Конте: Де Бройне е гений

14 Септември, 2025 13:06 2 335 2

  • калчо-
  • кевин де бройне-
  • наполи-
  • антонио конте-
  • фиорентина

Работим върху нова роля за него, защото вижда неща, които другите не виждат, каза треньорът на Наполи

 Конте: Де Бройне е гений - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Три мача, три победи. Почивката за националните отбори не е променила ритъма на Наполи, който продължава с убедителни резултати и води класирането в Серия А. Победата с 3:1 над Фиорентина на стадион “Артемио Франки” успя да създаде усмивка дори на Антонио Конте – треньор, известен с постоянните си изисквания за максимална концентрация.

„Искаме да продължим да растем, като вдигаме летвата все по-високо. В началото сме, включихме доста нови футболисти, защото трябваше да запълним състава. Логично е основата от миналия сезон да запази манталитета си, а новите да се адаптират. Имаме нужда от всички – за настоящето и бъдещето на Наполи. Радва ме, че дебютите бяха успешни“, заяви Конте след мача.

Кевин Де Бройне отново показа класа и с екипа на „адзурите“, след като блесна и с националния тим. Срещу Фиорентина белгиецът изглеждаше още по-уверен в колективната игра, като реализира и гол от дузпа. „Опитахме се да намерим точната позиция за него. Един добър треньор трябва да поставя най-добрите в условията, в които да разгърнат качествата си. Миналия сезон Мактоминей, Лоботка и Ангиса бяха фундаментални. При идването на Кевин можеше да се предположи, че някой ще остане извън състава. Но ролята, която му определихме, е перфектна за него – обича да играе с топката, а така му даваме и свобода на движение, без да оставяме съперниците с ясен ориентир“, обясни Конте.

Наполи впечатли и с агресивния си висок пресинг, който затрудни сериозно Фиорентина. „Още миналия сезон държахме линията високо, макар че тогава не личеше толкова. Разбира се, има рискове, защото оставяме 50 метра пространство зад защитата, но това пречи на противниците да развият играта си. Затова постоянно ги натискам – и на терена, и по време на видеоанализите“, подчерта Конте. В края на интервюто треньорът трябваше да даде по едно определение за някои свои играчи: „Хойлунд е млад и обещаващ. Де Бройне е гений – работим върху нова роля за него, защото вижда неща, които другите не виждат. В Шампионската лига ще бъдем като ученици, които се учат от майсторите, но се надяваме да ги надминем. Трябва да останем концентрирани до края“.

Все пак Конте не пропусна да отправи и критика: „Ако трябва да намеря нещо, което не ми хареса, това беше финалът на мача. За играчите съм като по-голям брат или баща – те знаят кои са позитивите и върху какво трябва да работят, ако искаме да продължим да създаваме проблеми на съперниците.“

За разговори за Скудето обаче – време има.


Поставете оценка:
Оценка 5 от 5 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 ООрана държава

    0 1 Отговор
    2+2=5
  • 2 Недооценен,

    1 0 Отговор
    И то много. В пика си в Сити, където за мен беше дори и немалко лимитиран от тактиката на Гуардиола, беше уникален играч, невероятен халф, имаше в едни моменти слухове, че би напуснал Сити, надявах се Реал да успеят да го вземат, може да има моменти тогава да в на терена с халфове като Модрич и Кроос. Наполи събраха по-силен тим от миналия сезон, и то с немалко, да, имат поне 8 мача в ШЛ, но с оглед, че Интер потъват и доста ще се усети този сезон, Юве имат млади играчи, нетолкова опит, треньор без титли, другите изобщо не ги включвам в сметките за шампион, така че Наполи ми изглежда много сериозен фаворит за титлата.