Човекът е стъпвал на Луната, предполага се, че вече познава собствената си планета Земя отлично, нали? Не точно. Много места на Земята остават неизследвани.
От планини, които никой не е изкачвал до океански дълбини и тропически гори, в които никой не е стъпвал.
Все още има много екосистеми, които не са открити.
И не само, че има неизследвани от човека местенца на планетата си, но има и хора, които живеят в тотална изолация от света и не никога не са имали връзка с модерния свят. Земята е доста голямо място и все още не сме видели всичко.
Вижте, кои са последните неизследвани местенца на Земята.
Якутия, Русия
Снимка: shutterstock

Република Якутия е част от Руската Федерация и е голяма колкото Индия. Екстремният ѝ климат (разположена е в североизточната част на Сибир) я правят едно от най-трудните за живеене места в света, а огромната ѝ площ крие много неизследвани места.
Долината Джавари, Бразилия
Снимка: shutterstock

Долината Джавари обхваща площ от 85 444 квадратни километра. Около 3000 души коренно население живеят тук, включително поне 14 племена, с които съвременен човек никога не се е свързвал.
Националният парк Цинги де Бемараха, Мадагаскар
Снимка: shutterstock

Въпреки че е една от основните атракции на острова, по-голямата част от варовиковата гора на Мадагаскар остава неизследвана.
Тепуи, Венецуела
Снимка: shutterstock

Тепуи представлява планина, завършваща на върха с плато. Внушителните скални образувания са много отдалечени и трудни за изкачване. Мистерията се крие вътре в тях – сложни пещери и цепнатини, изолирани от външния свят в продължение на векове. Много малка част от тях е изследвана.
Остров Северен Сентинел
Снимка: shutterstock

Този остров се намира в Андаманския архипелаг между Мианмар и Индонезия в Индийския океан. Той е населен, но външни хора никога не са стъпвали там. Всеки път, когато външни хора се доближат до острова биват посрещнати враждебно. Вероятно той има собствена флора и фауна, но … никой не знае.
Марианската падина, Тихия океан
Снимка: shutterstock

Разположена край бреговете на Япония Марианската падина е най-дълбокото място на планетата с дължина от около 2550 километра и 69 километра ширина. Открита е през 1951 г. и оттогава са правени няколко експедиции, но все още по-голямата част от нея е неизследвана.
Връх Мачапучаре
Снимка: shutterstock

Връх Мачапучаре се намира в хималайския район Анапурна в Непал. Върхът е свещен за местните, които вярват, че бог Шива живее там. Поради тази причина на никого не е позволено да изкачва Манапучаре.
Гангкар Пуенсум, Бутан
Снимка: shutterstock

Този връх се намира на границата между Тибет и Бутан. Въпреки няколкото опита, никой не е успял да го изкачи. Освен това изкачването беше забранено от правителството на Бутан, така че Гангкар Пуенсум ще остане най-високият неизкачван връх на планетата.
Амазонските тропически гори
Снимка: shutterstock

Разположени са на площ от 5 500 000 квадратни километра в общо девет държави, въпреки че по-голямата част от тях се намират на територията на Бразилия. Доста голяма част от тези гори остава неизследвана и до днес.
-3 +138
Коментиран от #4
-2 +16
-2 +60
До коментар #2 от "Тези трудни места":
Пак грешка,, са за,.....! (Бравос, тези места не можа да ги види дъртата....!)
-9 +6
Коментиран от #12
-1 +29
-2 +22
Коментиран от #9
-16 +3
-2 +30
До коментар #7 от "коко":
Въртолет? Или самолет?
-1 +12
-4 +3
-0 +14
До коментар #5 от "Каша":
Не изпадай в дребнавост!Кой ти говори за педя земя!?
-1 +6
-0 +4
-0 +1
-2 +2
Коментиран от #22
-4 +6
-1 +8
-0 +1
-0 +0
-0 +0
Това са важни неща, ако се борим за изчерпателност и полза от подобни писания.
-0 +4
До коментар #16 от "БАЙ Х@Й‼":
за Русия ли говориш !?!?
-0 +0
-0 +0