12 Март, 2015 18:26 1 145 0

Бътън: МР4-30 може да се превърне в най-добрия болид

  • бътън-
  • макларън-
  • болид

Пилотът смята, че проблемът идва от недостатъчната притискателна сила

Бътън: МР4-30 може да се превърне в най-добрия болид - 1
Снимка: АП/БТА

Пилотът на Макларън Дженсън Бътън очаква МР4-30 да се превърне в най-добрия болид от Уокинг, който е карал някога.

Отборът имаше проблеми по време на предсезонните тестове и пристига в Австралия с притеснения по отношение на надеждността на колата си. Въпреки това Бътън смята, че задвижваният от двигател Хонда  МР4-30 има добра основа и може да се развие до силен болид.

"Мисля, че имаме добра кола за начало, но нямаме достатъчно притискателна сила, за да се борим с Мерцедес и дори някои от останалите отбори. Но основната философия и идеята на аеродинамиката, начинът, по който работи, са правилни. Не съм карал такъв Макларън досега. Не казвам, че е най-бързият, който съм имал, защото не е, но основата му е много добра, а това означава, че ще можем да надграждаме. Въздушният поток ще е много чист, така че на практика можем да добавим притискателна сила. По това се различава от миналогодишния болид - ако на него добавиш притискателна сила, му променяш характеристиките. Така че по отношение на баланса е по-постоянна кола. Както казах, има още много работа, за да стане конкурентна", обясни Бътън.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА