Роджър Федерер успя да отстрани Новак Джокович от полуфиналите на турнира по тенис в Шанхай.
Швейцарецът се наложи над водача в световната ранглиста след 6:4, 6:4. Така той прекъсна невероятната серия на Джокович на китайска земя, който имаше 28 поредни победи в турнирите на китайска земя. Освен това той спечели последните две издания на турнира в Шанхай, както и последните три на този в Пекин.
Федерер изигра невероятен мач, като разчиташе много на мощния си сервиз и на играта близо до мрежата, не оставяйки на сърбина почти никакви възможности за пробив. Швейцарецът реализира пробив в петия гейм на първия сет, затваряйки го след 6:4. Той проби Джокович още в началото на втория сет и без проблеми задържа ореднината си за 6:4 в сета и победа в мача.
На финала Федерер ще срещне Жил Симон, който по-рано днес победи Фелисиано Лопес с 2:0. Ако швейцарецът спечели титлата в Шанхай той ще има всички шансове да завърши годината като номер едно в световната ранглиста.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА