• контрола

В друга контрола Черно море и Марек също не успяха да се победят

Левски и Локо (Сф) с реми в контрола - 1
Снимка: БТА

Левски и Локомотив (София) завършиха наравно 1:1 в приятелска среща, играна в Правец.

И двете попадения паднаха през второто полувреме. В 57-ата минута след грешка на Валери Божинов Петър Димитров бе изведен лице в лице срещу вратаря на „сините“ и вкара за своя тим. Левски изравни пет минути по-късно, когато Божидар Краев матира с прецизен удар стража на „железничарите“.

Старши треньорът на Левски Пепе Мурсия заяви след мача, че е доволен от видяното: „Доволен съм от мача. В момента не сме свежи. Хубаво е, че в края на мача видях характер в моите момчета, които губеха в резултата. В атака играхме добре, направихме хубави неща, но трябва да се съобразим, че съперникът игра много прибрано, което не ни даваше възможност да правим бързи атаки. Радвам се, че Краев вкара гол, на младите футболисти им трябва време за адаптация. Те тепърва ще съзряват. Ако взимаме нови футболисти, всеки ще е добре дошъл, стига да иска да бъде в Левски. Капитанската лента не е женска диадема, която трябва да се показва. Капитанът на Левски трябва да е пример, тъй като е обществена личност. В това отношение сме доволни от Гаджев, Божинов и Пламен Илиев", коментира Мурсия пред клубната страница на тима.

Това бе трета контрола от лятната подготовка на двата тима. „Сините“ победиха в първия си приятелски мач дублиращия отбор до 21 години с 5:0, а във втората си среща завършиха наравно с Монтана. Локомотив (София) пък записа две победи – над Балкан (Варвара) и над Чепинец (Велинград).

В друга контролна среща Черно море и Марек завършиха също при равенство 1:1. Новото попълнение на „моряците“ Матиас Курьор даде аванс на тима си след половина час игра, а малко след началото на второто полувреме Кристиян Петров изравни.