• сребро-
  • бухалки-
  • художествена гимнастика-
  • световна купа

Българският ансамбъл по художествена гимнастика завърши с три сребърни медала Световната купа в София

Отлично представяне на ансамбъла ни, но отново сребро - 1
Снимка: Fbgr.org

Българският ансамбъл по художествена гимнастика завоюва нов сребърен медал. Гимнастичките ни финишираха на второ място в състезанието с пет чифта бухалки в турнира от Световната купа, който се провежда в столичната „Арена Армеец”.

Момичетата на Ина Ананиева изиграха чисто съчетанието си на финала, но получиха 17.800 точки. Това отреди първата позиция за състава на Русия, който допусна лека грешка при изпълнението си. Съдиите оцениха Сборная със 17.900 точки, което бе посрещнато на нож от публиката в залата.

Ансамбълът ни отново остана зад рускините, които вчера спечелиха златните медали в многобоя. На трето място в състезанието с пет чифта бухалки се нареди Испания със 17.600 точки.

В съчетанието на с две ленти и три топки ансамбълът ни отново спечели сребърните медали, давайки сериозна заявка за чудесно представяне на световното първенство в Измир, което започва през месец септември.

В съчетанието на топки и ленти българките получиха 17.750 точки. Руският ансамбъл спечели титлата с 18.000, а бронзовите медали останаха за Италия със 17.250.