7 Март, 2008 00:00 644 0

Дяловете на ДСК Имоти се предлагат от днес

  • високо-
  • дружество-
  • управляващото-
  • управляващото дружество
Управляващото дружество ДСК Управление на активи представи на пазара новия си договорен фонд ДСК Имоти. Четвъртата колективна инвестиционна схема на управляващото дружество започва да предлага дялове от днес. Фондът ще инвестира в акции на дружества със специална инвестиционна цел (АДСИЦ) на българския и чужди регулирани пазари, каза Петко Кръстев, изпълнителен директор на ДСК Управление на активи. По думите му инвестициите ще са в АДСИЦ с различни профили.Номиналната стойност на един дял е 100 лв., а профилът на фонда е умерено до високо рисков.

Чрез този продукт ще позволим на инвеститорите с по-малки финансови възможности да следят отблизо цената на недвижимите имоти, каза шефът на управляващото дружество.

Отдръпване

В последно време се наблюдава известно отдръпване на инвеститорите от фондовете с високо рисков профил, показват наблюденията на дружеството. Петко Кръстев раздели „бягащите” в две основни групи. Първите са спекулативно настроените инвеститори, а вторите са хората, които не са готови да поемат такъв голям риск и се насочват към балансирани или облигационни фондове. Според него това е напълно нормално, защото в България делът на високо рисковите схеми е прекалено висок - около 60%. В ЦИЕ например той е около 35%.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА