Тотнъм се завърна на правия път

• тотнъм-
  • съндърланд-
  • премиърлийг

Явно Тотнъм вече е превъзмогнал загубата от Лестър (0:1) през миналия кръг от Премиърлийг.

Днес лондончани изиграха много силен мач и заслужено се наложиха на своя "Уайт Харт Лейн" с категоричното 4:1 над борещия се за оцеляването си Съндърланд.

"Черните котки", които бяха в серия от две последователни победи, откриха резултата в ранния мач от 22-я кръг след красив гол на Патрик ван Аанхолт (40').

"Шпорите" обаче бързо се върнаха в мача след попадение на Кристиан Ериксен (42').

След почивката домакините взеха превес и стигнаха до пълен обрат над своя съперник, вкарвайки още три гола, дело на Муса Дембеле (60'), Ериксeн (67') и Хари Кейн (79'-от дузпа).

След успеха си днес Тотнъм остава на четвърто място с актив от 39 точки. Съндърланд пък е предпоследен с 18 т. и се намира все по-близо до изпадането.