САЩ разгромиха Словакия на полуфиналите в турнира по хокей на лед

21 Февруари, 2026 09:06 1 110 4

  • хокей-
  • сащ-
  • милано-кортина-
  • зимни олимпийски игри-
  • словакия

За американците това ще бъде 11-о участие на финал на Олимпийски игри, но първо от 2010 година насам

САЩ разгромиха Словакия на полуфиналите в турнира по хокей на лед - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Националният отбор на САЩ ще играе с Канада във финалния мач на олимпийския турнир по хокей на лед за мъже в Милано. Във втория полуфинал от програмата американците се наложиха с категоричното 6:2 (2:0, 3:0, 1:2) над тима на Словакия, предаде БТА.

По-рано канадците се класираха за последната среща от програмата след трудна победа с 3:2 над действащия олимпийски шампион Финландия.

Втората среща от програмата в Милано остана далеч от драматизма на първата, която се реши с гол в последната минута на редовното време. Тук американците изковаха солиден аванс от два гола още в първата третина чрез точни изстрели на Дилан Ларкин и Тейдж Томпсън.

Окончателно интригата бе убита в 13-ата минута на втората третина, когато САЩ стигнаха до нови два гола в рамките на 19 секунди чрез Джак Хюз и Джак Айхел.

Отново Хюз бе точен за 5:0 минута преди края на втория период, а в третия Словакия откри головата си сметка чрез Юрай Слафковски, който използва една от малкото грешки на американския страж Конър Хелебък.

Гол на Брейди Ткачък в средата на третината възстанови преднината от пет гола на световните шампиони, но малко след това Павол Регенда намали на 2:6, завършвайки бърза атака, а с това оформи и крайния резултат.

За американците това ще бъде 11-о участие на финал на Олимпийски игри, но първо от 2010 година насам, когато тимът отстъпи пред Канада във Ванкувър. Те имат две титли - през 1960 и 1980 година.

Словакия пък ще търси втори пореден бронзов медал след този от Игрите в Пекин през 2022 година.

Финалът между САЩ и Канада ще бъде в неделя от 15:10 часа българско време, като ще бъде и последната надпревара от програмата на Зимните олимпийски игри в Милано и Кортина д'Ампецо. Ден по-рано от 21:40 часа е двубоят за третото място между Словакия и Финландия.


Поставете оценка:
Оценка 1 от 3 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 гост

    1 0 Отговор
    Така ще е, да биеш слабия като ги няма руснаците!

    Коментиран от #2

  • 2 Техният

    4 0 Отговор

    До коментар #1 от "гост":

    вожд им реши съдбата за години напред, но пък могат да го ползват него за шайба
  • 3 К0ПЕЙКИ бензинджии сменящи световния ред

    2 0 Отговор
    Когато сменим световния ред ние Ще определяме кой Ще ходи на олимпиади
  • 4 Давай Канада

    1 0 Отговор
    Много ще се радвам, ако канадците победят и то убедително