• коман-
  • роде

Борусия (М) продължава да затъва, падна и от Кьолн

Байерн Мюнхен се разправи с новака Дармщад - 1
Новакът Дармщад допусна първа загуба от началото на сезона, след като падна с 0:3 пред собствена публика от шампиона на Германия Байерн. Гостите от Мюнхен решиха всичко с два бързи гола малко след час игра. С удар от далечно разстояние Артуро Видал даде преднина на Байерн в 20-ата минута. Кингсли Коман и Себастиан Роде пък довършиха съперника с попадения в 62-ата и 62-ата минута.

Благодарение на успеха баварците дръпнаха на върха с 15 точки, следвани от Борусия (Д) с 12 и мач по-малко. Дармшад пък е 12-и с 6 точки.

В същото време Борусия (Мьонхенгладбах) продължава да жъне неуспехи. "Зебрите" допуснаха пета поредна загуба, след като паднаха 0:1 в гостуването си на Кьолн. Единствения гол на "Райн-Енерги Щадион" отбеляза Антони Модесте в 64-ата минута.

С успеха "козлите" са вече четвърти с 10 точки, докато Борусия е на дъното без актив.