Григор Димитров, най-успешният български тенисист, започна с категорична победа участието си на престижния турнир на трева в Майорка, част от сериите ATP 250. Вълнуващият сблъсък срещу австралиеца Марк Полманс завърши с резултат 6:1, 7:6(3) в полза на хасковлията, който получи "уайлд кард" за надпреварата.
Срещата продължи едва час и половина, но предложи множество емоции и качествен тенис.
В хода на двубоя 34-годишният българин, който в момента заема 164-ото място в световната ранглиста, впечатли с пет аса – с един повече от 29-годишния си съперник, стартирал от квалификациите. Полманс, намиращ се на 366-та позиция в класацията на ATP, допусна цели пет двойни грешки, докато Димитров сбърка само веднъж при сервис. Българският представител реализира две пробиви от четири възможности и не позволи на опонента си да го пробие нито веднъж – истинско доказателство за стабилността му на корта.
В следващия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу Абедалах Шелбайх от Йордания. Очакваният двубой е насрочен за сряда и обещава нова порция зрелищен тенис за феновете на спорта.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Гост
Коментиран от #2
15:40 23.06.2026
2 Ти Тея
До коментар #1 от "Гост":
300+ си ги биеш на геврек.15:42 23.06.2026
3 бушприт
15:43 23.06.2026
4 в кратце
15:44 23.06.2026
5 муцунка
15:45 23.06.2026
6 С български корени, само
15:52 23.06.2026
7 дядо дръмпир
16:28 23.06.2026