20 Април, 2015 14:07 1 717 3

Руският чиновник избира имоти в България, Испания и Италия

  • руснаци-
  • имоти-
  • българия

Дори антикризисните санкции не оказват влияние върху желанието на руските народни избраници да купуват имоти зад граница, показват годишните им данъчни декларации. Сътрудниците на администрацията на президента, членовете на правителството и депутати, едва 4 души са продали през 2014 г. имоти и парцели зад граница. Толкова е и броят на купилите къщи и апартаменти в други държави. Останалите са запазили активите си.

Най-популярната сред руските чиновници дестинация е Италия. Трима члена на Съвета на федерацията са купили земя и къщи там.

Депутатите предпочитат България и Испания. През 2014 г. четирима народни избраници са купили апартаменти у нас.

През 2013 г. в Русия беше приет закон, който забранява на държавни служители да имат банкови сметки и акции в чужбина. Забраната не важи за недвижими имоти, но те задължително трябва да се декларират.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 onq s konq

    0 0 Отговор
    Логично е пък българският чиновник да иэбира имоти в Русия,но някакси не се получава:)

    Коментиран от #2

  • 2 Десислава Димитрова

    0 0 Отговор

    До коментар #1 от "onq s konq":

    логично е поне българските путиновисти да си пазаруват имот в русия ама несакат :)!влече ги точно в обратната посока ,нищо че путин е голямата работа ,а в русия всичко е прекрасно!

    Коментиран от #3

  • 3 раптор

    0 0 Отговор

    До коментар #2 от "Десислава Димитрова":

    На младини да не би да си имала среща с Путин и той така и не дошъл? Бил е зает да спасява света - ще го прощаваш!