• баскетбол

Каталунците започнаха с успех новия сезон след 84:76 над Сарагоса

Барселона с Везенков стартира с победа - 1
Снимка: FCB Basket

Барселона стартира с победа новия сезон в мъжкото баскетболно първенство на Испания. Тимът спечели срещу гостуващия Сарагоса с 84:76 (21:23, 24:23, 16:16, 23:14) точки. Домакините взеха последната четвърт с 23:14 точки, с което успяха да обърнат развоя на мача в своя полза.

Българинът Александър Везенков дебютира за каталунците в шампионата. Той игра 13:49 минути като резерва и завърши с 2 точки и 1 борба. За победителите се отличиха Анте Томич с 23 точки и 6 борби и Джъстин Доелман с 14 точки и 7 борби. Дрейк Дайнър отбеляза 11 точки за Сарагоса.