните фирми и ще извади на светло бизнеса, подчерта зам.-министър Димчо Михайлевски.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА