Борусия Дортмунд с категоричен успех в Бундеслигата

• кагава-
  • обамеянг

Дортмунд победи с 4:0 новака Инголщад

Борусия Дортмунд с категоричен успех в Бундеслигата - 1
Борусия Дортмунд продължава със страхотното си представяне в последно време, след като тимът надви с 4:0 новака Инголщад на "Ауди Спортпарк". Това стана в среща от 2-ия кръг на Бундедслигата. През първото полувреме момчетата на Томас Тухел тотално надиграха противника си и създадоха няколко чисти положения, които обаче не успяха да вкарат.

Въпреки по-добрия старт на домакините след почивката Борусия взе своето след попадения на Гинтер в 55-ата минута и Ройс в 60-ата минута от дузпа. Кагава вкара за класическия резултат в 84-ата минута, а Обамеянг направи резила за домакините още по-голям в 92-ата минута.

Това бе исторически първи мач между тези два отбора, както и дебютна домакинска среща на Инголщад в Бундеслигата.

Успехът е и шести пореден за Дортмунд откакто Томас Тухел застана начело на отбора.i