Страшен международен скандал се развихри в музикалния свят, след като Филип Киркоров реши да проговори за ролята си в „Евровизия 2026“. Руската мегазвезда направи шокиращи разкрития в Instagram, уморен от слухове и клюки. Киркоров обяви, че лично стои зад грандиозното завръщане на България в конкурса след 6-годишна пауза и зад последвалата победа на DARA. Певицата обаче веднага реагира и публично го сряза по възможно най-категоричния, но и спокоен начин.
Всичко започва миналата година, когато покрай близките си приятели от дует „Ритон“, Филип Киркоров се запознава с тогавашния генерален директор на БНТ Емил Кошлуков. По думите на Киркоров, Кошлуков споделил, че има огромно желание България да се завърне на „Евровизия“, но БНТ няма финансова възможност за това. Киркоров задейства връзките си и води в националната телевизия анонимен инвеститор, който изцяло финансира българското участие, гласи публикацията на певеца, цитирана от Телеграф.
Завръщането се превръща в абсолютен триумф – екипът на Dream Team, за който Киркоров твърди, че е основал преди 22 години, (композиторът Димитрис Контопулос и продуцентът Илиас Кокотос) и звездата DARA печелят конкурса. По думите на Филип Киркоров той е направил всичко това в памет на покойния си баща, чиято голяма мечта е била точно победа за България. Руската звезда обаче не скри огорчението си, че никой от печелившите не е проявил признателност, а други хора са обрали каймака от събитието. Киркоров отбеляза как европейските медии са го набедили за "Троянски кон" на Евровизия, а той си приписа победата.
Докато скандалът се разгаря, зад кулисите вече се води яростна битка за това кой град да приеме „Евровизия“ през 2027 г. В играта са София, Бургас и Варна. Филип Киркоров не крие, че стиска палци за родния му град Варна, където е прекарал детството си. Изпълнителят призова всеки, който се съмнява в думите му, да потърси за потвърждение Емил Кошлуков или дует „Ритон“.
Реакцията на победителката DARA не закъсня и тя директно контрира твърденията му с коментар в Инстаграм. Изпълнителката благодари на Киркоров единствено за „менталната подкрепа“. В коментара си Дара пише "с цялото си уважение", че хитът ѝ „Bangaranga“ е написан още през 2023 година на Sofia Songwriting Camp, а целият успех се дължи на нейния екип, Вирджиния Рекърдс, БНТ и международните продуценти. По-късно тя написа и втори коментар, който гласи, че няма как да остави слуховете да живеят, защото са като "комари".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Изяжте се
12:03 04.06.2026
2 честен ционист
Коментиран от #81
12:07 04.06.2026
3 🦁ЩЩД🦁
Коментиран от #16
12:07 04.06.2026
4 Киркора
Коментиран от #7, #85
12:08 04.06.2026
5 Виждаме го всеки ден
12:11 04.06.2026
6 Лоша Реклама Няма
12:12 04.06.2026
7 честен ционист
До коментар #4 от "Киркора":
Той щом го е публикувал черно на бяло на 2 езика, значи, че не лъже. А наща приказва за някакви "комари", то значи че пак успехите на България в тоя конкурс идват благодарение на Русия, както беше и с предишния ни участник Кристиан Костов стигнал втото място.12:12 04.06.2026
8 Само питам
Коментиран от #17
12:13 04.06.2026
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Ха,ха
12:14 04.06.2026
11 ДрайвингПлежър
12:15 04.06.2026
12 Киркора явно позагасва
12:15 04.06.2026
13 Мъж мечта
Коментиран от #19, #83
12:15 04.06.2026
14 Зеления
12:15 04.06.2026
15 Айде бе
12:18 04.06.2026
16 и твоята също
До коментар #3 от "🦁ЩЩД🦁":
И ние знам изобрението на г-н Морз.12:18 04.06.2026
17 ДрайвингПлежър
До коментар #8 от "Само питам":
Киркоров не само е довел инвеститор - екипът който стои зад песента е от негови хора.Какъв екип има Дара? Никакъв!
Грърка и румънеца са дали песента заради Киркоров с който работят от години. Хореографията е на шведи. На Дара екипа е крадливата и нагла Армутлиева...
А ако тръгнем да гледаме правилника на евровизия - той е за НОВИ песни. Как песен писана 23та се вписва е много интересно...
Коментиран от #24
12:19 04.06.2026
18 Руска му работа
Коментиран от #25
12:19 04.06.2026
19 🧹🧹🧹🧹🗽
До коментар #13 от "Мъж мечта":
Баба Яга съм, е са ще погна с метлата🧹🧹🧹🤣😂🤣😂12:20 04.06.2026
20 Компира
12:21 04.06.2026
21 Аз с десетте гласа с които гласувах
12:22 04.06.2026
22 Хмм
Коментиран от #63
12:26 04.06.2026
23 Тоя плагият навремето
Коментиран от #26
12:26 04.06.2026
24 Елементарно
До коментар #17 от "ДрайвингПлежър":
Песен може да е написана и преди 100 години, но да не е изпълнявана, издавана и тиражирана.Време е децата да се занимават с детски работи.
Коментиран от #53
12:26 04.06.2026
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Последния Софиянец
Коментиран от #38
12:31 04.06.2026
28 Иван Димитров, санитар в Карлуково
Приоритет на България не трябва да бъдат някакви песнички като на Дара или оня, който вдигаше тежестите Карлос Насар, а развитието на образованието, здравеопазването и ре-индустриализация на България.
Много по-важно е да имаме връзки не с тази откачалка Киркоров, а с Росатом за да завършим АЕЦ Белене защото в момента имаме само два реактора в Козлодуй, които може да спрат всеки момент. Дори в момента България внася електроенергия от Сърбия, а вие се чудите защо са ви високи сметките за ток.
Престанете с тази политика, а започнете индустрията защото България ще фалира след няколко години.
Коментиран от #31, #32
12:31 04.06.2026
29 Жегна ли се ганчо
До коментар #25 от "Ха ХаХа":
Някакви доводи или така изразяваш безсилието си и аргументната инсуфисиенция🤣🤣🤣Коментиран от #33, #34
12:32 04.06.2026
30 Киркоров предрага
Никой не иска да го прави, защото никой няма да посочва свидетели ако не е истина.
Хайде разговаряхме.
Нищо не струва
12:33 04.06.2026
31 ДрайвингПлежър
До коментар #28 от "Иван Димитров, санитар в Карлуково":
Стига бе човек!Какво образование - съседната статия ти казва, че официално се закрива образованието. Ще даат едни дипломи за едни пари и толкова!
Каква индустриализация? Нали ти трябват инженери за такава. Ще внасяме китайци ли - че кой китаец е луд да зареже Китай и да дойде в джунглата?
ЗРЕЛИЩА ТРЯБВАТ и народа е щастлив и не мисли!
12:34 04.06.2026
32 И за кого ще тази индустрия и този ток
До коментар #28 от "Иван Димитров, санитар в Карлуково":
Като след 15-20години няма да има население. Такива неща се правят с перспектива. Това е все едно да вдигнеш етажна къща за децата, а деца да нямаш.12:35 04.06.2026
33 Ха,ха
До коментар #29 от "Жегна ли се ганчо":
Сам питаш,сам си отговаряш😂😂12:35 04.06.2026
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Аз не претендирам да съм певец
До коментар #26 от "Ъхъ ъхъ":
Нещо неясно ли има или фактите не са ти приятни?Коментиран от #45
12:37 04.06.2026
36 ....
Коментиран от #40
12:37 04.06.2026
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Елементарно
До коментар #27 от "Последния Софиянец":
Трябваше обаче да обясниш, че това е станало в едно от многото ти заведения.Както през 2020 год. и сега малко реклама не е излишна.
12:38 04.06.2026
39 Никой
Какво значение.
12:39 04.06.2026
40 По сревлдващияг ще бъде
До коментар #36 от "....":
Заклаха ме като говедо12:39 04.06.2026
41 Сибир те зове
До коментар #25 от "Ха ХаХа":
Стягай бохчичката и в Магадан да пееш песните на киркора🤣🤣🤣12:39 04.06.2026
42 Ха,ха
До коментар #37 от "Ха ХаХа":
Кои по точно руснаци, камчатските руснаци,сибирските руснаци или руските руснаци?12:40 04.06.2026
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Като не си п2вец
До коментар #35 от "Аз не претендирам да съм певец":
Ще си стоиш в дупката и няма да обсъждашКаквато и песен да изпее Киркоров ще е на високо ниво
Коментиран от #50
12:42 04.06.2026
46 Ким Чен Ун
До коментар #25 от "Ха ХаХа":
Ти какво, предполагам, че имаш билет до Мала Токмачка?12:42 04.06.2026
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 Този коментар е премахнат от модератор.
49 .....
До коментар #25 от "Ха ХаХа":
Крепостните селяци кво се активираха😂😂12:44 04.06.2026
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 🦁ЩЩД🦁
До коментар #24 от "Елементарно":
Верно бе, елементарно! Тая "песен" не е "написана" преди 100,а преди 20 000 години от жреца на пещерното племе Бунга - Рунга, след обилно напушване.12:46 04.06.2026
54 Толкова си чел Ботев
До коментар #48 от "Ботев,Левски, и пр.":
Ама аз не ти оспорвам, че си бил роб, дори напротив, признавам ти го, дори и сега си.Коментиран от #57
12:47 04.06.2026
55 Ти на полюции ли си още бре
До коментар #52 от "Изплюй ми полюциите":
Като минеш на еякулати ми се обади.. 🤣🤣🤣12:49 04.06.2026
56 Сандо
Коментиран от #65
12:53 04.06.2026
57 Ха ХаХа
До коментар #54 от "Толкова си чел Ботев":
Жега е сегаПейте робини тез робски песни...Хр.Ботев
.......
Аз Левски от Карлово
Не ща да съм турски роб...
Окачи се на клон
Коментиран от #80
13:01 04.06.2026
58 Вършат си работата
13:03 04.06.2026
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 Този коментар е премахнат от модератор.
61 Морски
Коментиран от #62
13:16 04.06.2026
62 СВО 1 561 дни РЕЗИЛ
До коментар #61 от "Морски":
Като им кажеш че са българофоби веднага се сърдят, подскачат и почват да плюят..13:23 04.06.2026
63 Факти
До коментар #22 от "Хмм":
Не бъди и ти балък. Киркоров не е довел никакъв "анонинем инвеститор". БНТ и Вирджиния са се свързали с известна гръцка продуцентска компания, която е продуцирала много участници на Евровизия. Ние сме били поредните. Гръцката компания е инвеститорът. Затова тя сега притежава мастърите на записа от живите изпълнения. Гледах интервю с тоя грък и той обясни всичко. Вирджиния притежават оригиналния студиен запис и правата върху самата песен. На Киркоров му натискат бутоните от Москва да всява смут в Европа все едно Русия има пръст в победата на Евровизия. Путин е ТОЛКОВА жалък. Чуди се вече каква пропаганда да измисли.13:26 04.06.2026
64 Тома
Коментиран от #66
13:27 04.06.2026
65 Факти
До коментар #56 от "Сандо":
Ти сериозно ли начере Киркоров "много сериозна фигура в световния шоу бизнес" 🤣 Тоя извън бившия соц лагер никой не го знае. Ти чувал ли си го как "говори" английски 🤣🤣 Световния шоубизнес вика 🤣🤣🤣Коментиран от #72
13:30 04.06.2026
66 Факти
До коментар #64 от "Тома":
Украинците не гласуваха за България защото дадохме пълно мнозинство на копейката Радев. Мисли малко.13:32 04.06.2026
67 Ще облажи ли?
13:34 04.06.2026
68 Ханна
Коментиран от #73
13:39 04.06.2026
69 Факти
Дара каза, че Киркоров няма нищо общо.
Румънският хитмейкър каза, че Киркоров няма нищо общо.
Норвежката текстописка каза, че Киркоров няма нищо общо.
Гръцкият продуцент каза, че Киркоров няма нищо общо.
Шведският режисьор каза, че Киркоров няма нищо общо.
Само Киркоров казва, че Русия била зад всичко и спечелила Евровизия 🤣
13:50 04.06.2026
70 Цък
13:54 04.06.2026
71 Дедо ти
Коментиран от #77, #79
13:56 04.06.2026
72 Без име
До коментар #65 от "Факти":
Киркоров е боготворен в Израел. Нищо чудно повече да не чуем за Дара.Коментиран от #84
13:56 04.06.2026
73 Този коментар е премахнат от модератор.
74 Мдаааа
14:26 04.06.2026
75 Евровизия
Коментиран от #78
15:01 04.06.2026
76 Този коментар е премахнат от модератор.
77 Този коментар е премахнат от модератор.
78 получаваш прав
До коментар #75 от "Евровизия":
и после гангабанга19:00 04.06.2026
79 Вчера само унуката ти
До коментар #71 от "Дедо ти":
Изяде 100 милиона Турчета. Не искаше с дюрекс.19:43 04.06.2026
80 Този коментар е премахнат от модератор.
81 зулуУлигУфрениН
До коментар #2 от "честен ционист":
Гръцките продуценти, които държат правата на песента НЕ са русофили или дружки на Филипчу ,а чисти шорошоидчета дето взимат кинти от господарите си оттатък голямата вода. Затуй и такава песен ни курдисаха.21:26 04.06.2026
82 Според случая
23:30 04.06.2026
83 ......па
До коментар #13 от "Мъж мечта":
Ти вече си умрЕл бе,и децата ти това ги чака.Клетвите се връщат при този който ги произнася.Амин.11:33 06.06.2026
84 ами,
До коментар #72 от "Без име":
С майка руска еврейка той си е евреин отвсякъде.Затова е и такъв клоун.11:36 06.06.2026
85 Плазмодият Киркоров
До коментар #4 от "Киркора":
Очевидно, след като го нарита Ала Пугачова, сега този некадърник търси известност покрай Дара!11:23 13.06.2026