3 144 души се възползваха от безплатните прегледи и консултации за туберкулоза по време на „Седмицата на отворените врати”. Тя се организира от Министерство на здравеопазването и Програма „Подобряване на контрола на туберкулозата в България”. Това е третата седмица на отворените врати от началото на годината досега.
Безплатните прегледи се проведоха от 12-16 септември в специализираните лечебни заведения във всички 28 области в страната, съобщиха от Министерство на здравеопазването. По време на кампанията 65 души бяха диагностицирани със заболяването и приети за лечение, а при 184 се откри латентна туберкулозна инфекция. Тези хора са насочени за химиопрофилактика. През „Седмицата на отворените врати” 4 826 пациенти се подложиха и на скрининг за риск от развиването на туберкулоза чрез попълването на анкетна карта.
Регулярното провеждане на „Седмиците на отворените врати” съдейства за навременната диагностика, лечение и профилактика на туберкулозата. Затова през декември Министерство на здравеопазването и Програма „Подобряване на контрола на туберкулозата в България” ще проведат още една седмица на отворените врати.
3 Октомври, 2011 13:13 1 081 0
3 144 души се изследваха за туберколоза през "Седмицата на отворени врати"
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА