Хостингът, на който fakti.bg разчита от 2011 г., вече е отворен и за твоя сайт! ›››

Карлош Кейрош: Разширеният формат на Мондиала обезценява класирането за плейофите

28 Юни, 2026 13:26 597 1

  • карлош кейрош-
  • гана-
  • световно първенство-
  • плейофи-
  • футбол-
  • мондиал 2026-
  • разширен формат-
  • квалификации-
  • колумбия-
  • хърватия-
  • селекционер-
  • футболни новини

Селекционерът на Гана изрази съмнения относно смисъла на новата система с 48 отбора и призова за по-строги квалификации

Карлош Кейрош: Разширеният формат на Мондиала обезценява класирането за плейофите - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Световното първенство по футбол вече не е това, което беше – поне според селекционера на Гана, Карлош Кейрош. След като неговият отбор си осигури място в плейофите, завършвайки трети в групата си, опитният специалист не скри разочарованието си от новия формат на турнира, който допуска цели 48 отбора до финалите.

„С такъв брой участници на Мондиала, трудно е да се говори за истинско постижение, когато се класираш за плейофите“, заяви Кейрош пред медиите. По думите му, разширяването на шампионата обезсмисля тежките квалификации в Европа и Африка, тъй като „почти всички получават шанс да играят на голямата сцена“.

Треньорът на Гана настоя, че е време за преосмисляне на системата. „Световното първенство трябва да бъде арена само за най-добрите. Има редица дребни, но важни детайли, които трябва да се анализират внимателно, за да се върне тежестта на квалификационния процес“, категоричен бе Кейрош.

Въпреки критиките към формата, Кейрош отчете и позитиви от последния мач на тима си срещу Хърватия. „Този двубой ни даде ценна информация – вече знаем на какво са способни отделните футболисти и какво трябва да подобрим преди следващото предизвикателство“, сподели той.


Поставете оценка:
Оценка 5 от 1 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Не само

    1 0 Отговор
    това, сми и самото първенство До момента няма тръпка няма усещането, че има събитие. 99% от мачовете досега ако не скука, то са тотално безсмислени. А представете си с 64 отбора, както планират следващото...