• ски ориентиране

Той спечели шампионата в Ленцерхайде

Станимир Беломъжев с европейска титла по ски ориентиране - 1
Снимка: Беломъжев, ski.bg

Българският състезател Станимир Беломъжев взе златния медал в Европейското първенство по ски ориентиране, което се проведе в швейцарския зимен център Ленцерхайде.

26-годишният българин постигна време от 12:15 минути при преодоляването на дистанцията от 3440 метра. Това е негова втора европейска титла след тази от Тюмен през 2013 г.

На второ място остана норвежецът Ойвинд Ватердал с изоставане от 12 секунди.  Третото място остана за руснака Андрей Ламов. В състезанието участваха още двама българи. От тях Мартин Пенчев остана 43-ти, а Цветан Иванов 54-ти.