6 Септември, 2011 22:24 1 681 0

Отново "ни сложиха тройка": 3-1 Швейцария-България

• българия-
  • швейцария-

Хетрик на Шакири. Нападателят на Швейцария ни скъса мрежата. В 63 минута Живко Миланов си изпроси втори жълт, респективно червен картон. В 70 минута Матеус пусна в игра Бодуров на мястото на централния ни нападател Генков

Отново "ни сложиха тройка": 3-1 Швейцария-България - 1
Gong.bg

С хетрик на Шакири в края на мача Швейцария ни победи с 3:1.

На „Сейнт Якоб” в Базел младата звезда на домакините показа, че националите ни имат много да учат.
През второто полувреме играчите на Лотар Матеус правеха всичко възможно да „печелят време” вместо да играят футбол.

За по-малко от седмица националите ни допуснаха 6 гола. Първо Англия ни унижи с 3:0 в София, а в Базел националите ни затвърдиха, че нямат дух, воля и сила да изиграят поне един достоен мач.

В 62 минута 20-годишната звезда Шакири вкара втория гол за Швейцария срещу България. От началото на второто полувреме националите ни показват безидейна игра. В 63 минута Живко Миланов си изпроси втори жълт, респективно червен картон.

В 70 минута Матеус пусна Бодуров на мястото на централния ни нападател Генков.

В 85 минута съдията не ни даде дузпа за бутане на Иван Иванов в наказателното поле на Швейцария.

С гол в 9-та минута на защитника Иван Иванов България поведе с 1 на 0 срещу Швейцария.  Мартин Петров центрира от корнер в наказателното поле на домакините, където Стилиян Петров стреля с глава, но Беналио спаси, след което топката стигна до Иван Иванов, който на празна врата вкара.

В третата минута от добавеното време с перфектно двойно разиграване в наказателното ни поле домакините изравниха чрез Шакири.

Дердьок направи двойно подаване с Шакири, който премина между Илиев и Миланов, след което прати топката във вратата на Михайлов.
В средата на полувремето националите извадиха късмет след като съдията отказа да свири дузпа срещу нас. След десетина минути Благой Георгиев получи жълт картон.

Съставите:

Швейцария: 1. Диего Бенгалио, 2. Стефан Лихщайнер, 3. Рето Циглър, 4. Филип Сендерос, 8. Гьокхан Инлер-К, 9. Ерен Дердюк, 11. Адмир Мехмеди, 15. Блерим Дземали, 17. Гранит Хака, 20. Йоан Джуру, 23. Хердан Шакири
(Резерви: 12. Марко Волфи, 7. Давид Деген, 14. Иносент Емегара, 16. Желсон Фернандес, 18. Насим Бен Калифа, 19. Фабиан Фрай, 22. Тим Клозе)

Селекционер: Отмар Хицфелд

България: 13. Николай Михайлов, 3. Валентин Илиев, 4. Петър Занев, 7. Благой Георгиев, 8. Георги Сърмов, 9. Ивелин Попов, 15. Иван Иванов, 16. Живко Миланов, 17. Мартин Петров, 19. Стилиян Петров-К, 20. Цветан Генков (70 мин-Николай Бодуров)

(Резерви: 1. Владислав Стоянов, 6. Николай Бодуров, 6. Маркиньос, 12. Владимир Гаджев, 18. Симеон Райков, 21. Костадин Стоянов, 22. Георги Божилов)

Жълт картон: Благой Георгиев, Живко Миланов

Червен картон: Живко Миланов

Селекционер: Лотар Матеус