• вика азаренка-
  • us open
Азаренка и Халеп напред на US Open - 1
Снимка: БТА/Xinhua

Звездата на румънския тенис Симона Халеп се класира безпроблемно за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Халеп елиминира без особени проблеми представителката на домакините Шелби Роджърс с 6:2, 6:3 за 67 минути и изравни най-доброто си постижение на "Флашинг Медоус".

В търсене на първо класиране за четвъртфиналите 23-годишната румънка ще се изправи срещу номер 24 в схемата Забине Лисицки (Германия), която отстрани Барбора Захлавова Стрицова (Чехия) с 6:4, 4:6, 7:5 след почти 3-часова битка.

В същото време бившата номер 1 Вика Азаренка срещна далеч по сериозна съпротива с своя двубой.

Представителката на Беларус записа трудна победа в три сета - 7:5, 2:6, 6:4 над Анжелика Кербер в сблъсъка им от третия кръг на турнира.

В първия сет и двете тенисистки изпитваха сериозни трудности да печелят собствените си подавания.

Азаренка все пак показа по-здрави нерви и направи 4 пробива срещу 3 на своята съперничка и със 7:5 гейма спечели сета.

Във втората част обаче Кербер напълно доминираше на корта и с два пробива изравни сеттовете след 6:2.

Така се стигна до решителен трети сет, в който двете тенисистки си размениха по един пробив в началото, след което Азаренка стигна до втори пробив за 3:2 и до края само поддържаше преднината си, за да стигне до крайното 6:4, с което да затвори сета и мача в своя полза.

След този успех Азаренка продължава в четвъртия кръг на турнира, където ще срещне американката Варвара Лепченко, която острани по пътя си Мона Бартел след 1:6, 6:3, 6:4.