1 Февруари, 2006 00:00 464 0

50 фирми искат да градят на земеделски земи в Пиринско

Над 50 молби за промяна на статута на земеделски земи и разрешение за строителство върху тях са постъпили през последните месеци в Пиринска Македония. През последната година Благоевградска област се нарежда на второ място в страната по желаещи да превърнат земеделските си земи в строителни площадки. Бизнесмените се насочват основно към строителство на хотели, бензиностанции, газстанции и автомивки, тъй като туристическият поток в Пиринско нараства с всяка изминала година.

Експертна комисия на земеделското министерство е разгледало молбите за смяна на статута на земите. Комисията отказа да даде разрешение за смяна на предназначението на имотите на двама предприемачи, които искат да строят ваканционно селище в околностите на Разлог и жилищна сграда в града. Причината е, че те не са успели да набавят исканите становища от институциите, които отговарят за строителството.

От години най-голям е интересът на инвеститорите към района на Банско, където хубавите терени за застрояване вече са на привършване, коментират брокери от агенциите за недвижими имоти. Преди време кметът на курортното селище каза, че е нужно инвестициите да се насочват и към цялата Разложка котловина.

Градоначалникът поиска от държавата да се ангажира повече с изграждането на инфраструктурата в района на Банско, за да може то да се превърне зимен курорт от европейско значение и да не се спъва инвеститорската активност.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА