21 Април, 2020 21:33 4 617 15

Съдят пътен хулиган, укривал се от 4 години

  • войната на пътя-
  • хулиганство-
  • варна

През юли 2016 година Рамадан нападнал шофьор на микробус с юмруци

Съдят пътен хулиган, укривал се от 4 години - 1
Снимка: БГНЕС

Районната прокуратура във Варна е внесла обвинителен акт в съда срещу 37-годишния Рамадан М. за извършено престъпление по член 131, ал. 1, т. 12 от НК – лека телесна повреда по хулигански подбуди, съобщиха от пресцентъра на Апелативната прокуратура в морската столица.

Деянието е било извършено на 20 юли 2016 г. около 20:00 часа. Шофьор на микробус решил да зареди гориво на бензиностанцията до търговския център „Двете кули“ във Варна. Подал десен мигач и завил към бензиностанцията, като чул в същия момент клаксон и видял джип, който присветвал с фарове. Джипът последвал микробуса на бензиностанцията. От него слязъл подсъдимият Рамадан. Водачът на микробуса отворил стъклото и попитал мъжа какво става и какъв е проблемът. Тогава подсъдимият му нанесъл удар с юмрук в устата.

Назначената по досъдебното производство съдебномедицинска експертиза установила, че пострадалият от удара на Рамадан мъж е с травматични отоци на носа и горната устна, кръвонасядания, разкъсно-контузни рани по лигавицата на горната устна, мозъчно сътресение и други травми, които обусловили временно разстройството на здравето му, неопасно за живота.

Предаването на съд на Рамадан става близо четири години по-късно, тъй като се е укривал и е бил издирван от органите на реда. Досъдебното производство е било спряно до установяването му.

Подсъдимият е с основно образование и е неосъждан. Според прокуратурата хулиганските подбуди за нанасянето на телесната повреда са немотивирана с нищо агресия на публично място, а причините за престъплението - незачитане на установения правов ред в страната.

Ако бъде признат за виновен, Рамадан М. може да получи наказание три години лишаване от свобода.


Поставете оценка:
Оценка 4.6 от 10 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Рошко

    24 0 Отговор
    Мн ми е интересно, и колко ше го осъдят
  • 2 Васил Левски

    40 0 Отговор
    Подсъдимия бил с основно образование,бас държа ,че и основното му образование е купено както и шофьорската му книжка,ако има такава.
  • 3 гого

    33 1 Отговор
    Поредния черен манго,с мозък на амеда раздаващ правосъдие по улиците.
  • 4 Бай ганю

    17 0 Отговор
    Да не е бил нашия хасан
  • 5 Неграмотко

    23 0 Отговор
    С основно образование-джип кара.
  • 6 Townboy

    24 1 Отговор
    Оня тъп каскет къде се скри? Сега като има бол работа за него се покри щото с богаташи и депутати не се занимава. Егати и михлюзина.

    Коментиран от #7

  • 7 Criminal

    4 2 Отговор

    До коментар #6 от "Townboy":

    Зает е да храни свинете......
  • 8 Националист 7

    3 6 Отговор
    В думата ХУЛИГАН има буквата Х , А и Н - ХАН
  • 9 цецо апартамента

    11 1 Отговор
    Тоя тарикат на 100% е безработен,и има няколко черни момичета изкарващи му парите на магистралата....НАКРАТКО СВОДНИК.
  • 10 Запознат

    13 0 Отговор
    Почти всички черни събратя са на 99%сводници или чейнчаджии или казано на прост български
    ИЗМАМНИЦИ.
  • 11 Затвора

    13 0 Отговор
    Дайте Рамадан да го направим булка
  • 12 На 37 г хулиган

    5 0 Отговор
    На 37 години то си е жив рецидивист!
  • 13 ГОСТ

    2 0 Отговор
    3 години за юмрук в главата а за убиеца на Цветков условна !!!
  • 14 ТИ ДА ВИДИШ

    0 1 Отговор
    СПОКО ще се обади на ДОГАН
  • 15 Гост

    0 0 Отговор
    Орките на Сатурн