Силен Юнайтед спечели дербито срещу Ливърпул

• юнайтед-
  • ливърпул-
  • дерби
Силен Юнайтед спечели дербито срещу Ливърпул - 1

Отборът на Манчестър Юнайтед изигра един от най-добрите си двубой от началото на сезона и се наложи категорично с 3:1 над  герадския съперник Ливърпул в голямото дерби от 5-я кръг на Висшата лига на Англия.

Холандският национал Дейли Блинд даде аванс на Манчестър Юнайтед в 49-ата минута с много красив удар.

В 70-ата минута Андер Ерера удвои аванса на домакините, отбелязвайки дузпа в полза на своя тим. Джо Гомес фаулира Ерера в наказателното поле и от бялата точка потърпевшия прониза за втори път Симон Миньоле.

В 84-ата минута Кристиян Бентеке отбеляза невероятно попадение, с което намали изоставането на своя отбор. Той заби топката в мрежата на правещия отличен мач до момента Давид де Хеа с мощна задна ножица, след като отбраната на Ман Юнайтед бе изчистила центриране на Джордън Айб.

По-малко от две минути по-късно Антони Мартиал с дебютния си гол за "червените дяволи" отново върна аванса от два гола на своя тим, оформяйки крайното 3:1 в полза на домакините.