Хероин за половин милион лева, укрит в автомобил с чуждестранна регистрация, откриха и задържаха митническите служители на Малко Търново. Колата, управлявана от 26-годишен шофьор с чуждестранно гражданство, е пътувала от Турция през България за Румъния.
Автомобилът е пристигнал на Митнически пункт Малко Търново в 3 ч. през нощта. Там обаче митническите служители го селектират за щателна митническа проверка, при която възниква съмнение за наличие на кухина между резервоара и скоростната кутия на автомобила. При пролъчване с детектор на пода на автомобила действително са отчетени стойности на висока плътност. След демонтиране на оригиналната предпазна пластмасова кора под купето на автомобила и на допълнително поставена метална плоскост, митническите служители откриват в тайника найлонови торби, съдържащи девет пакета с кафяво прахообразно вещество.
При извършения полеви наркотест веществото реагира на хероин, а общото му тегло е 5,431 кг. на стойност половин милион лева по цени на съдопроизводството.
Наркотикът и шофьорът на автомобила са задържани. Уведомени са компетентните органи. По случая работи разследващ митнически инспектор от Митница Бургас.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Anonymous.
преди си плащаш за да минеш, сега плащаш, комкурнецията да не може да мине
19:31 14.01.2013
2 Anonymous.
п.п. Абе винаги съм се чудил що няма едит на коментарите
19:59 14.01.2013