• контрола-
  • стърлинг

Мърсисайдци се наложиха след ранен гол на Стърлинг

Ливърпул се разправи с Олимпиакос - 1
Ливърпул постигна минимална победа с 1:0 над гръцкия Олимпиакос в контролна среща, която се игра на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго и бе част от приятелския турнир "Интернешънъл Чемпиънс Къп". "Мърсисайци" стигнаха до успеха след ранен гол още в 5-ата минута, който бе дело на една от звездите на отбора Рахийм Стърлинг.

Англичаните стартираха мача по-концентрирано и логично попадението дойде бързо. Стъридж успя да изведе своя съотборник в наказателното поле на скорост, а младото крило с техничен удар прати топката в мрежата и даде аванс на отбора си. Малко преди края на полувремето Маркович можеше да удвои аванса на тима си, след като отправи удар от добра позиция, но в крайна сметка той бе неточен и топката профуча покрай вратата.

В 50-ата минута гърците имаха страхотен шанс за изравнителен гол, след като постепенно поеха инициативата, но удар на Газарян се отби в напречната греда.

Постепенно обаче Ливърпул си върна инициативата и пропусна изгодни положения чрез Ламбърт и Коутиньо до края на мача, а Олимпиакос имаше перфектна възможност да изравни в 80-ата минута, когато Букалакис бе изведен зад защитата и финтира стража на противника, но ударът му бе блокиран в последния момент от Алън.