15 Юли, 2009 00:00 588 0

Около 20% от хотелите в страната са затворени

  • бъдат-
  • драганов-
  • румен-
  • затворени-
  • румен драганов
Около 20% от хотелите в страната, включително и по Черноморието, са затворени към момента, заяви пред агенция Фокус Румен Драганов, председател на Института за анализ и оценка на туризма. Той прогнозира, че приходите от туризъм ще спаднат в рамките на 22-25%.Тази година очакваните приходи са около 1.9 млрд. EUR общо за годината, при положение че миналата година те са били 2.4 млрд. EUR. Цените на основните услуги - настаняване, хранене и транспорт, са паднали.

База

В годишен план 60% от легловата база на хотелите в страната остава празна, допълни Румен Драганов. Това е резултат от няколко неща. Едното е недоброто използване на кадровия потенциал, тъй като няма хора, които да работят три месеца в годината и девет месеца да стоят и да чакат работа, заяви Драганов. Именно заради некачествените кадри пада и нивото на туристическото обслужване. Когато една професия не се практикува целогодишно, падат и уменията тя да се представя добре.

Лоши кредити

Ние виждаме, че с тази ниска заетост на легловата база практически не може да бъдат изплащани кредитите, които са направени. Именно поради тази причина сега в разгара на сезона все още стоят затворени хотели и те ще продължат да бъдат затворени и през това лято, посочи Румен Драганов. Така все повече собственици на хотели ще бъдат принуждавани да ги продават, за да не губят, или пък ще бъдат обявени за продан, ако не изплащат ипотеките им.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА