Графичното оформление на търсачката Google претърпя поредната си метаморфоза - този път заради Деня на будителите.
Днес буквите от логото са заменени от изображения на инструменти и пособия, използвани в различни професии и учебни дейности.
На 1 ноември отбелязваме Деня на народните будители. В този ден се отдава почит на делото на книжовниците, просветителите, борците за национално освобождение, съхранили през вековете духовните ценности на нацията и нейния морал.
Сред имената на най-почитаните народни будители са Свети Иван Рилски, Владислав Граматик, Паисий Хилендарски, Неофит Рилски, Васил Левски, Христо Ботев, Хаджи Димитър, Иван Вазов, Любен Каравелов и други.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 БУДИТЕЛИТЕ
народните будители са ненавиждани и избивани.
В трагичните дни и нощи на комунистическия терор след 9 септември 1944 г., стотици са избитите даскали по градове и села.
Внучката на героинята Баба Тонка (която носи и нейното име) и съпругът й Нико Просенички, директор на Русенската мъжка гимназия,
са отведени от двама садисти "за справка" в антинародната народна милицията и са видени за последен път от своите деца –
Милкана Обретенова и Лиляна Балканска (съпруга на известния български художник Ненко Балкански).
Будителят Георги Заркин, журналистът и поетът,
е убит на 7 август 1977 г.В затвора.От копоите на комунистическият кръволок Тодор Живков.
Будителят Георги Марков бе отровен смъртоносно в 1978г. с "българския"-ДС чадър в Лондон.
На 7 септември-рожденият ден на Тодор Живков.
Такива подаръци за ЧРД са си правили комунистическите диктатори...
"Последният свидетел" Надя Дункин бе убита в дома и в София.
Будителят разследващ журналист Младен Дочев , на 21 март 2015г.,
е обесен при загадъчни обстоятелства в Берковица.
След като бе разкрил амфитаминната афера на бандита-премиер Бойко Борисов
и Борисов влезе в грамите на американското посолство, като наркобос.
Заради мафиота-премиер комуниста Борисов, и до днес не ни приемат в Шенген,
въпреки че отдавна имаме техническа готовност!
Коментиран от #3
11:30 01.11.2020
2 I C Phone
11:52 01.11.2020
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Шокар съм 10Q
До коментар #3 от "пройчо":
И как НЕ комунист охранява Живков и става генерал?12:20 01.11.2020
5 Тъкмо за такива, като Парашка, хипопотам
13:21 01.11.2020